Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yağlı Ciltlere Sahip Kişiler Nasıl Sabun Kullanmalıdır ?

0 963

Yağlı Ciltlere Sahip Kişiler Nasıl Sabun Kullanmalıdır ?Vücudumuzun en güzel organı yüzümüzdür. Aynalara bakmaktan çekinmeyen bir duruşumuz olmalı her daim. Fakat ,çeşitli sebeplerden ötürü bunların sağlanması söz konusu olmayabilir. Aşırı yağlı,sivilceli bir yüz her zaman moral bozan bir tablodur. Bu nedenle cildin yağlı olması ve elimiz ile dokunurken o yağı derinden hissetmemiz,rahatsızlık vericidir. Yüzün yağ ve nem dengesini korumak için,öncelikle hangi yüz temizleyici elleri ya da sabunları kullandığımızı çok iyi idrak edebilmeliyiz. Bu dikkat cildimizin daha sağlıklı yol almasına fener olacaktır. Peki, yağlı ciltlere sahip kişiler nasıl sabun kullanmalıdırlar? Bu konuda en derin bilgileri analiz ederek size cilt yapınıza uygun sabunları listeledik. İşte cildin yağ ve nem dengesini eşit seviyeye getirecek sabun ve jeller..

Yağlı Ciltlere Sahip Kişiler Nasıl Sabun Kullanmalıdır ?Yağlı Cildi Olanlar Katran Sabunu Kullanabilirler !

Katran Mucizesi : Yüksek miktarda antibakteriyel etkiye sahip olan bu sabun,yağ oranını en iyi şekilde dengeleyerek,yüz derisinin altında yatan yağ birikimlerini ve sivilcelerin oluşumuna zemin hazırlayan akneleri yok eder. Sağlıklı ve temiz bir yüz için katran sabunu sabah akşam yüze masaj yöntemi ile cilde uygulanmalı ve cilt bu temizliği en az 2 ay kadar süre ile sağlamalıdır. 2 ay süre aşımında cilt yağ dengesini aşılayacak cildin doğal görünümlü ve temiz,pürüzsüz olmasına katkıda bulunacaktır.

Siyah Maske Kürü : Eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz siyah maske sayesinde cildiniz parlak ve temiz görünecektir. Siyah maske yüzün ölü hücrelerini canlandırarak yağ birikimin azaltıyor. Sivilce ve aknelerle savaşıyor. Haftada en az 2 kere uygulayacağınız siyah maske kürü için kısa sürede benzersiz ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.
Kükürtlü sabun : Yağın ve sivilcenin düşmanı. Eğer kusursuz bir cilde sahip olmak istiyorum diyorsanız yağ dengeleyici kükürtlü sabun kullanın. Kükürtlü sabun masaj yöntemi ile en az ciltte 2 dakika bekletilerek kullanılmalıdır.
Havuç Sabunu : Cildi besler ve lekeleri yok eder. En güzel üstün özelliği yağ ve nemin eşitlemesidir. Her türlü cilt yapısına uygundur. Cilde yoğun miktarda parlaklık verir.

  • Sağlıklı ve temiz bir cilt için size önerdiğimiz bu 4 sabunu mutlaka kullanınız . Sağlıklı günleriniz daim olsun.

    Kaynakça:
    bakımlıyız.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku