Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bangkok Airways Nasıldır?

0 114

Bangkok Airways, Asya kıtasında yer alan Tayland’ın en önde gelen ticari yolu taşımacılığı yapan havayolu şirketlerinden biridir. Ülkenin ulusal bayrak taşıyıcısı olma özelliğini haiz olan Bangkok Airways, başta Bangkok olmak üzere birçok Tayland şehrini dünya ile bağlar. Bu anlamda ülke için son derece önemli bir havayolu şirketi olan Bangkok Airways, bölgeye ziyaret gerçekleştiren Türklerin de son derece sık tercih ettiği havayolu şirketlerinin başında gelir. Tayland’ın ulusal markaları arasında yer alan Bangkok Airways, ülkenin kamu malı olması sebebiyle, ciddi bir güvence altındadır. Bu da söz konusu markaya daha kaliteli seferler düzenleme olanağı sunmaktadır. Kurulduğu ilk zamanlar Tayland ile civar ülkeleri birbirine bağlayan Bangkok Airways, sonrasında destinasyon yelpazesini oldukça geliştirdi. Halen, özellikle Asya kıtasında yer alan ülkeler başta olmak üzere Afrika ve Avrupa’ya da seferler düzenleyen Bangkok Airways, ileriki dönemlerde Kuzey ve Güney Amerika kıtalarını da hedefleri arasına alacağını duyurmuştur.

ÖzBangkok Airways Nasıldır?ellikle Tayland’a ziyaret gerçekleştiren turistlerin Tayland içi ve civar ülkeleri de görmek istemesi durumunda sunduğu hizmet ile büyük kolaylık sağlayan Bangkok Airways, Avrupalılar ve Türkler tarafından da çok sık tercih edilmektedir. Bu sayede Tayland üzerinden Bangladeş, Kamboçya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Laos, Malezya, Vietnam Maldivler, Burma ve Singapur gibi ülkelere ulaşmanız mümkündür. Ayrıca dilemeniz durumunda İstanbul’dan Tayland aktarmalı olarak bu ülkelere ulaşmanız da mümkündür. Bu durumda Tayland’da vakit geçirmeniz gerekmemektedir. Ülkenin en önemli havayolları arasında yer alan Bangkok Airways, uçak filosunun büyük bir kısmını Suvarnabhumi Havalimanı’nda tutar. Bu hava meydanı vasıtasıyla tarifeli seferler düzenleyen Bangkok Airways, böylece başta Tayland halkı olmak üzere birçok turiste de ciddi bir hizmet sunar. Bilet fiyatları da oldukça makul denebilecek seviyelerdedir. Resmi olarak 1968 yılında kurulmuş olan Bangkok Airways, bu dönemde Sahakol Air olarak anılmakta idi. Sonrasında isim değişikliğine gidildi ve şirket Bangkok Airways adını aldı.

Özellikle Puket Adası’na gitmek istiyorsanız Bangkok Airways sizin için son derece isabetli bir tercih olacaktır. Çünkü şirket düzenli olarak Bangkok Puket tarifeli seferlerine sahiptir. Her yıl milyonlarca turisti Puket Adası’na ulaştıran Bangkok Airways, bu anlamda oldukça önemli bir pazar payı elde etmiştir. Resmi olarak 28 destinasyona tarifeli sefer düzenleyen Bangkok Airways, filosunda 37 adet ticari yolcu jeti bulundurmaktadır. Şirket dünyanın kar eden havayolları arasında bulunur. Şirket bünyesinde resmi kayıtlara göre 2,449 kişi çalışmaktadır. Ancak şirket yeni personel alımı yapmayı planlamaktadır.

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku