Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bazı Doğal Taşların Özellikleri Nelerdir?

0 564

Bazı Doğal Taşların Özellikleri Nelerdir?Taşlar genellikle aksesuar olarak kullanılsalar bile bir çok sorunda da faydalı oldukları bilinmektedir. Bu taşların faydaları cilde temas etmesiyle görülür.

Akik
İyileştirici bir taştır. Taştaki mineraller taşıyana güneş ışığı ile geçmektedir. Akik taşının nazara karşı koruyucu özelliği vardır. Mutluluk ve pozitif düşünce verir. Uykusuzluğa iyi gelir. Taşıyanda kendine güven duygusu oluşturur.

Akuamarin
Cesaret taşıdır. Taşıyana uğur getirir. Utangaçlığı yenmeyi sağlar. Bereket getirir. Solunum yolu hastalıklarında iyileştirme özelliği vardır. Hafızayı güçlendirir. Güven , güzellik sembolüdür.

Amazonit
Duyarlı bir taştır. Doğumu kolaylaştırır. Enerjisiyle ölümcül derecedeki hastalıklara iyi geldiği söylenir. Kasları kuvvetlendirir.

Amber
Guatr tedavisinde kullanılır. Ağrıyan bölgeye koyulduğu zaman ağrıyı geçirme özelliği vardır. Özellikle sol elde taşındığı zaman stresi aldığı söylenir. Bu sebeple erkekler amberden tespihi çok sık taşımaktadırlar. Para getiren bir taş olduğu düşünülür.

Ametist
Nazardan koruyan taştır. Cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Alerjiye ve göz rahatsızlıklarına iyi gelir. Vücuttaki negatif enerjiyi atar ve depresyona iyi gelir. İç huzur verir ve uykusuzluğa iyi gelir.

Aventurin
Hayal kuranların taşıdır. Mutlu olmak için kullanılır. Şans veren bir taştır. Direk göğüs bölgesine temas ettirilirse etkisi daha fazla olur.

Ay Taşı
Yaşama sevinci vermekte etkilidir. Empati kurmayı sağlar. Yaşlanmaya ve oburluğa etkilidir.

Azurit
Psişik güçleri arttırır. Konuşkanlığı arttırır. İşi dolayısıyla gözleri yorulan kişiler için faydalıdır. Kadınların adet ağrılarını gidermede çok etkilidir.

Çeroit
Farkındalığı arttırır. İşitme problemlerine iyi gelir. Ametist taşıyla birlikte kullanılırsa korkulardan kurtulma etkisi vardır.

Elmas
Bolluk ve neşe sembolüdür. Büyülerden ve zehirlenmelerden korur. Kötü rüyaları engeller ve cesaret verir. Başarıyı arttırır.

Florit
Dikkat dağılmasına iyi gelir. Eskileri fazla düşünen kişilere iyi gelmektedir. Huzur veren bir taştır. Başka taşlarla birlikte kullanılırsa etkisi azalabilir. Bu sebeple tek olarak kullanılması önerilir.

Hayalet Taşı
Hedeflerin gerçekleşmesini sağlar. Güven duygusunu geliştirir. Kramplarda etkilidir.

İnci
Asaletle iç içe olan bir taştır. Güç ve çalışma hırsı verir.

Jasper
Sevgiyi temsil eder. Taşıyana maddi güç verir. İnancı sağlar.

Kalsedon
Cesaret veren taştır. Değişime ayak uydurulmasına yardımcı olur. Taşıyanın kendini iyi ifade etmesini sağlar. Nazara karşı etkilidir. Göz problemlerinde iyi etkisi vardır.

Mercan
Cilt hastalıklarında çok etkilidir. Ailede huzur sağlar. Zekayı geliştirir. Saflığı korur.

Mıknatıs Taşı
Sıkıntılı dönemlerde iyi gelen bir taştır. Yenilenme konusunda taşıyanı güçlendirir. Kemikleri korur.

Necef Taşı
Negatif enerjiyi yok eder, pozitif enerji verir. Tene temas ederek taşınmalıdır. Bu şekilde taşınırsa kötü enerjiden korunmayı sağlar.

Oltu Taşı
Stresi yok eder. Tiroit hastalığında faydalıdır.

Pembe Kuvars
Bu taş cok nadir bulunur. Duygusallığı dengeleyici bir taştır. Göz sağlığında etkilidir. Nazardan korur.

Safir
Güven ve sevgi verir. Özgürlük duygusu verir. Kalbi güçlendirir. Sezgiyi kuvvetlendirir. Konsantrasyonu güçlendirir. Sadakati sağlar.

Yakut
Önsezileri güçlendirir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Zümrüt
Bolluk, sevgi taşıdır. Sadakat duygusunu arttırır. Yetersizlik duygusundan kurtarır.

Yazar: Katibe Melis Dinçer

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.