Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Nokia İşten Çıkarmalara Başladı: 1700 Kişi İşsiz

0 39

35

Neredeyse bütün bilişim ve teknoloji şirketlerinin düğmelerini biraz daha sıktığı küresel mali kriz ortamında, Nokia’dan da önemli bir daralma haberi geldi. Şirket pazarlama ve teknoloji bölümleri başta olmak üzere birçok yerden 1700’den fazla çalışanıyla yollarını ayıracak. Bu çıkarmaların büyük bölümü Nokia’nın Finlandi’da bulunan ofisinde gerçekleşecek ve yaklaşık 700 çalışanın buradan çıkartılacağı belirtiliyor.

Bu daralma operasyonu ile Kasım’dan beri satış rakamları %10 seviyesinde azalmış olan Nokia, toplam iş gücü bazında %1 küçülmüş olacak. 1700 çalışanın çıkmasıyla %1’lik iş gücü azalması yaşıyan bir markanın ne kadar büyük bir kapasiteye sahip olduğunu da kafamızda az çok canlandırabiliyoruz sanırım. Cep telefonlarının hayatımıza bodoslama girerek, olmazsa olmazların başında yer alması ve Nokia’nın ülkemizde ve neredeyse tüm Avrupa’da en çok tercih edilen cep telefonu üreticisi olması bu kapasitenin kaynağını açıklıyor sanırım.

Nokia’nın sloganı olan “Connecting People” yazısının arasına “Firing” kelimesi de girecek sanırım. Çünkü eğer şirket kötüye gidişin devamında daha fazla çalışanıyla yollarını ayırmaya karar verirse, tarafından çıkartılan insanların ciddi bir kitle oluşturduğu günah keçisi şirket haline de gelebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku