Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yaşlanmayı Engelleyen Mucize Yağ Buğday Yağı

0 428

Yaşlanmayı Engelleyen  Mucize Yağ Buğday YağıSağlıklı ve genç görünmek her bireyin en doğal hakkıdır. Bunun için çeşitli bakım uygulamaları ve sağlıklı beslenmenin olması gerekir. Her ne kadar dikkat etsek bile, bazı zamanlar vardır ki bu yaşlanmanın önüne geçmiyor. Bunun en güzel örneği, saattir. Önce bir salise,sonra saniye,derken dakika ilerlemesi , olması gerektiği gibi yol almaya başlar.Yaşamın doğasıdır,doğmak,yaşamak ve ölmek. An an gelişir her şey. Filizlenir bir ağacın gölgesinde,yeşerir,etrafa önce güzellik verir. Yaşamın evresinde büyüyen gelişen beden ,önce yeni doğmuş bir bebek iken daha sonra aşama aşama değişik evrelerde yol almaya başlar.

Bebeklik,çocukluk,gençlik ve yaşlılık gibi. Bütün bunlar hayatın ta kendisidir. Yaşlanmak döngüsü kabul edilebilir bir durum değildir. Genç iken var olan dinçlik ,yaşlılık döneminde eski kuvvetine erişmez.Fakat insan yaşamayı seven bir canlı olduğundan,sağlıklı ve genç görünmek için çeşitli yollara başvurur. Yaşlanmayı engelleyen çok besin var. Fakat her besin aynı sonucu vermeyebilir. Cildin yapısı ve vücudun kabul ettiği sağlıklı gıdalar,daha uzun ve sağlıklı yaşamaya yardımcı olabilir. İşte bunlardan birisi yıllardır tüketilen buğdaydan gelmektedir.

Buğday çok faydalı bir besindir. Fakat yağı adeta bir iksirdir. Buğday yağı özünü kullanan kişiler yaşlanmaya karşı savaşıyor,cildindeki kırışıklıklar ile başediyor. Zamanın ve sağlıksız bir çevrenin geçmesi ile ortaya çıkan yaşlılık döngüsü ,yüzün eski görüntüsünü kaybetmesine neden oluyor. Yüz eskisinden daha canlı ve genç görünebilir. Bunun sırrı buğday yağında gizlidir. İsterseniz buğday yağının derin faydalarında ve yaşlılığa etkisinden bahsedelim. Bakalım gerçekten buğday yağı ile genç kalmak mümkün mü? Hep birlikte öğrenelim,aydınlanalım ne dersiniz ?

Yaşlanmayı Engelleyen  Mucize Yağ Buğday YağıBuğday Yağının Cilde Faydaları

Buğday,doğal bir reçetedir. Bir ilacın verdiği kesin sonuç kadar tedavi edici özelliğe sahiptir. İçinde bol miktarda E ve B vitamini bulunur. Bu vitaminler cilt için onarıcı etkiye sahiptir. Ciltteki ölü hücreleri yok ederek canlanmasına yardımcı olur. Hücre yenileyici özelliğine sahip olduğundan yaşlanma hücrelerinin önüne geçer.

Genç hücreler böylelikle daha çabuk sahip olursunuz. Buğdayı yemek kadar bir de yağını da kullanmak son derece faydalıdır. Cilt için besleyici bir kürdür. Buğday yağı gözaltında oluşan kırışıklıkları azaltır. Cildin daha canlı ve dinç görünmesine katkıda bulunur. Özellikle masaj yöntemi ile cilde uygulandığında ve bu yağ sabah akşam iki kere düzenli bir şekilde sürüldüğünde cilt her gün kendini yenilemeye başlar. Buğday yağı ile saç dökülmesine son verebilirsiniz.

Yaşlılık hormonları salgılandıkça saç direncini kaybeder ve hızlı bir şekilde dökülmeye başlar. Saçınızın sağlığını buğdaya yağı ile düzeltebilir ve şifa niyetine faydalarından yararlanabilirsiniz. Buğday yağı yemeklerde kullanıldığında da mideye oldukça iyi gelir. Sağlık bakımından oldukça zengin olan bu besin,uzmanların açıklamasına göre gençlik hormonunu salgılıyor,yaşlılık hormonunu yavaşlatıyor. Genç ve dinamik görünmek ve en önemlisi yaşlı görünmemek için yüzünüze,cildinize,hatta saçınıza buğday yağını kullanarak hayat kazandırabilirsiniz. Sağlıklı günleriniz daim olsun.

Kaynakça:
öncesağlık.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku