Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Redstone Nedir, Redstone Ne İşe Yarar?

0 1.092

Windows 10’nun en çığır açan özelliklerinden birisi olarak nitelendirebileceğimiz Redstone için güncellemeler gelmektedir. Redstone aslında cihazlar arasında kolay bir geçiş yöntemi olarak da belirtilebilir. Peki Windows 10 Redstone nedir ve nasıl kullanılır?

Redstone Nedir?

8137_24Redstone PC’de kullanmakta olduğunuz herhangi bir uygulamanın doğrudan tabletiniz yada mobil cihanızına yansıtılması durumudur. Bu hem ilgili programın işlevinin sonlandırılması hem de açık bırakılması ile mümkün olabilen bir durumdur. Öyle ki dilerseniz telefonunuzdan bilgisayarınızı da yönetebilirsiniz. Elbette ki bahsi geçen program üzerinde.

Ekran Boyutuna Uygun Programlar

Windows 10 platformuna uygun olan programların pek çoğu artık hem mobiller için uygun hem de PC üzerinde uygun bir görünüme sahip olacak. Buradaki en büyük değişimin özelliklerde programların ekran çözünürlük ve mobil görünürlükleriyle ilgili olacağı aşikar.

Tablet Moduna Almak

Redstone ile PC montirönüzü tablet moduna alabilir, bu sayede eş zamanlı senkronize bir şekilde hem mobil cihazınız hem de PC ile aynı anda kullanabilirsiniz.

Özellikle dokunmatik ekran teknolojisine uyum sağlamak için geliştirilmiş bir arayüz ile aynı zamanda pek çok uygulamayı kullanmak da daha kolay oluyor. Bu sayede zaten Windows 10’da bulunan ve de evrensel uygulamalar olarak adlandırılan programların kullanımı çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Bu kullanıcılar açısından büyük bir özellik olmakta ve üstelik Windows 8’de de kullanılabilmektedir.

Daha önceki sürümünde Continuum olarak adlandırılan bu proje, şimdilerde son güncellemeleri ile tamamlanmaya devam ediyor. Öyle ki her bir güncelleme bu işlevselliğin kullanımında büyük bir değişimi ön plana çıkarıyor. Bu nedenle tüm güncellemelere vakıf olmak zor ancak genel olarak cihazlar arasında başarılı bir ekran aktarımı ve de aynı anda kullanılabilirlik özelliklerini sunduğunu söyleyebiliriz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku