Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Havaalanı Bagajında Tespit Edilen 10 Garip Şey

0 171

Havaalanı Bagajında Tespit Edilen 10 Garip ŞeySürekli tatile çıkanlar tatilde aldığı yüzlerce şeyi bavula sığdırma yöntemleri üzerine yüksek lisans yapmış gibidir. Kendiniz için aldığınız yöresel şeylerin yanında eşe dosta aldığınız küçük hediyelerle bavul kapanmaz hale gelir. Peki bavula sadece günlük kıyafetler, gıda maddeleri ve hediyeler mi girer? Dünyanın farklı havaalanlarında güvenlik görevlileri çok değişik şeylerle uçağa binmeye çalışan insanlarla karşılaştı. İşte havaalanında tespit edilmiş 10 garip şey.

1. İnsan Kafası Kalıntıları

2013’te Fort Lauderdale havaalanının güvenlik görevlileri, iki kadının bagajlarında insan kafatası parçaları ve diş parçaları tespit ettiler. Adı açıklanmayan bu kadınlar, havalimanı güvenliğinden kenara çekildikten sonra Baltimore’a giderken, bavullarında toz haline getirilmiş ve kille karıştırılmış insan kafa tası kalıntıları olduğu tespit edilmiştir. Kadınların iddiasına göre Küba’dan bir satıcıdan kötü ruhları kovan bir heykel olarak satın alınmış olan bu kafa tası kil karışımı heykelin maddesinin ne olduğu bilinmeden satın alınmıştı. Olay kadınların bir sonraki uçakla evlerine gitmesiyle son bulmuştur. Bununla birlikte, heykeller bir cinayet soruşturmasında kanıt olarak kullanılması için Broward Tıbbi İnceleme Ofisi tarafından alınmıştır.

2. Ölü Vücut

Liverpool John Lennon Havaalanı’ndaki iki kadın, personelin sürekli olarak uyuklayan akrabaları hakkında şüphelenmesinin ardından, 2010 yılında gözaltına alınmıştır. Ölü adamın eşi ve üvey kızı olduğu anlaşılan bu iki kadın bir taksi ve tekerlekli sandalyeyle cesedi havaalanına getirmiştir. Şüphe uyandıran davranışlarının ardından havaalanında ölü olduğu tespit edilmiştir. Yetkililer, kadınları evlerine nakliye masraflarından kaçınmaya çalıştıkları varsayımıyla tutuklamıştır. Bu duruma ise adamın nefes aldığını ve hareket ettiğini gören belirgin tanıklar tarafından itiraz edilmiştir. Adamın Alzheimer hastası olduğu ve yakın zamanda hastanede tedavi gördüğü ortaya çıkmıştır. Daha sonra düzenlenen adli tıp raporunda adamın 24 saatten fazla ölü olduğunu belirtildiği halde kadınlar hala itiraz etmeye devam etmiştir. Sonunda ölüm bildirimini yapmadığı için tutuklanmışlar ve daha sonra kefaletle serbest bırakılmışlar.Garip bir şekilde, bu, cesetlerini uçuşlarla nakletmeye çalışan yolcuların ilk olayı değil. Aslında, akrabaları ülkeye geri gönderme masraflarından kaçınmaya çalıştıkları için bu duruma başvuran insanlar havalimanı güvenliğinin karşılaştığı ortak bir sorundur.

Havaalanı Bagajında Tespit Edilen 10 Garip Şey3. Akvaryum

Los Angeles Uluslararası Havalimanı’ndaki güvenlik görevlileri, patlayıcı tespit sisteminden geçirdikleri bavuldan çıkanları gördüğünde gözlerine inanamadı.Bir adam su dolu olduğu ortaya çıkan ve neredeyse 240 balık içeren dikdörtgen şeklindeki bavul ile seyahat ediyorken tespit edildi. Hepsi farklı çeşit ve boyutta olan bu balıkların bu şekilde nakledilmesi hava yolu politikasına aykırı olduğu için bavul incelenmeye alındı. Adam sorgulandığında balıkları yerel bir hayvan dükkânında satın aldığını ve yalnızca eve götürmeye çalıştığını bildirdi. Ancak havaalanı güvenliği adamın bu bavulla ile seyehat etmesine izin vermedi. Bunun yerine adam, balıklarını kargo kargoyla göndermeye karar verdi.

4. Canlı Bebek

Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçan Mısırlı bir ailenin bavulları X-ray cihazından geçirildiği esnada içerisinde canlı bir çocuk olduğu tespit edildi. Çift , beş aylık bebeklerini sınır kontrolünden geçirmek için küçük bir çantaya koymuşlardı.Bununla birlikte, bebek Sharjah Uluslararası Havalimanı’nda fark edildi. Çift, bir çocuğun sağlığını tehlikeye atmakla ve kaçakçılık suçlarıyla suçlandı. Birleşik Arap Emirlikleri’ne gelen çocuğun vizesi olmaması dolayısıyla çiftin ülkeye giriş yapmasına izin verilmedi. Çocuk X-ray ışınlarına maruz kaldığından hastanede tedavi altına alınırken ailesi de göz altına alındı. Durumu öğrenen herkes bebeğin X-ray ışınlarına maruz kalmasına izin veren aile karşısında şaşkına döndü.

Havaalanı Bagajında Tespit Edilen 10 Garip Şey5. Ölü Yılanlar

Havaalanı personelleri, bir adamın bagajını cihazdan geçirdikten sonra patlayıcı bir tehlike uyarısı aldı ardından Atlanta havaalanı’ndan yapılacak uçuş ertelendi . 30 ölü zehirli yılan ile seyahat etmeye çalışan adamın bavulundan birkaç tane de ölü kuş çıkartıldı. Ölü yılanlar ve kuşlar için ayrı ayrı soruşturma açıldı. Tuhaftır ki, ölü yılanlar ve kuşlar ile seyahat etmek yasal olarak sorun teşkil etmediğinden adam yanıcı sıvı bulundurmaktan gözaltına alındı. Yetkililer, ayrıca bazı yılanların hala zehir içerdiğini belirledi. Bu durum da uçuşu daha da uzattı. Bununla birlikte, sonunda yılanları eve götürmesine izin verildi. Havaalanı görevlileri, adamın ölü yılan ve kuşlarla ne yapmayı planladığından emin olamadılar.

6. Güvercinler

2016 yılında, havaalanı güvenliği bir bavulda altı canlı güvercin keşfedince , İsrail’den gelip Almanya‘ya gitmeye çalışan 50 yaşındaki bir adam gözaltına alındı. Kuşların yaklaşık 200 $ ‘lık nadir bir Özbek türü olduğu anlaşıldı. Bavulun içine kapatılmadan önce bağlandıkları ve çuval benzeri kutuların içine yerleştirildikleri ortaya konan kutunun dışına engelli yolcunun bavulu olduğunu gösteren bir takım etiketleme yapıldığı anlaşıldı. İsrail Uluslararası Havalimanı’ndaki görevliler, bu kaçakçılık girişimini bozmuş oldu. Adam, İsrail’in doğal yaban hayatını tehdit edebilecek davranışları dolayısıyla ve veterinerlik sertifikasına sahip olmadığı için bir çok suçlamayla karşı karşıya kaldı.

7. Canlı Kaplan Yavrusu

Bangkok’taki bir havaalanındaki bir kadının bagajında kaplan yavrusu olduğunun ortaya çıkması bir başka kaçakçılık çalışmasını gözler önüne serdi. Aşırı ağır olduğu için bavul rutin bir röntgene tabi tutulduktan sonra Taylandlı kadın gözaltına alındı. Kadın havaalanını güvenliği tarafından fark edilmesin diye çantaya bir sürü oyuncak kaplan doldurulmuştu. Bu işi yapan kadın gerçek kaplanın sadece bir oyuncak gibi geçeceğini düşünüyordu. Planı başarısız oldu ve olaydan sonra Kaplan tamamen iyileşti. Ancak kadın yasa dışı kaçakçılık ve hayvan zulmüyle suçlandı.

8. Hayvanat Bahçesi

2009’da, bir Güney Afrikalı adam, 70 yaşayan hayvanı gümrükte kaçırmaya çalışırken havalimanında yakalandı. Sınır güvenliği, Tayland’dan dönen adamın yılan, timsah, kaplumbağalar, örümcekler , akrepler ve kurbağaları içeren vahşi hayvan koleksiyonunu fark etti. Hayvanların nesli tükenmekte olan türlerdeki küresel ticaretin bir parçası olarak Afrika’ya kaçırıldığı düşünülüyordu. Plastik küvetler içinde saklanan hayvanlar, şaşkın gümrük görevlileri tarafından keşfedildi ve aniden bakılabilecekleri Güney Afrika‘nın Ulusal Hayvanat Bahçesi’ne teslim edildi. Suçunun ciddiyetinden habersiz olan adam mahkemeye çıkarıldı ve Çevre Yasasını ihlal edildiği suçlamasını görünce şaşırdı. Adamın kaçakçılık girişimi, hayvan hakları savunucuları ve Afrika Vahşi Yaşam Vakfı tarafından gösteriler yapılmasına neden oldu.

Havaalanı Bagajında Tespit Edilen 10 Garip Şey9. Patlamaya Hazır Havan Topu

Fort Lauderdale-Hollywood Uluslararası Havaalanı’ndaki uçağa binen yolcunun bagajında patlamaya hazır bir topun bulunduğu farkedildi. Bunun üzerine uçağın tüm bagaj alanı boşaltıldı ve adam hakkında dava açıldı. Adam ifadesinde bir gemi kazasının ardından yaptığı dalışta bulduğu bu havan topunu hatıra olarak saklamak istediğini bildirdi. Havan topu, 1700’lü yılların batık bir gemisinden alınmış olsa da hala patlamaya hazır haldeydii. Bomba imha uzmanları tarafından incelemesi yapılan topun her an patlayabileceğinin anlaşılması üzerine havaalanı boşaltıldı ve kontrollü olarak patlama sağlandı.

10. Dikenli Beyzbol Sopası

2016’da, bir gezginin çantasında dikenli tellerle çevrilmiş ve çevresinde kanlar olan bir beyzbol sopası bulundu. İlk incelemeden sonra kanın sahte olduğu ortaya çıktı. Atlanta havaalanında gerçekleşen bu olayın ardından sopaya el konuldu. Beyzbol sopaları silah olarak sınıflandırıldığından dolayı taşınmasının yasak olması dolayısıyla adamın bir daha eyalete girmesine izin verilmedi.

Kaynakça:
http://listverse.com/2017/11/26/10-most-unexpected-airport-luggage-detections/

Yazar:Efe Cuma Yavuzsoy

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku