Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yaralara İyi Gelen Doğal Çözüm : Zeytin Yağı

0 8.410

Yaralara İyi Gelen Doğal Çözüm : Zeytin YağıGünlük yaşantımızın bir parçası haline gelen kazalar ve sağlık sorunları,herkesin genel ortak sorunları arasında yer alır. Örneğin uyku esnasında böcek ısırmaları, bir iş yaparken aniden gelişen kazalar,ergenlik öncesi ve sonrası meydana gelen yaraya benzer sivilceler ve akneler,önceden ya da sonradan ameliyat sıralarında gerçekleşen cerrahi kesikler ve izleri,aşı ve benzeri durumlarda gelişen yaralar,deride kızarmalar,bunlar hep yara olarak anımsanır ve tedavisi için gerekli işlemler önceden yapılır. İnsan vücudunda var olan izleri geçme süresi yaranın derinliğine ve geçmişe göre belirlenir. Yara, derin ve zor ise aylarca bu yaranın derin iz şeklinde kaldığını fark ederiz.

Yaralara İyi Gelen Doğal Çözüm : Zeytin YağıBu son derece rahatsız edici bir durumdur. Erkekler tıraş olurken tıraş bıçağına maruz kaldıkları kesiklerde de yüzde derin yaralar oluşabilir. Bunun için tedavisi çeşitli ilaçlar kullanmasına rağmen uzun sürebilir. Buna etkili ve doğal çözüm zeytin yağı ile cilde yapılan masajdır. Zeytin yağı ile yapılan cilt masajı yaranın iyileşme hızının neredeyse ilaçlara oranla daha hızlı sağlar ve iyileşme süreci hızlanır.

Yaralara İyi Gelen Doğal Çözüm : Zeytin YağıYaranın iyileşme süreci sizin kullandığınız krem ile değişime uğrar. Bazı kremler cilde daha hızlı ,başarılı sonuçlar verirken bazı yara kremleri bu sürecin uzamasına neden olabiliyor. Bu nedenle yaranın şekline,büyüklüğüne ve derinliğine göre ilaç şekli doktor tarafından hastasına en ideal bir şekilde sağlanıyor. Eğer,uzayan süreçte başarılı sonuçlar almadıysanız ve bazı izlerin geçmemesinden yakınıyorsanız,bu durumun daha fazla uzamamasını sağlayabilirsiniz. Bunu ancak zeytin yağı ile deneyebilirsiniz. Çünkü zeytin yağı yüksek oranda E vitamini sağlarken,cilde yumuşaklık sunuyor ve en önemlisi zarar vermiyor.

Yaralara İyi Gelen Doğal Çözüm : Zeytin YağıZeytin yağı, sağlık bakımından son derece yararlıdır. Gerek yemede gerekse kür amaçlı kullanımda size net sonuçları verir. Cildin daha genç ve güzel bir görselliğe sahip olmasına katkıda bulunur. Çok amaçlı olduğu kadar kullanım şekli ve faydaları oldukça fazladır. Sağlık bakımından zengin ve işlevsel bir yapıya sahiptir. Yaralarda etkisi son derce büyüktür. Tedavi esnasında cilde sunduğu katkı büyüktür. Önce derinin yumuşamasını sağlar.

Yaralara İyi Gelen Doğal Çözüm : Zeytin YağıYarada bakterilerin çoğalmasını engeller. Yara izleri için kesin sonuçlar verir. Cildin yeniden canlanmasını yeni deri çıkartmasını sağlar. Cilt zeytin yağı ile masaj yapıldıkça adeta huzur bulur. Üstelik saç diplerinde çıkan yaralar için kesin etkili bir çözümüdür diyebiliriz. Saçın hızlı uzamasını sağlar. Saça sürülen zeytin yağı,yaraların çoğalmasını engeller. Saç diplerinde oluşan sivilceleri azaltır. Kaşıntıları yok eder. Artık saç daha kolay taranır şeklini alır. Doğal yara tedavisinde zeytinyağı kullanarak yaranın daha hızlı iyileşmesine ve cildin nefes almasına ve güzelleşmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yaralara İyi Gelen Doğal Çözüm : Zeytin YağıYaranın oluşum sürecinde tedavisi ilk olarak uzman bir doktordan sağlanmalıdır. İlk tedavi verilen krem 7 gün boyunca düzenli kullanılmalıdır. Daha sonra ek olarak yara kurumaya döndükten hemen sonra zeytin yağının içine bir iki damla kadar taze limon sıkarak mikrobun hızlı kırılmasını engelleyebilir hatta yara sürecinde daha olumlu bir sonucu zeytinyağı ve limon sayesinde alabilirsiniz. Bu son derece faydalı doğal yağ sayesinde yaralardan eser kalmayacak hatta bazı lekelerden de doğal olarak arındığınızı fark edeceksiniz.

Yaralara İyi Gelen Doğal Çözüm : Zeytin YağıCildinizin daha sağlıklı şartlarda olmasını istiyorsanız tedavinizi önce uzman doktorunuzdan daha sonra izlerden de ese kalmaması için zeytin yağı ve limondan sağlayabilirsiniz. Size bahsettiğimiz bu bitkisel çözüm sayesinde yaralar iyileşecek hatta ilk gün ki  gibi pürüzsüz kalacaktır. Sağlıklı ve mutlu günleriniz daim olsun.

Kaynakça:
acıbadem.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku