Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kimdir, Kürleri Nelerdir?

0 869

Bitkisel sağlık denildiğinde ilk akla gelen isim olan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu kimdir sorusuna; lavantanın Hepatit B ve Hepatit C hastalığına karşı bütün etkilerini tüm dünyaya tanıtan kimya eğitimi almış mikrobiyoloji ve biyoteknoloji uzmanı olduğu cevabını verebiliriz.

Uluslararası alanda birçok makalesi ve patenti bulunan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, özellikle bitkilerin insan sağlığı üzerindeki araştırmaları ve çalışmalarıyla bilinmektedir. Türk kimyager İbrahim Adnan Saraçoğlu 1949 yılında Mersin’de doğmuştur. Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, 1973 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nde Kimya Mühendisliği eğitimini tamamlamıştır.

Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde de Gıda Kimyası, Bitki Kimyası ve İleri Bitki Kimyası alanında dersler vermiştir. 1982 yılında Avusturya Graz Teknik Üniversitesi kimya dalında doktora yapmıştır. Ayrıca, yine aynı üniversitede biyoteknoloji-mikrobiyoloji kürsüsünde asistanlık yapmıştır. Çukurova Üniversitesi’nde 1987 yılında doçent, 1994 yılında ise profesör olmuştur. İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde de gıda kimyası, bitki kimyası ve ileri bitki kimyası alanında dersler vermiştir.

6264_ibrahim-saracoglu-.sac-dokulmesi-kuru1

İyi huylu prostat büyümesine karşı brokolinin etkilerini ilk olarak tüm dünyaya tanıtan ve koruyucu tedaviyi geliştirerek bu konuda bir ilke imza atan İbrahim Adnan Saraçoğlu nun kürleri içinde en önemlileri hangileridir diyorsanız, işte yanıtı…

En bilinen İbrahim Saraçoğlu’nun kürleri arasında soğan kürü, sperm sayısını artıran kür, kolay hamile kalmayı sağlayan kür sayılmaktadır. Peki, bu kürlerin uygulanmasındaki amaçları ve faydalarını gelin hep birlikte öğrenelim.

Soğan kürü: Özellikle, erken menopoz ve miyom problemlerine karşı uygulanması gereken bir kürdür. Bunun dışında; çikolata kisti, polikistik over sendromu, rahim duvarı kalınlaşması ve 14-15 yaşındaki genç kızların adet düzensizliğinde mutlaka uygulanması gerekmektedir. Ayrıca, rahim kanseri ve yumurtalık kanserinden de büyük ölçüde korumaktadır. Bilhassa her kadının yapması gereken çok önemli bir kürdür ve 6 ayda bir 15 gün uygulanılmasında fayda vardır.

Soğan kürünün hazırlanışı:

Soğan kürünü, adet bitiminden 2 gün sonra uygulanması gerekmektedir. Bir kaba, 1,5 bardak klorsuz suyu ekleyerek kaynatın. Ardından orta boy kahverengi soğanın ince kabuğunu soyun. Dörde bölünen soğanı kaynamış suya atın ve 5 dakika kaynatın. Bu işlemi kabın ağzı kapalı olarak gerçekleştirin. Ocaktan indirdikten sonra ılımaya bırakın. Süzülen soğan suyunu, ögle yemeğinden 15 dakika önce için. Akşam yemeğinde ise 15 dakika önce yine aynı şekilde tekrar taze olarak hazırlayın ve için. Soğan kürünü 15 gün uygulamanız gerekmektedir. Her sabah ve her akşam taze olarak hazırlanmalıdır. Sıcağa yakın olarak içilmesi gereklidir.

Uyarı: Soğan kürü uyguladığınızda mutlaka kahverengi soğanla hazırlamalısınız. Mor ya da beyaz soğanla bu kürü hazırlamak doğru değildir. Ayrıca soğan kürünü, ülser ve gastrit şikayeti olanların uygulaması önerilmez.

maydonoz-limon-kuru

Sperm kalitesini artırmak için uygulanması gereken kür: Sperm kalitesinde morfolojik bozukluk olan erkeklerin uygulaması gereken bir kürdür. Böylece hem sperm kalitesi hem de sperm morfolojisi düzelmektedir. Bu kürün 1.5 ya da 2 ay tüketilmesi önerilmektedir.

Sperm sayısını artıran kürün hazırlanışı:
Yarım litre suya 6-7 adet keçiboynuzu kırarak atın ve kısık ateşte 7-8 dakika kaynatın. Ardından 20 dakika demlenmeye bırakın. Sabah ve akşam bu kürü ikiye bölerek içilmesinde fayda vardır. hem sperm kalitesi hem de sperm morfolojisi düzelmektedir.

Uyarı: Spermi olmayan (azosperm) erkeklerin bu kürü uygulamaması gerekmektedir.

Kolay hamile kalabilmek için uygulanması gereken incir kürü: Yumurta sayısı yetersizliğinde, yumurta sayısını artırmaya yardımcı olan bir kürdür. Ayrıca yumurta geliştirmeye yarayan bu kür, kolay hamile kalabilmeyi de sağlamaktadır.

Kolay hamilelik için uygulanan incir kürünün yapılışı:

Önce 6-7 adet incir soğuk suyla yıkanır. İncirler elle ya da bıçakla kopartılır. Yarım litreden biraz fazla suda 15 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzülür ve 21 gün uygulanması gerekmektedir. Ardından bu küre 7 gün ara verilir. Özellikle, her gün taze hazırlanması gereken bir kürdür. Toplamda bu kürün uygulanması gereken süre ise 42 gündür.

Kuru incirle yumurta çatlatmak için uygulanması gereken kür:
Öncelikle, kuru incirler 6-7 dakika kaynatıldıktan sonra, içine orta boyda dilimlenmiş havuç ekleyerek 4 dakika daha kaynatmanız gerekmektedir. Böylece, yumurtaların daha kolay çatlaması sağlanacaktır.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku