Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dondurulmuş Limon Kansere İyi Gelir mi ? Vücuda Faydaları Nelerdir

0 502

Dondurulmuş Limon Kansere İyi Gelir mi ? Vücuda Faydaları NelerdirLimon kışın vazgeçilmezi ve salataların en doğal lezzeti olarak bilinir. Bağışıklık için son derece faydalı olan ve yüksek miktarda C vitamini içeren zengin bir gıdadır. Her yaştan herkesin mutlaka limon tüketmesi gerekir. Limon doğal bir antioksidandır. Vücuda kattığı değerleri saymakla bitiremeyiz.Buzdolabının dondurucu kısmına kabukları ile koyacağınız limonun donduğunda vücuda sağladığı faydalarını duyduğunuzda şaşırabilirsiniz. Donmuş limonu kullanmak için dondurucudan çıkardığınızda yine kabuklarıyla birlikte kullanacağınız donmuş limon hem kabuğunda hem de iç kısmında pek çok faydasını içinde barındırmaktadır.

Dondurulmuş Limon Kansere İyi Gelir mi ? Vücuda Faydaları NelerdirKansere Karşı Koruma Etkisi

Yapılan laboratuvar araştırmaları sonucu limonun kanser hastalığına karşı etkileri limon özünün kanser hücrelerini öldürme gücüyle kemoterapi kadar etkili olduğunu göstermektedir. Prostat, pankreas, meme, kalın bağırsak ve akciğer gibi kanser türlerine etki ettiği belirtilen limon 1970’li yıllardan bu yana 20’nin üzerinde farklı laboratuvar testinde başarılı sonuçlar alındığını göstermektedir. Kötü huylu hücreleri yok eden limon kanserin büyümesini ve yayılmasını da engelleyerek kansere karşı koruyucu bir kalkan görevi üstlenmektedir.

Zayıflamaya Etkisi

Vücuda detoks sağlayan ve vücudun yenilenmesine etki eden limon dondurularak tüketildiğinde vücuttaki yağ birikimlerinde parçalayıcı etki göstererek kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Kilo alımını vücuda yağ depolanmasını engelleyerek durduracağınız dondurulmuş limon sayesinde diyet programınıza gönül rahatlığı ile donmuş limonu dahil edebilirsiniz.

Dondurulmuş Limon Kansere İyi Gelir mi ? Vücuda Faydaları NelerdirDondurulmuş Limonun Diğer Faydaları

– Vücudunuzda biriken toksin maddelerin dışarı atımını sağlar.
– Ferahlatıcı etkisiyle yaz aylarında serinlemeye yardımcı olacağı gibi sinir sistemine de etki ederek stres ve depresyona karşı vücuda rahatlatıcı etki sağlamaktadır.
– Cilde sağladığı etkiyle de cildin yaşlanmasını geciktiren donmuş limon cilde parlaklık ve ışıltılı bir görünüm sağlamaktadır.
– Vücudun gün içerisinde daha aktif olmasını sağlayacak enerjiyi veren donmuş limon konsantrasyon etkisini de güçlendirmektedir.
– C vitamini deposu olan donmuş limon bağışıklık sistemini de güçlendirdiğinden özellikle kış aylarında solunum yolu enfeksiyon ve hastalıklarına karşı da koruma sağlamaktadır.
– Kurt ve bağırsak parazitleri, bakteri, enfeksiyon ve mantar çeşitlerine karşı da vücudun savunmasını harekete geçirmektedir.

Dondurulmuş Limon Nasıl Hazırlanır?

Dondurulmuş limon için öncelikle mevsiminde alacağınız limonları alarak yıkayıp buzdolabının buzluk kısmına koymanız yeterli olacaktır. İhtiyacınız olduğunda ise bir veya iki tane çıkarıp kabuklarıyla birlikte rendeleyerek yemeklere, salatalara, makarna veya çorbalarınıza kabuklarıyla rendelediğini limonu kullanabilirsiniz.

Dondurulmuş Limon Kansere İyi Gelir mi ? Vücuda Faydaları NelerdirDondurulmuş Limon Nasıl Kullanılır?

Dondurulmuş limonu ara öğünde bir kase yoğurt tüketirken kullanabilirsiniz. Rendelediğiniz donmuş limondan bir tatlı kaşığı kadar yoğurda ekleyerek ara öğününüze tat katarak açlığınızı yatıştırabilirsiniz.
İçecekleriniz arasında vazgeçilmeziniz olan yeşil çayın kendine has tadında bir acılık olacağından yeşil çay içimini kolaylaştırmak adına bir çay kaşığı dondurulmuş limon rendesini yeşil çay ile karıştırarak çok daha rahat acı tadı almadan tüketebilirsiniz.

Makarna soslarının veya çorbaların içerisine dahil edeceğiniz bir parça limon rendesi çok daha hoş bir tat almanızı sağlayacaktır.

Salatayı sık tüketen kişiler için hazırladığınız her türlü salata içerisine limon suyu kullanmak yerine çok daha sağlıklı hale getireceğiniz limon rendesiyle salatalarınızı tatlandırabilirsiniz.

Meyve salatalarına da çok yakışacak dondurulmuş limon rendesi kiraz, ananas, kivi gibi meyvelerin harmanlanmasında mis gibi kokan hoş tadı ile meyvelerin tadını şölene çevirecek. Limon her zaman kanserli hücreleri önceden tespit ederek,bu hücrelerin çoğalmasını önler ve bağışıklığı inanılmaz derecede güçlendirir. Sağlığa kattığı faydalarından mutlaka yararlanmalısınız. Güzellik iksiri limon ile hem sağlıklı hem de genç ve güzel kalabilirsiniz. Sağlıklı günleriniz daim olsun.

Kaynakça:
uzmanhekim.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.