Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kanserli Hücrelere Bergamot Çayı İyi Gelir mi?

0 349

Kanserli Hücrelere Bergamot Çayı İyi Gelir mi?Bergamot hoş aroması ile bilinir ve birçok faydası vardır. Kokusu insanı olumlu etkiler, vücudun gerginliğini alır. Ruh halini değiştirir, korkudan, stresten, depresyondan uzaklaştırır. Psikolojik olarak sıkıntı yaşayanlar rahatlamak için bergamot çayı içerse ruh halleri değişir.
Dişlere florür etkisi verir. Beyaz ve sağlıklı dişlere kavuşulur. Dişlere zarar veren bakterilerin artmasına engel olur.
Kalp sağlığına iyi gelir, kalp ritmini düzenler. Kalp hastalığına sebep olan proteinlerin tahrip olmasını engeller. Kolesterolü düşürür.
Cilt üzerindeki yaşlanma etkilerini azaltır. Bu çayın içindeki antioksidanlar serbest radikallerle mücadele eder. Sağlıklı bir cilt kadar cilt kanserinin tedavisinde de etkilidir.
Kilo vermek isteyenler içinde tercih edilebilecek bir çaydır. Çünkü bergamotun içinde bulunan narenciye özü kilo vermeye yardımcı olur. Kasları koruyarak kaloriyi serbest bıraktırır. Ayrıca metabolizmayı çalıştırdığı için sindirimi kolaylaştırır. Hazımsızlığa, bulantıya iyi gelir.

Kanserli Hücrelere Bergamot Çayı İyi Gelir mi?Gün içinde vücuda enerji verir. İçinde kafein oranı çok azdır. Gece uykusuzluğa sebep olmaz.
Grip, nezle gibi hastalıkların geçmesinde etkilidir. Bu hastalıklara neden olan virüslerle mücadele eden bergamot çayı bağışıklık sistemini güçlendirir. Enfeksiyonlarla mücadele ederken ateş düşürür.
Tüm bu faydalarının yanı sıra kanserle mücadele ve kansere yakalanmamak için bu çayı tercih etmek gerekir. Çünkü bergamot çayının içinde antioksidanlar vardır ve bunlar serbest üreyen radikallerle mücadele eder. Ayrıca bu çay bağışıklık sistemini güçlendirmesi sebebiyle de vücudun hastalıklara karşı mücadele etmesini sağlamış olur.
Bunun için günde 2 fincan içmek faydalı olacaktır. Bitki çaylarını şeker ile tatlandırmak yerine bal ile tatlandırmak gerekir. Bergamot çayını yapmak için kaynamış suya 1 miktar bergamot konur ve demlenir.

Kanserli Hücrelere Bergamot Çayı İyi Gelir mi?Bergamot çayının içinde potasyum olduğu için vücudun su seviyesini korumuş olur.
Bergamot çayı çok içilirse baş dönmesi, baş ağrısı, ishal yapabilir. Hamileler üzerinde de olumsuz etki yaratabileceği için hamilelerin dikkatli olması gerekir. Elbette ki kanser gibi çok ciddi bir rahatsızlığa tek başına çare olamaz. Ama doğal çözüm olarak tıbbi tedaviye ek olarak içilebilir. Ama kesinlikle doktora danışılmalıdır. Gün içinde fazla içilen bergamot çayı sıkıntıya sebep olacağı için 2 bardaktan fazla içmek idealdir.

Yazar: Serpil Altunyay

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku