Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Diyet Yapmadan İncelebilir Misiniz?

0 218

Kadınların korkulu riyası kuşkusuz ki fazla kilolar! Her kadın düzgün bir fiziğe kavuşmak çaba sarf eder. Özellikle de yaz mevsimi yaklaştıkça, yazın giyilecek ince, açık ve vücut hatlarını belli eden kıyafetler kadınların gözlerini korkutan, kilo verme noktasında en çok kamçılayan hususlardan birisidir. Tüm bu sebepler ile incelme konusu kadınlar arasında sürekli gündeme gelmektedir. Ancak, diyet programlarını denediniz ve size çok uygun bir sistem olmadığını gördüyseniz, belli bir diyet programı uygulamadan, hayatınızda belli değişimler yaparak incelebilmek mümkün.

Diyet Yapmadan İncelebilmek İçin Gerekli Olan Unsurlar:

Diyet Yapmadan İncelebilir Misiniz?– Düzenli Uyku: Uyku büyük küçük, genç yaşlı, hemen herkes için çok önemlidir. Özellikle de düzenli bir uyku hem sağlık açısından büyük önem taşır, hem de kilo vermede çok etkendir. Tam ve düzenli bir uyku, mutlaka vücudunuza olumlu geri dönüşleri sağlayacaktır. Eğer uyku tam olarak alınamazsa, ertesi gün vücutta ödem birikmesi bile meydana gelebilme riski bulunmaktadır.

– Bol Su ve Yeşil Çay: Gün içinde ortalama olarak 2 litre su tüketilmesi, herkes için çok sağlıklıdır. Düzenli ve yeterli düzeyde tüketilen su, vücuttaki ödemin atılmasını sağlayan temel madde olduğu için de önemlidir. Dolayısıyla kilo vermede çok etkilidir.

– Yeşil çay: Yeşil çay tüketimi, bitkinin antioksidan etkisini ortaya çıkarmaktadır. Bu şekilde bağışıklık sistemin güçlenmekte ve metabolizma hızlanmaktadır. Hızlanan metabolizma, kilo yakma noktasında olumlu yönde çok büyük etkileri olacaktır.

Diyet Yapmadan İncelebilir Misiniz?– Akşam Yemeklerinin Hafif Olması: Kilo almanın temelinde hafif olmayan, hızlı tüketilen beslenme şekli olduğu unutulmamalıdır. O nedenle de, akşam yemekleri belirlenirken, daha sebze ve zeytinyağlı yemek türevleri ağırlıklı seçimler yapmanız yerinde olacaktır. Aynı zamanda sos ve yağ yönünden sıkıntı yaratabilecek olan yemekler yerine, yine nispeten daha sağlıklı ve lifli, aynı zamanda da kalorisi düşük olan gıdaların seçilmesi gerekmektedir.

– Yemek Porsiyonlarının Küçük Olması: Eğer akşam yemeğinde 2 ya da 3 tabak yağlı yemek yeniyorsa, bu seçimi tek bir tabak olacak şekilde ve mümkünse daha yağsız bir yemek yeme noktasında kullanabilirsiniz. Kilo aldırmaya çok müsait olan abur cubur gibi ekstra ve sağlıksız gıdalardan uzak durmak da kilo alımı için önlem olacaktır.

– Tam Tahıllı Yemekler: Ekmek yemek doygunluk hissi nedeni ile neredeyse vazgeçilmezdir. Yine de makarna, pirinç ya da ekmek yeneceğinde en azından kepekli olan ürünleri tercih edilmektedir. Özellikle de beyaz ekmekten kaçınarak, kilo aldırma noktasında en masum ekmek çeşitlerinden tam buğday ve tam çavdar ekmekleri sayesinde kilo almaktan kurtulmak mümkündür.
Kaynakça:
diyetevim.com/2013/01/diyet-yapmadan-kilo-verme.html

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.