Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Cilt Lekelerini Doğal Yolla Giderme ve Gençleştirme

0 486

Cilt Lekelerini Doğal Yolla Giderme ve GençleştirmeCilt lekeleri belirli bir yaştan sonra hemen hemen kadın erkek fark etmez herkesin sorunları arasında bulunmaktadır. İlla ki her insan cildinin parlaması ve pürüzsüz olmasını ister. Bu isteği ise, yıldan yıla eklenen lekeler, gözenekler ve matlık insanlarda daha çok olmasına neden olur.

Cilt lekeleri aslında kalıcı bir sorun gibi görünse de üstesinden gelinemeyecek kadar zor bir sorunda değil. Kalıcı olduğunu düşündüğünüz cilt lekeleri aslında sadece bir hafta gibi kısa bir sürede tamamen ortadan kalkabilir. Bu nokta da önemli olan sadece uygulama sırasında her şeye oldukça dikkat etmektir. Ayrıca giden cilt lekeleri ile birlikte cildin tazelendiğini ve gençleştiğini gözlemekte mümkündür. Bu uygulama bir hafta sürede iki ayrı şekilde yapılmaktadır. Aynı zamanda kullanılan malzemeler tamamen doğal ve son derece makul fiyatlıdır. Hemen hemen her evde bulunan malzemelerle yapılan cilt lekelerini gideren maske cildin arınarak en az beş yaş daha gençleşmesine neden olur. Üstelik kimyasal kremler ve ilaçlar gibi hiçi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu cilt için mucize olan maske yüzünde her hangi bir açık yara yada aşırı sivilce olmayan kişiler tarafından tercih edilmelidir. Her hangi bir yara varsa onun geçmesini beklemekte fayda vardır. Ayrıca yüzünde çok yoğun sivilce olan kişiler öncelikle sivilcelerin azalması için doğal bir uygulama yapı ardından bu leke maskesini uygulamalıdırlar. Çünkü yoğun olan sivilceler sürtme hareketi ile açılıp içindeki sıvıyı yüze dağıtarak yüzde daha çok sivilce oluşmasına neden olabilir. Gelelim bu basit ama mucize cilt bakımına. İki aşamalı olan bu bakım öncelikle maske ve hemen ardından nemlendirme ile devam eder ve tamamlanır.

Cilt Lekelerini Doğal Yolla Giderme ve GençleştirmeCilt lekelerini gideren doğal maske için malzemeler ve miktarları:
– Yarım limon
Ampul E vitamini
– İki yemek kaşık evde yapılmış yoğurt
– Bir çay kaşığı karbonat
– Yarım çay kaşığı kekik yağı yada yarım yemek kaşığı kekik suyu

Yapılışı ve uygulama şekli: Bütün malzemeler temiz bir kaba alınarak iyice karıştırılır. Tamamen homojen hale geldikten sonra daha önceden temizlenmiş cilde hafif masajlar halinde iyice yedirilerek sürülür. Göz, burun ve dudak çevresi haricinde yüzün tamamen kaplanması bittikten sonra hafif hafif masaj yapmaya devam edilmelidir. Bu yöntem karışımın cilt ile tamamen birleşerek, cildin karışımı iyice emmesini sağlar. Beş dakika kadar masaja devam edilmelidir. sonrasında ise yaklaşık yarım saat bu maske ile beklenmeli ve yarım saat sonunda cilt ılık su ile iyice durulanmalıdır.

Cilt Lekelerini Doğal Yolla Giderme ve GençleştirmeBu maske ciltte oluşan lekelerin giderilmesi ve önlenmesi için yapılır. Cildin nem dengesini korumak içinse ikinci adım uygulanmaktadır. Bu maske sonunda ciltte hafif kuruluk yada matlık oluşması beklenir bu çok normaldir. Ciltteki fazla olan birikmiş yağ ve kirliliği atarken hafif kuruluk olması normaldir. İşte ikinci adım da bu dengeyi sağlamak içindir. Oldukça kolay olan ikinci uygulama için gereken şeyler çok kolay ve pratiktir.

Cildin doğal yoldan nemlendiren ve ışıltı veren uygulama ve malzemeleri
– İki orta boy aloavera yaprağı
– Dört beş adet orta boy çilek

Yapılışı ve uygulama şekli: Her iki malzeme de ister robotta çekilir, istenirse çatalla iyice ezilerek suyu çıkarılır. İki malzemenin de karıştığından emin olduktan sonra daha önce maske yapılmış cilde iyice sürülür ve bir kaç dakika hafif masaj yaparak cildin iyice emmesi sağlanır. Daha sonra ise hemen ardından iyice durulanır.

Cilt Lekelerini Doğal Yolla Giderme ve GençleştirmeTamamen doğal olan bu iki aşamalı cilt lekeleri gideren ve cildi tazeleyen uygulama oldukça basittir. Özellikle kimyasal krem ve ilaçlarla kıyaslandığında hem oldukça ucuz hem de doğal olması yönünden oldukça artısı olan bu uygulama ciltte ciddi anlamda gençleşmeye yol açmaktadır. Bu uygulama da tek dikkat edilmesi gereken şart ise üç gün ara ile yapılarak uygulama yapıldıktan en 6 saat sonra güneşe çıkılmalıdır. Aksi takdirde sonuç alınamamaktadır. Bunun içinse bu uygulamanın akşam saatlerinde yapılması daha uygundur. Uygulama sonrası uyku ile sonuç daha da etkili olacaktır.
sevgiyle kalın…

Yazar: Feride AkdoĞan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.