Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

DMCA: Ücretsiz İçerik Koruma Lisansı

1 497

DMCA: Ücretsiz İçerik Koruma LisansıSiteniz için bir yazı yazdınız veya özgün yazılar oluşturdunuz ve belirli sitelerde yayınlıyorsunuz. Ancak yazdığınız bu yazılar bazen kopyala-yapıştır yöntemiyle izinsiz kopyalanabiliyor. Sizin emek harcadığınız yazılarınızı başkaları hiçbir emek harcamadan kendi sitelerinde yayınlayabiliyor. Bazı siteler kendi önlemlerini alıyor ancak bu yeterli olmuyor. Mesela kopyala seçeneğini devre dışı bırakıyor veya hiçbir şekilde sağ tıklama kullanılamıyor. Ancak bunlar bir şekilde aşılabiliyor. Bir site bu gibi durumları düşünmüş ve bunları engellemek için ücretsiz hizmet vermeye başladı. Ancak bu sitenin yaptığı biraz cezalandırma sistemine dönüşüyor.

DMCA: Ücretsiz İçerik Koruma LisansıSitelerinizdeki içerikleri korumak için Dmca Protection lisans sağlıyor. Üstelik ücretsiz. Üye sayısı her geçen gün artan bu site, üyelerinin sitesindeki içerikleri lisanslıyor. www.dmca.com adresinden kayıt olabiliyorsunuz. Henüz Türkçe dil desteği yok. Sizin sitenizi inceliyorlar ve kabul görürseniz Dmca Protection dünyasına katılmış oluyorsunuz. Herhangi bir şekilde sizin sitenize ait yazı, eser vb. özgün içerikler çalınırsa, izinsiz kopyalanırsa siz bunu siteye bildiriyorsunuz. Dmca Protection ise hemen cezayı kesmeye başlıyor. Google ve diğer arama motorlarında izinsiz kopyalama yapan site yer alamıyor. Yani arama motorlarından bu site atılıyor. Şuan için bu sitenin lisansladığı 23 milyon 540 bin site var.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Kumaşçı diyor

    bu içeriği yazan tüm arkadaşlara öncelikle çok tşk ediyorum ne yaptımsa benim makaleleri siteden çalıyorlar sitedeki resimleri alınıyor sağ tuş çalışmıyor ama yine de alıyorlar bu konuda tavsiyeniz ne olabilir saygılarımla kemal

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.