Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Thunderbird’e Şifre Nasıl Verilir?

0 408

Thunderbird kullanıcıları bilgisayarlarını her açtıklarında mailleri otomatik olarak açılmış olarak görürler. Bireysel anlamda güzel bir seçenek olsa da genel anlamda bir güvenlik açığıdır. Bilgisayarı kim açarsa açsın mailler otomatik olarak karşısına çıkacak ve bu da mail sahibini zora sokacaktır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için şu yöntem izlenmelidir.

Thunderbird > Düzenle > Tercihler yolu izlenir.

6454_1

Ana parola kullan onayı verilir ve gelen ekranda şifre iki defa girilir. Dikkat edilmelidir ki, verilecek şifre ile tüm hesaplarınıza erişim sağlanacaktır. Bu nedenle şifreyi bir yere not edin veya kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre belirleyin.

6454_2

Thunderbird’i yeniden başlattığınızda şifreniz aktif olacaktır. Herhangi bir işleme izin verilmeyecek, tüm Thunderbird ekranları pasif halde duracak ve sizden şifre onayı isteyecektir.

6454_3

Tanımlanan şifre yine aynı yolla kaldırılabilir. Bunun için Ana parola kullan onayı kaldırılır. Şuan aktif olan şifreyi girerek devam edilir.

6454_4

Kaldır butonuna tıklandığında artık tüm hesaplarınıza şifresiz erişim sağlanacaktır.

6454_5

Bundan sonra maillerinizin güvenliği size ait olacaktır.

Kaynakça:
http://kb.mozillazine.org/Password_not_remembered_-_Thunderbird

Yazar:Ömer Çakmak

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku