Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kozmetik Ürünlerin Cildimize Verdiği Zararlar

1 196

Kozmetik Ürünlerin Cildimize Verdiği ZararlarKozmetik Ürünler,

Özellikle bayanların severek yaptığı makyaj ürünleri çoğu zaman hayatımızı tetikleyen bir durum olabilmektedir.Makyaj yapmak her ne kadar insanı bakımlı gösterse de içinde var olan kimyasalların cilt üzerinde olumsuz etkiler yarattığını unutmamız gerekir.Cilt hassas bir yapıya sahip olduğundan ,çeşitli alerjilerin hızlı bir şekilde yaygınlaşmasına sebebiyet verir. Bu durum, hem üzücü hem de görsellik bakımından yıkıcı olabilir.Kendimize zarar verecek ürünleri kullanırken ,öncelikle bunun uzman testlerin altından geçtiğinden bir o kadar emin olmamız gerekir. Deneyden geçmiş ve marka ürün olarak satışı sunulan kozmetik ürünlerini alırken ,en azından içimizde var olan şüphelerin biraz daha hafiflediğini fark ederiz. Peki, gerçekten gün içerisinde ,yoğun miktarda kullandığımız kozmetik ürünler cildimizin zarar görmesini sağlar mı ? Bu durumda çeşitli bilgileri sizler için derledik ev en net bilgileri bir araya getirdik. İsterseniz bir de bu konu hakkında aydınlanalım.

Kozmetik Ürünlerin Cildimize Verdiği ZararlarKozmetik Ürünlerde Var Olan Tehlike !

Güzellik uğruna hemen hemen her şeyi denemeyi severiz. Alımlı bir dudak makyajı,çekici bir göz makyajı için saatlerce aynaların karşısında buluruz kendimizi. Dudağımıza sürdüğümüz ruju,iyice dudak derimize yedirerek daha hoş ve kalıcı olmasını sağlarız. Oysa o esnada var olan tehlikenin içinde olduğumuzu unuturuz. Direk ağız yolu ile aldığımız rujun ,kimyasal maddelerini yutarız. Tadını anlamayız. Ama o an için alınan mikrobun,kimyasallar ile bulaşan enfeksiyoların ,yıllar sonra kanser riskini oluşturacağını unuturuz. Bu nedenle burada dikkat etmemiz gereken husus bulunmaktadır.Kimyasallardan uzak durmak ve bunu sık yapmamaktır. Eğer sürdüğüm rujdan vazgeçemiyorum diyorsanız,alacağınız ürünü çok iyi bir şekilde araştırmanız gerekir.Çünkü kanser hücrelerinin hızla yayılmasına sebebiyet verirsiniz.

Kozmetik Ürünlerin Cildimize Verdiği ZararlarKozmetik ürün derken, akla ilk makyaj ürünleri gelmemelidir. Saçımıza sürdüğümüz boyalarında kimyasallardan ibaret olduğunu unutmamalıyız. Saçın derisine işleyen o maddeler,saç dökülmesine ve deri kanserine neden olabilir. Uzman hekimleri tavsiyesi ile kozmetik ürünlerini kullanın. Hatta kullanmadan önce çeşitli alerjiler sizde nüksedecek mi diye boya öncesi deneme yapın .Saçınızın bir kısmına bunu uygulayarak 48 saat içinde alerji yapıp yapmadığını öğrenin. Böylece saç boyama işleminden önce kendinizi garantiye almış olursunuz. Bilmediğiniz cilt kremlerini,gözün sağlığına ters düşen rimelleri kullanmayınız. En önemlisi bu ürünleri kullanırken son kullanma tarihinin geçip geçmediğine dikkat ediniz. Sizler için derlediğimiz kozmetik ürünlerin sağlığa zararları hakkında bilgiler edindik. Umarız bunlara dikkat eder,sağlığınız koruma altına alınız.Sağlıklı,mutlu yaşamlar dileği ile.

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Bilgi Adamı diyor

    Güzel bir makale olmuş, Ellerinize sağlık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku