Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Beyaz Gül Yağının Cilde Mucizevi Faydaları

0 601

Beyaz Gül Yağının Cilde Mucizevi FaydalarıÇiçeklerle gelen güzelliğin her zaman farkındayız. Cilde inanılmaz değerler sağlar. Güllerin rengine ve kokusuna göre değişimler mevcuttur. İşte beyaz gülün rengi ve yağı cilt için arındırıcı,güçlü antioksidanlara sahip özelliği ele alır. Beyaz gül yağının cildi onarması ve çeşitli bakterilerden uzaklaştırması,gülün yapısı ve elementlerinin güçlü olduğunu gösterir. Gül seçiminde kırmızı ve beyaz gülün ayrıcalığı diğer gül renk ve kokularına oranla daha fazladır. Beyaz gül yağı ile cilt bakımı yüz ve ellerde yeniden hayat kazanmasına vesile olur. Cildin masajla gelen bir yağ ile ovalanmasına ihtiyacı her daim fazladır. Masaj yapılırken yüzde ve kaş bölgelerinde sinir sistemleri uyarlanarak yatışır. Özellikle ruh hali çökük olan kişilerin bu tür yağları keşfederek kendilerine doğal yollar ile ilaçlara ihtiyaç duymadan terapi yapılması önerilir. Doğal terapi ve doğal bir güzellik sunan beyaz gül yağının sayısız faydası bulunmaktadır. Peki beyaz gül yağı cilde neler kazandırıyor ? İsterseniz bir de size bu bilgilerden söz edelim,doğru bir şekilde aydınlanmanıza yardımcı olalım. İşte beyaz gül yağı mucizesi ve inanılmaz faydaları..

Beyaz Gül yağının Cilde Kattığı Olumlu Sonuçlar ve Cilt Tedavisine Verdiği Kesin Sonuçlar

– Astringen bir diğer adı ile sıklaştırıcı özelliği olan bu madde cildin gevşek ve sarkık bölgelerini önceden tespit ederek,sıklaştırma özelliğini sunuyor. Cilt eskisinden daha canlı ve esneklik kazanarak,pürüzsüz ve kusursuz,natürel doğal bir görüntüyü elde ediyor. Beyaz gül yağında cilt sıklaştırma maddesi fazlası ile mevcuttur.

Beyaz Gül Yağının Cilde Mucizevi Faydaları-Cilt hava şartlarına ve çevre kirliliğine,egzoz dumanlarına ve besin alerjilerine bağlı kalarak zamanla yıpranıyor. Bir de buna stres dahil olunca cilt toparlanamayacak bir hali alıyor. Cilt,gerçek yağ ve nemini kaybedersek ,yüzde milyonlarca hücrelerde ölmeler meydana geliyor. Göz altında oluşan kılcal damarlar belirginleşmeye başlıyor. Göz çevresinde kırışıklıklar stresin ve yaşamın şekline göre artış sağlıyor. Kısacası cilt her anlamda yoruluyor. Cildin diri ve güçlü durması kişiye bağlıdır. Gün içinde enerjisini kaybetmeden pızitif yaşarsa bu tür sorunlar az görülür. Çünkü cilt,mutluluk egosunu hızlı alır ve bundan pozitif sonuçlar elde ederek kendini salmaz. Beyaz gül yağının katkısı ,cildin dirileşmesine ve hayat kazanmasına yardımcı olmasıdır.

Beyaz Gül Yağının Cilde Mucizevi Faydaları– Beyaz gül yağı bakteri ve mikroplara karşı oldukça dirençlidir. Cildin çeşitli alerjilere karşı önlemini alarak buna katiyen izin vermez. Cilt beyaz gül yağının etkisi ile 24 saat boyunca etkisini korur ve bakterilerin cilde hapsolmasını engeller.
– Beyaz gül yağı esmer bayanlarda cilt açıcı olarak ta kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan pigmentler ve mineraller sayesinde cildin daha parlak ve canlı görünmesine katkıda bulunur. Özellikle sivilceli kişilerin beyaz gül yağı kullanılması önemlidir. Beyaz gül yağı ,cilt yağı gibi değildir. Besleyicidir. Kirli yağı atarak,cildin yen yağ ve nemini dengeler.

Beyaz Gül Yağının Cilde Mucizevi FaydalarıEşitliği cilt için nefes alıp vermek kadar önemlidir. Ayrıca sadece yüz ve ellerde faydasını göstermez. Aynı zamanda saç diplerinde oluşan yaraları kurutur. Saçın hızlı uzamasına ve güzel kokmasına yardımcı olur. Düzenli kullanıldığında cilt çok güzel bir görselliğe sahip olur. Hatta kişi yaşından en az 5-6 yaş kadar küçük görünür. Gençleştiren,cildi dirileştiren ve canlandıran beyaz gül yağının faydasını anlatmakla bitiremeyiz. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
uzmanasor.com
mynet.com
sağlıkvakti.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku