Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Maydanoz Yağının Sağlığa İnanılmaz Faydaları

0 318

Maydanoz Yağının  Sağlığa İnanılmaz FaydalarıÖnceleri adını çok az duyduğumuz ve daha sonra kullanımı ve faydasının yoğun etkisi ile adını aklımızdan çıkaramadığımız maydanoz yağı,ençok konuşulan popüler gıdalar arasında yerini almaktadır.Maydanoz yağı mucizevi bir doğal ilaç görevini üstlenir. Bir hastaneye gitmenize rağmen tedavinizin ilaçlar yöntemi ile yavaş bir şekilde ilerlediğini gördüğümüzde,iyileşebilmek için gün sayarız. Bir an önce eski düzenimize dönmek ,sağlıklı bir şekilde sevdiklerimiz ile beraber mutlu dakikalar yaşamak isteriz. Yaşam kalitemizin değerini öldüren hastalıklar,sadece enerjimizi yok etmiyor,aynı zamanda bitkin bakışlarımız ile yanımızdakilerine de istenmeyen huzursuzlukları lanse ediyor. Bunu aşmanın en etkili yolu,sağlımız uğruna,kuvvetli gıdaları almak ve en önemlisi bize nelerin iyi geleceğini bilerek hareket etmektir. Bunu sağladığımız sürece,rahatsızlıkların kısa zamanda yok olmasına,daha güçlü bir irade kazanmamız söz konusudur. Aklın doğruluğuna itaat edebilmek için bu doğruluğu sağlayacak tutumlarda bulunmamız gerekir. Akıl en iyi yoldur ve bu yolu doğru izlediğimiz sürece,zifiri karanlıklardan ve zararlı olan her şeyden kısa zamanda arınmış oluruz. Maydanoz yağı daha önceleri çok fazla bilinmiyordu. Oysa ki bazen çok basit bir gıdanın bize şifa vereceğini kestiremeyiz. Bunun için doğru bilgileri yeterli bir şekilde almamız gerekir. Maydanoz yağının iç ve dış sağlığına kattığı faydalarından yararlanalım. Bakalım bir maydanoz yağı ile neler kazanabiliriz? Hep birlikte bu engin bilgilerden doğru bir şekilde yararlanalım. O halde maydanoz yağının mucizevi faydalarına geçelim. Bakalım bunlar neler?

Maydanoz Yağının  Sağlığa İnanılmaz FaydalarıMaydanoz Suyu Kas ve Kemik Rahatsızlıklarına İyi Geliyor !

Kaslarda ve eklemlerde meydana gelen,ürük asit yoğunluğu,vücudun kan dolaşımını yetersiz bir şekilde yapmasına neden olur. Düzeni sağlayamayan kan dolaşımı bir yerden sonra damarlarda istenmeyen tıkanmalara yol açar.Maydanoz yağı,diüretik bir yapıya sahiptir. Bu yapıya sahip olmasının kişide yarattığı katkı oldukça büyüktür. Kan dolaşımını sağlar ve kanda var olan mikropları temizleyerek ,kanın damardan sorunsuz bir şekilde dolanmasına yardımcı olur. Kan dolaşımı,hiç bir engele maruz kalmadan,görevini yerine başarı ile getirir.Özellikle romatizma ve artrit gibi hastalıkların riskini en aza düşürür.Maydanoz yağını eklemlerinize ve kemiklerinize şifa niyetine kullanabilirsiniz. Bunu deri üzerinde ya da yemeklerinizde kullanarak sağlıklı bir şekilde tedavi işlemine geçmesini sağlayabilirsiniz. Ağrıyan bölgelere sürüldüğünde,maydanoz yağı ağrı kesici görevine geçer.Böylece ağrıyan bölgelerde hafiflemeler meydana gelir ve maydanoz yağı ilaç kullanmanıza gerek kalmadan sizi doğal yöntemler ile tedavi etmeye başlar.

Maydanoz Yağının  Sağlığa İnanılmaz FaydalarıMaydanoz Yüksek Tansiyonu Düşürüyor !

Yapılan araştırmalar sonucu maydanoz kalp damar hastalıklarında ve tansiyon rahatsızlıklarında ençok kullanılan yeşil bitki seçildi. Doğa antibiyotik sıfatlandırılması ile tabii tutulan bu bitki,aynı zamanda yaşlılık hormonlarını engelliyor,sizin adeta 10 yaş genç görünmenize katkıda bulunuyor.Tansiyon düşmesi ve yükselmesi son derece sıkıntılı bir durumdur. Risk içeren faktörlerde yer alır. Özellikle tansiyon yükselmesi kalıcı felç,beyin damarlarında zedelenmelere, hatta hafıza zayıflığına neden olur. Kalıcı hasarlara yol açan ve risk içeren faktöre giren tansiyon yükselmesinde kullanacağınız maydanoz yağı sayesinde bu sorundan kısa bir süre sonra kurtulduğunuza şahit olacaksınız.Maydanoz yağı ile kan basıncını düşürebilir,olası risklerin yaşanmasına engel olabilirsiniz. Yemeklerinize ekleyerek tansiyon yükselmesini normal seviyeye ulaşmasına aracı olabilirsiniz.

Maydanoz Yağının  Sağlığa İnanılmaz FaydalarıMaydanoz Yağının Vücuda Sağladığı Diğer Faydaları

Sağlıklı yaşam için,zengin lif içerikli gıdalara her daim ihtiyacımız bulunmaktadır.Özellikle yanlış besin sonrası vücudumuzda değişikliklerin meydana geldiğini farkederiz. Diş sağlığımızın yediğimiz gıdalar yüzünden sağlığını kaybettiğini anlarız. Dişlerde ve diş etlerinde meydana gelen rahatsızlıklar ile görselliğimizin de bozulmasını izleriz. Cildimiz üzerinde var olan değişimler,alerjiler,kırışıklıklar ve yaşa ve zaman dayalı faktörler sonrası ,aynada kendimizi tanıyamaz hale geliriz. Sadece o mu? hayatımızı olumsuzluklara sürükleyen yanlış beslenme,sağlıksız yaşam bizim sağlıklı bir şekilde çalışan organlarımızında dengesini altüst etmektedir. Maydanoz yağı ,vücudun dağılmış fonksiyonlarını harekete geçirir. Bağışıklığın yeniden hayat kazanmasına katkıda bulunur. Kalbin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Damar ve kan dolaşımını en iyi seviyede ilerlemesine katkıda bulunur. Maydanaz yağını maddeler şeklinde sıralarsak ,vücudumuza ve yaşantımıza kattığı mucizevi faydalarından haberdar olacaksınız. O halde bir diğer faydaları ile sizleri aydınlatalım,doğru bir şekilde bilgilenelim.
Diş etlerini onararak,diş çekilmesinin önüne geçer. Diş minesinde sararmaları azaltır ve diş taşı olumunu engeller.
Bağırsaklarda meydana gelen gazların en aza düşmesin sağlar. Gaz sorunlarından kısa sürece kurtulmanıza aracı olur.
Yüksek tansiyonun düşmesine katkıda bulunur.
Cilde inanılmaz güzellk verir,ciltte var olan lekelerin zamanla azalmasına yardımcı olur.
İdrar enfeksiyonlarını azaltır.
Böbrek rahatsızlıklarını azaltır.
Karaciğerde yağlanmaların oluşmasına engel olur.
Kilo alımını durdurur. Zeytin yağı kadar hafif ve faydalıdır.
Mide hareketlerini düzene koyar ve sindirim sistemin gelişmesine yardımcı olur.
Ateşli hastalıklarda ateşin düşmesine yardımcı olur.
Kabızlık durumlarında mideyi yumuşatarak ,dışkının normale dönmesini sağlar.
Adet düzensizliklerinde rahatlıkla kullanılır. Sinirlere ve gerginliklere iyi gelir.
Saç,kaş ve kirpik bakımında sağlıklı gür saç tellerine kavuşmanıza olanak tanır. Kısacası maydanoz yağının faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sağlıklı ve iyileştirici büyüsüne alışacak,ilaç kullanma alışkanlığınızdan kısa sürede vazgeçeceksiniz. Sağıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
mynet.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.