Google Voice: Google’dan Ciddi Bir Haberleşme Atağı

25Google’ın yapacağı işletim sistemi atağından haber almayı umarak zaman geçirdiğimiz şu dönemde yeni bir atakla karşımıza çıkıyor. Google Voice adı verilen uygulama Gmail arayüzüne benzer bir görünüme sahip. Sistem Google’dan alınan bir telefon numarası aracılığıyla çalışıyor. Program bu numarayaa gelen bütün aramaları ve mesajları ev, cep, iş telefonu ve mail yoluyla kişiye ulaştırıyor. Bunun yaparken sesli mesajların yazıya çevrilip kişiye mesaj olarak iletiliyor olması da ayrıca bir başarı öyküsü.

Google Voive şimdilik sadece Google tarafından Temmuz 2007’de satın alınan Grand Central şirketi kullanıcılarının kullanımına sunulmuş durumda. Birkaç hafta içerisinde hizmete sunulması beklenen yeni özelliğin Amerika’da tamamının bedava, diğer ülkelerde ise sesli aramalar hariş diğer kullanım özellikelrinin bedava olacağı belirtiliyor. Fakat ücretli olan aramaların da çok cüzi fiyatlarla kullanıma sunulacağının altı çiziliyor.

Google Voice ile beraber, ciddi bir haberleşme alternatifi olarak kullanımından doğan Google hegamonyası bir adım daha ileri taşınmış olacak. Google bizim hayatımızsa çok şeyi değiştirdi ve değiştirmeye de devam ediyor. İşini iyi yaptığı sürece de kullanıcıların her zaman ona destek olacağı aşikar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar