Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Salatalık ile Etkili Zayıflama!

0 103

Çoğu insan kilolarından oldukça rahatsız olur. Bu nedenle birçok yolu deneyerek zayıflama yollarını ararlar. Etkili zayıflama yöntemlerinde baş gösteren mucizevi salatalığın sırlarından sizlere bahsedeceğiz. Uzmanlar salatalığın içinde 40 veya 50 civarı kadar kalori bulunmaktadır. İçinde yoğun miktarda D, E ve diğer vitaminlerden bulunmaktadır. Zengin lif içerikli bir besindir. Bunun için salatalık zayıflatır mı sorularına size vereceğimiz en doğru cevap; evet zayıflatır olur. Salatalığın yağ yakma özelliği vardır. Aynı zamanda mideyi çalıştırarak antioksidan görevini yapar. Antioksidan nedir? Vücudun içinde bulunan zararlı maddelerin dışa atılma şeklidir. Bu nedenle hem mideyi çalıştırıyor, hem sindirimi kolaylaştırarak zayıflatıyor. Eğer zayıflamak için salatalığı tercih ediyorsanız bunu öncelikle kabuklarını soyarak yapınız. Çünkü salatalığın kabuğunda olan zengin ve vitaminler, diğer besin öğeleri ile kilo yapar. Kabuksuz ve yalnız yenildiğinde zayıflatma oranı oldukça yüksektir.

Salatalığın Faydaları

8886_salatalik– Cilt ile dosttur. Gençlik iksiri olarak kullanılır. Özellikle yorgunlukta ince halkalar şeklinde gözün üzerinde birkaç dakika durması gözde var olan yorgunluğu, kırıklıkları azaltır. D ve E vitamin sağladığında cildi besler. Özellikle sivilce sorunu yaşayanlar salatalık özlü şampuan, sabun kullanabilirler. Salatalık cildi canlandırır, güzelleştirir.

– İçinde bulunan enzimler sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Bu nedenle zayıflatma oranı oldukça fazladır. Birçok sağlık uzmanları, diyetisyenler, salatalığı her ara öğünde kabuksuz bir şekilde tüketmelerini bildirmektedirler.

– Antioksidan görevini yapar. Vücutta gereksiz bakterileri atarak midenin daha temiz olmasına katkıda bulunur.

– Gaz sorunlarına iyi gelir. Karın şişkinliğini azaltır.

– Saçınızın daha sağlıklı ve parlak uzamasına katkıda bulunur.

– Zayıflamak isteyenler salatada, ara öğünde tüketerek bunu hızlandırabilirler. Hatta cacık yiyerek diyet yapanların hızlı bir şekilde kilo verdiklerine şahit olmaktayız.

Salatalığın faydaları oldukça fazladır.
Kaynakça:
milliyetblog.com.

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku