Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

0 379

Modern tıbbi uygulamalardan yardım alınarak yapılan saç ekimi tedavisi, günümüzün en çok tercih edilen estetik tedavilerinden biridir. Gelişen tıbbın sayesinde bu yönteme başvurularak saç dökülmelerine karşı oldukça doğal bir saç görüntüsü elde edilebilir.  Tarihte uzun zamandan beri yapılan saç ekimleri, günümüzde en gelişmiş seviyesine gelmiştir. Artık zahmetsiz ve ağrısız bir şekilde, hayal edilen saçlara sahip olmak oldukça kolaydır.

Başarı Oranı Nedir?

Doğru tekniklere bağlı olarak yapılan saç ekiminin başarı oranı oldukça yüksektir. Saç köklerinin nakil edildikleri bölümle hızlı bir şekilde Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?bütünleşmesi ve saçların tutması gerekir. Bunun kesin olarak gerçekleşmesi ise, doğru bir uzmana başvurulduğunda mümkün olacaktır.

Kimlere Yapılabilir?

Genel olarak 50 yaş ve üzerindeki erkeklerde sıklıkla görülen saç dökülmeleri, her geçen gün daha büyük sorunları ortaya çıkarır. Saç ekimi, çok yaşlı olmamak üzere bazı sorunlara sahip olmayan herkese rahatlıkla uygulanabilir. Dökülmeye bağlı olarak saçlarında açıklık meydana gelenler, daha önceki saç ekiminden memnun kalmamış kişiler, daha gür bir saç görüntüsü isteyenler gibi amaçlar için bu tedavi şekline başvurulabilir.
Saç ekimi öncesinde kişilerin saç dökülme tipi incelenerek buna uygun olarak bir tedavi sürecine başlanır. Saç analizi tedavinin ne şekilde hazırlanması gerektiğini belirtecektir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılamaz?

Saç ekimi tedavisinden hemen önce, uygulamaya uygun olup olmadığınıza dair bir kan testi yapılacaktır. Bunun yanında kişilerin önemli bir rahatsızlığının olup olmadığına bakılır. Eğer böbrek yetmezliği, kalp hastalığı ve karaciğer hastalıkları gibi riskler varsa, bu önemli sağlık sorunları yüzünden maalesef saç ekiminin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Saç ekimi sırasında herhangi bir ağrının oluşmaması için, aneztesi Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?uygulaması yapılır. Bu aneztesi sayesinde, uygulama oldukça rahat bir şekilde sonlanacaktır. Tabi bazı hastalar bu aneztesiye uygun olmayan şeyler taşıyabilir. Özellikle anezteziye karşı bir reaksiyon içinde olan kişiler için, saç ekiminin uygun olmadığını belirtmek gerekir.
Hiç saçı olmayan kişilere de saç ekiminin yapılması mümkün değildir. Saç ekimi uygulaması ense bölgesindeki saçlardan alınarak diğer alanlara nakil edildiği için, hiç saçı kalmamış kişiler bu uygulamadan yararlanamaz.

Yazar: Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku