Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kalp Krizi Geçiren Birinin Hayatını 60 Saniyede Kurtarabilirsiniz

0 304

Kalp krizi yalnızca 60 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleşen ve doğru müdahale edilmezse maalesef kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan bir olaydır. Tabi kal krizini tetikleyen ve bu riski arttıran pek çok hastalık, gündelik yaşamda yapılan yanlışlar mevcuttur. Örneğin, yüksek kolesterol, damar tıkanıklığı ve daha pek çok olgu. Bunlar düzenli yaşam, spor ve doğru beslenme ile zaman içinde elemine edilmelidir. Bu risk grubunda bireyler seniz ya da aile üyeleriniz de bu risk grubunda bireyler varsa mutlaka doktorunuza danışarak kalp krizi riskini önlemeniz gerekmektedir.

6513_indir

Ancak bir önemli konu da şudur: Kalp krizi geçiren bireye yapılacak doğru müdahale ile bireyi hayata döndürmek mümkün müdür?

Dr. John Christopher kalp krizi geçiren bir kişinin hayatını tek bir hareketle kurtarabileceğimizi iddia etmektedir. Dr. Cristopher bu konuda yapılacakları şöyle sıralıyor;

-Evinizde her zaman mutlaka toz kırmızı biber bulundurun.
-Kalp krizi geçiren ve bilinci açık olan kişiye acilen bir bardak suya acı toz kırmızı biberi karıştırarak içirin.
-Eğer bilinci açık değilse, dilinin altına birkaç tutam acı biber koyun.
-Dr. Cristopher bu yöntemin, kalp krizi geçiren kişinin hayatını birkaç dakika içinde kurtarabileceğimizi belirtiyor. Kalp krizi geçiren kişi birkaç dakika içinde bilincini geri kazanabiliyor ve normale dönüyor.

6513_indir_(1)

-Ayrıca bir başka kaynaktan alınan bilgi de, kalp krizi geçiren kişinin bilinci açıksa eğer, ona derin derin öksürmesini söyleyin. Derin derin bir süre öksürdükten sonra kişi tekrar eski bilincine kavuşarak normale dönecektir.

Bu bilgiler, belki de bir hayat kurtaracağından çok ama çok önemli bilgilerdir. Evde ya da doktora kısa sürede ulaşamayacağınız bir yerde bir yakınınız ile böyle bir durumla karşılaştığınızda doktora ulaşmadan önce ilk müdahale ile bir hayat kurtarabilirsiniz.

Sevgi ve Sağlıkla Kalın..

Kaynakça:
http://www.naturalhealthcareforyou.com/in-just-60-seconds-save-the-life-of-someone-who-suffered-a-heart-attack/

Yazar:Buket Sağbasan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.