Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Mario Lemina Kimdir? Yaşam Şekli ve Başarıları

0 351

Mario Lemina Kimdir? Yaşam Şekli ve BaşarılarıAyrıca Mario Rene Junior Lemina olarak da bilinir.

Born Ülke: Gabon

Uyruk: Fransız

Doğum Tarihi: 1 Eylül 1993

Burcu: Başak

Boyu: 1.84 M

Doğum Yeri: Libreville

Çocuğu: Lemina Neals

Mario Lemina, Orta Afrika ülkesi Gabon’dan bir futbolcudur. Birçok önde gelen Avrupalı ​​takımın bir parçası oldu. Şu anda İngiliz kulübü, Southampton FC ve Gabon milli futbol takımı için oynamaktadır. Rakip kulübü Liverpool, 2017-2018 sezonunun sonunda onu almaya hevesli. Lemina daha önce iki sezon geçirdiği İtalyan devleri Juventus’a transfer edilmeden önce Fransız kulüpleri Lorient (hem gençliğin hem de ilk takımların bir parçası olduğu) ve Marsilya için oynadı. Ayrıca uluslararası arenada Fransa‘yı temsil etti, ancak son zamanlarda milli takımlarının bir parçası olmak için Gabonese Federation’a geçti. Lemina sağ ayaklı ve çoğunlukla iyi bir orta dereceli orta saha oyuncusu olarak oynuyor, çünkü sahip olduğu iyi belgelenmiş yetenek ve ardından sahada misilleme saldırısı başlatabilme yeteneğine sahip.

Mario Lemina, Libreville, Gabon’da 1 Eylül 1993’te doğdu. Şu anda Gabonese ve Fransız vatandaşlığı bulunuyor. Yani çifte vatandaş hakkına sahip bir futbolcudur. Lorient gençlik takımına 11 yaşında katıldı ve 2012-2013 sezonuna kadar onlarla birlikte kaldı. Lemina’nın çabaları, Lorient gençlik ekibiyle birlikte, 2012–2013 sezonunda ilk takımına bir terfi ile ödüllendirildi, ancak 15 yaşındayken üst düzey eğitimi almaya başlamıştı. Bu, sahip olduğu tek sezondu. Ekiple geçirdi. Gençlik koçu Regis Le Bris yine de onu severek hatırlar ve “Hedef, diğer gençlerin Mario örneğini izlediğidir.” Der.

Mario Lemina Kimdir? Yaşam Şekli ve BaşarılarıLorient profesyonel takımıyla yaptığı çalışma geniş değildi, ancak diğer takımların dikkatini çekecek kadar etkileyiciydi. Ligue 1 takımı Marseille, 2013-2014 sezonunun başında 4 milyon avro karşılığında kendisini takıma satın aldı. İlk sezonunda Marsilya’yla birlikte, çok fazla oyun zamanı verilmemiş ve çok fazla etki yaratmaya çalışılmıştır. Bu süre boyunca sadece 8 lig maçı ile oynama ortalamasıyla sezona başladı.

2013 yılında, Lemina, Fransa’nın ‘Under-20’ ve ‘Under-21’ takımlarının bir parçasıydı. Aynı zamanda Paul Pogba ile birlikte ‘U-20 Dünya Kupası’ kazanan Fransız takımının bir parçasıydı. O sırada uluslararası koçu Jose Anigo, Lemina’nın ortalamanın üstünde yeteneklere sahip olduğuna inanıyordu.

İkinci sezonu Marsilya’yla (2014-2015) daha verimli oldu, çünkü yönetici Marcelo Bielsa yeteneklerini daha fazla kullanmaya başladı ve futbolcuların büyük çoğunluğunun farklı bir oyuncu tipi olduğuna inanıyordu. Marsilya ligde sırayı dördüncü bitirmişti. Sezonda 23 lig maçı yaptı. Marsilya ile görev süresinin tartışmasız olmadığını belirtmek gerekir. Şubat 2015’te kırmızı kart gösterildi ve Ligue de Football Professionnel (LFP) tarafından dört oyunluk bir yasakla cezalandırıldı ve Rennes takımı forvet oyuncusu Ola Toivonen’ın kasığına yumruk attı. Ekibi, bu cezanın ağır olduğunu ve daha önce iyi bir davranış sergilediğini iddia ederek onu destekledi.

Marsilya için oynarken, aynı zamanda 2015 Afrika Uluslar Kupası’nda oynamak için Gabon ulusal takımı tarafından çağrıldı, ancak Fransa’nın yerine onu seçeceği umudunu reddetti. Ancak, daha sonra fikrini değiştirdi ve Gabonese Federasyonu’na katılmaya karar verdi ve Gabon ulusal takımının resmi üyesi olmaya devam etti. Panterler için ilk kez Tunus‘a karşı 3-3 biten bir dostluk maçında 1 gol attı.

Yurtiçinde, disiplin sorunlarına rağmen 2015, ‘Lider Ligi’ kulüplerinin ilgisini göstermeye başladığı için Lemina için iyi bir yıl oldu. Southampton, West Ham United ve Liverpool’un önemli ilgisine rağmen, Mario, 31 Ağustos’ta, 500.000 € ‘luk sezonluk bir krediyle satın aldıklarını açıklayan İtalyan kulübü Juventus tarafından satın alındı. 2014-2015 sezonunun sonunda oyuncuyu 9,5 milyon € karşılığında satın alma opsiyonuna sahip. Juventus’un ilk golünü Juventus’ un deplasmanda oynadığı Napoli’ye karşı oynadığı üçüncü maçta kaydetti.

Mario Lemina Kimdir? Yaşam Şekli ve BaşarılarıBu ilk sezondaki çalışmaları, Juventus yöneticisi Massimiliano Allegri’yi, sakatlıkla ilgili olmasına rağmen, dört yıllık bir anlaşma karşılığında (performansla ilgili hedefler yerine getirilirse, 1 milyon avroluk ek bir ücretle) satın almaya ikna edecek kadar dikkat çekiciydi. Lemina orta saha oyuncusu Claudio Marchisio’nun yokluğunda düzenli olarak çalışmaya başladı. Takımının”Serie A”şampiyonluğuna yardımcı oldu. En önemlisi, AC Milan’a karşı oynadığı ‘Coppa Italia’ finalini oynadı ve Juventus ikinci maçı güvence altına almak için maçı 1-0 kazandı.

Ancak saldırgan davranışı ve disiplinden yoksunluğu Allegri ile olan ilişkisine biraz sıkıntı verdi. Lemina, İngiliz kulübü Southampton’a erken bir hamle yapmanın yolunu açan daha ​​çok oyun oynama arzusunu da dile getirdi.

Ağustos 2017’de, nihayet 15.4 milyon £ ‘luk rekor bir kulüp ücreti karşılığında Southampton’a katıldı. 20 Ağustos’ta Saints için ilk maçını oynadı ve West Ham United’a karşı 3–2 galibiyet sağladı. Zaman zaman kendisini rahatsız etmeye devam eden bir ayak bileği hasarı ve 2017’de Boks Gününde Tottenham için özellikle acımasız bir kayıp olmasına rağmen, Lemina hayranlarını, özellikle de Crystal Palace ve Manchester United’a karşı olan maçlarında etkiledi.

Lig lideri Liverpool FC, sonraki oyuncuyu kazanmakla ilgilendi. Liverpool yöneticisi Jurgen Klopp şimdiden Liverpool’un mevcut kadro üyelerinden Southampton’dan beşini satın aldı. L’Equipe ve France Football gibi tanınmış kaynaklar Reds’in önümüzdeki sezonda Gabonese orta saha oyuncusunu alacağını iddia etmektedir. Lemina, 2013 U-20 Dünya Kupası’nı kazanan Fransız ekibinin bir parçasıydı. Kulüp, 2015-2016 ve 2016–2017 sezonlarında Juventus için oynadı ve kulüp iki ardışık ikiye katlandı.

Southampton’a taşınması, kulübe transfer ücreti olarak 15.4 milyon £’ luk bir rekor ödeme kararı aldı. 2016-2017 sezonunda 27 gol girişimi denedi ve bunların en az % 63’ünü tamamlayabildi. Aynı zamanda o sezonun üstlendiği tüm geçişlerin % 90’ını tamamladı ve ortalamada her 225 dakikada bir ondan sadece pas alınıyordu. Neals Lemina adında bir oğlu var. Orta saha oyuncusu Neals’ın “ilham” olduğunu düşünüyor ve oğlunun annesinden ayrılmasına rağmen ikisinin de ondan gurur duyduğunu belirtti.

Ayrıca, Belçikalı model ve şarkıcı, eski Liverpool ve Manchester City forvet oyuncusu Mario Balotelli’nin eski nişanlısı Fanny Neguesha ile bir ilişki içerisindeydi. Mart 2018’de, Lemina İnstagram hesabında Neguesha’nın ikinci çocuğunu beklediğini açıkladı.

Lemina Toivonen’e yaptığı saldırı ile örneklendiği gibi “ateşli bir karakter” ve “ateşli kafa” olarak bilinir. O, oyunu kırma ve topu hareket ettirme yeteneği ile bilinir. Onun çok yönlülüğü de ona iyi hizmet etti, ona sağda ve üç kişilik bir savunmanın bir parçası olarak bir oyuncu olarak oynamasına izin verdi.

Oyuncu olarak zayıflıkları, karar verme becerilerinin eksikliğini ve ara sıra odak noktasını içermiyor. Lemina bizzat konsantrasyonu daha fazla dikkat gerektiren bir özellik olarak tanımlamıştır.

Yazar: Osman Uçar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.