Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Teknolojide Son Nokta: Google’ın İnanılmaz Gözlükleri

1 267

Teknolojide Son Nokta: Google'ın İnanılmaz GözlükleriYeni proje ile piyasaya sürülecek olan bu gözlükler gerçekten inanılmaz özellikler taşıyor. Google’ın ilk zamanlar gizli tuttuğu ancak daha sonra bu gözlükler hakkında ipucu vermesi ile yakın zamanda bu harika gözlükler piyasaya sürülecek.

Peki bu gözlüklerin özelliği nedir?
Google söz konusu proje hakkında detaylı bir açıklama yapmıyor ancak şimdilik yıl sonunda piyasada olacağı ortada. Gözlük normal bir gözlükten çok farklı cam ve çerçeveden oluşuyor tek ortak özelliği bu. Bunun yanı sıra diğer gözlüklere göre biraz daha önde duracak ve bu gözlükler sayesinde GPS özelliğini her an kullanabileceksiniz. Daha genel bir açıklama ile bu gözlükler sayesinde yanınızda sürekli bir bilgi hazinesi taşıyabileceksiniz. 3G ve 4G özelliği de eklentiler arasında bulunuyor. Gözlüğün en dikkat çekici özelliği navigasyon. Ancak çalışma prensibi çok farklı, kullanıcılar tuşlarla ya da başka şeylerle meşgul olmak zorunda kalmayacak. Kafa hareketleriyle yönlendirmeyi tuşlar olmadan ya da dokunmadan halledebileceksiniz. Düşük megapixelli kamera sayesinde gözlüğü taktığınız an etrafınızı denetleyebileceksiniz.

Teknolojide Son Nokta: Google'ın İnanılmaz Gözlükleri

Yazılımlarla Uyumlu
Gözlüklerin diğer farklı ve güzel tarafı da google yazılımları ile uyumlu olması, bilgi edinebilecek, bilgi verebilecek ve konumunuzu düzenleyebileceksiniz. Arkadaşlarınızla iletişim kurarken onlara adres tarif etmek yerine gözlük onları yönlendirecek.

Görüntü sisteminin çok kaliteli olduğu piyasaya sızan bilgiler arasında. Bu projenin diğer bir boyutu ise Google’ın bu projede herkese yer vermesi. İsteyen ve bu konu hakkında üretici olacağına inandığı kişiler bu projede yer alabiliyor. İletişime geçerek bu projede yer alabilir ve çalışmalara katılabilirsiniz. Google yönetimi bu projeyi daha çok dünya çapında gerçekleştirilen bir deney gibi işleme sokmuş. Google bu proje için özel bir tesis kurmaya hazırlanmış bile bu tesiste hassas optik teknolojiden faydalanılacak ve maliyetinin ise, 120 milyon dolar gibi uçuk bir rakam olduğu görüşler arasında yer alıyor.

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.