Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kırmızı Ruj Nasıl Uygulanır?

0 405

Kırmızı ruj kullanımı, kadınlar için tüm makyaj çeşitlerinin içerisinde, uygulanması noktasında cazibenin ön plana çıkarıldığı ender renklerden birisidir. Özellikle dizilerdeki ve filmlerdeki oyuncuların, set makyajlarında uygulanan tekniklerle birlikte, son derece çekicilik kazandıran bir üründür. Bu kusursuz görüntüleri görerek ilgi çekici bulunan kırmızı ruju uygulamak maharet göstergesidir. Hanımların, özellikle gece makyajı uygulamalarında bir mekana giderken, önemli bir geceye katılırken özellikle kullanmak istediği bu renk ile, aynı zamanda eşlerini, çevresindekileri etkileme düşüncesiyle kullanımı da oldukça yoğundur.

6112_lipstick_red

Tüm bunların içerisinde, makyaj yapma konusunda becerikli ellerden çıkan makyajlarda mükemmel sonuçlar doğuran kırmızı ruj, tecrübesiz ve nasıl uygulama yapılacağını bilmeyenlerin elinde kocaman bir hüsrana neden olmaktadır. Çok riskli bir renk olan kırmızı rujun, uygulanmasında ilk öncelik ten rengi ile uyumuna bakılması olmalıdır. Çünkü, her kırmızı rujun renk tonu, her tene uyum sağlayamamakta, ya boğucu bir görünüm sağlanmasında, ya da oldukça göze rahatsızlık verici derecede neon etkisi yaratma olasılığı vardır.

Esmer tenli olanlar için, içerisinde daha koyu kahve tonları barındıran kırmızılar olması gerekirken, açık tenliler için tam tersi şekilde tam kırmızıların tercih edilmesi uygun düşmektedir. Uyum sağlayamayan ruj ile ten ise, güzellik katmaktan çok, itici bir görüntü oluşmasına neden olmaktadır.

Kırmızı renk, dudaklardaki çatlakları göstermekte oldukça başarılı bir renktir. Bu nedenle, bu ürünü dudaklara uygulamadan önce, dudak dolgunluğu sağlamak için, herkesin kendi ten rengi tonunda dudak kalemi ile dolgunlaştırmaları ve ruju sürmeden önce bir nemlendirici ile dudaklarda pürüzsüzlüğü sağlamaları gerekmektedir.

Sahip olunan kırmızı rujları, doğrudan lipstick şeklinde dudaklara uygulamaktan ziyade, bir ruj fırçasıyla bu işlemi gerçekleştirmek iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde daha iyi bir işçilikle, mükemmel dudaklar yaratılabilmektedir. Dudakları küçük olanlar için, daha dolgun dudaklar oluşturma şansı bu şekilde daha çok bulunmaktadır.

6112_kirmizi_ruj_3

Kırmızı ruj denildiğinde, kadınların en büyük baş belası, sürme işlemi bittikten bir süre sonra dudak kenarlarında bulaşmalar ve dağılmalar oluşmasıdır. Bunun önüne geçebilmek için, kırmızı ruju dudaklarda sabitlemek gerekir. Bunun için en kullanışlı yok, bir pamuk yardımıyla, dudakların üzerine yumuşak hareketlerle uygulanacak olan tamponlama sistemidir. Ayrıca bulaşmalara, fazla sürülmüş ruj ile de karşılaşılabilir. Bu da, dişlere bulaşma riskini ortaya çıkardığından dolayı, ruj sürme işlemi bittikten sonra, dudaklarda iz bırakmayacak bir materyal ile veya parmağın dudaklar arasında ısırılarak fazlasının alınmasıyla önüne geçilebilir.

Kırmızı ruj, oldukça güçlü bir renkteki ruj türü olduğundan dolayı, gözlere uygulanacak makyajın kesinlikle çok ağır olmaması gerekmektedir. Buradaki amaç, dudakları ön plana çıkarmak olduğundan dolayı, ten rengiyle uyumlu ve fazla kullanılıp kalıp gibi kalması engellenen fondöten ile, bunun yanında doğal, çekici ama ağır olmayan göz makyajıyla doğru bütünlük sağlanabilmektedir.

6112_ruj_mkle

Bakımlı kadınların, özellikle kullanmaktan büyük haz aldığı bu rujlar için, cilt bakımı kadar diş bakımı da oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Sararmaya yüz tutmuş dişlerde, kırmızı ruj kendini gösteremeyecek ve uyumsuz bir görsellik sağlayacaktır. Bu nedenle, öncelikli noktalar diş bakımı olarak belirlenmeli ve sağlıklı bir ağız yapısına sahip olunmalıdır.

Her renk, her insana uymak zorunda değildir. Bu nedenle, insanlar kendilerini iyi tanıyıp, neyin kişiyi en güzel göstereceğini bilerek hareket etmeleri en doğru seçim olacaktır.

Kaynakça:
http://www.cilt.net/kirmizi-ruj-nasil-kullanilir/

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku