Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Evde Yapabileceğiniz Kolay Kullanışlı Pratik Bilgiler Ve Kişisel Bakımlar

0 431

Evde Yapabileceğiniz Kolay Kullanışlı Pratik Bilgiler Ve Kişisel BakımlarGünlük yaşantımızda birçok doğal kürü ve bakımı kendimize uygulamak isteriz. Bunun nedeni muhteşem bir cilde kısa zamanda sahip olmak ve pürüzsüzlüğü ile göz kamaştırmayı bilmektir. Sadece kürler değil,kişisel bakıma dair ne kadar zengin ürün varsa yapmaya çalışır,keşfedilmemiş bir güzelliği yeniden ortaya çıkartmayı arzularız. Sizler için evde birbirinden basit ve kullanışlı önerilerde bulunacağız. Bu tarifler ile hem yeteneğinizi geliştirecek hem de bu yetenekler sayesinde,birçok güzelliği fark edeceksiniz. O halde evde uygulayabileceğiniz birkaç bakım tavsiyelerinden yararlanalım ne dersiniz ?

Evde Doğal Süt Bakım Kremi Yapabilir, Cildinizi Kimyasallardan Uzak Tutabilirsiniz !

Süt temizleme kremini satın almak yerine kendinizin kolay bir şekilde yapabileceğinizi biliyor muydunuz ? Belki gözlerinize inanmayacaksınız fakat,size vereceğimiz bu muhteşem tarifler sayesinde, bebeksi bir yüze kavuşacak, eskisinden daha yumuşaksı görünecek ve parlak tertemiz bir görselliğe sahip olacaksınız.Artık,Yüzünüz hiç olmadığı kadar temiz görünmektedir. Neredeyse 6 yaş genç görünme şansını elde edecek,bu ben miyim diyeceksiniz.Evet bu tarifler sayesinde, bütün bunlar mümkün olabilmektedir. Size bu nasıl olur sorusunu soranlara cevabınız deneyin farkı görün olmalıdır.Evde doğal süt bakım kremi yaparak ,cildin içinde yer alan tüm ölü hücrelerinin yeniden canlanmasına katkıda bulunun. Öncelikle size vereceğimiz bu önerileri bir kağıda not edin. Çünkü farklı tarifler ile size en uygun olanı sunacağız. O halde,cildi inanılmaz güzelleştiren,size o estetikliği kazandıran, ev yapımı,doğal süt kremleri tam olarak nasıl hazırlanır,uygulanır? hep birlikte öğrenelim.

Evde Yapabileceğiniz Kolay Kullanışlı Pratik Bilgiler Ve Kişisel BakımlarLimon Mucizesini Kullanarak , Doğal Yüz Temizleme Sütü Nasıl Elde Edilir?

Hepimiz biliriz ki limonun içeriğinde zengin C vitamini bulunmaktadır. Lmon oldukça zengin vitaminlere sahip olduğundan yüze ve cilde sağladığı faydaları saymakla bitiremeyiz. Yüzünüzü kökünden temizleyen sizi siyah noktalardan kurtaran limonun etkisi oldukça büyüktür. Peki,limon kürü ile doğal yüz temizleme sütü nasıl elde edilir. Gelin bir de sizlere bunun tarifini sunalım ve daha sonra uygulanışına geçelim ne dersiniz ?

Doğal Yüz Temizleme Sütü İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?
-1 adet büyük boy sulu bir limon,
-Yarım çay bardağı ölçüsünde su,
-2 Çay kaşığı ayarında gliserin
-Bu malzemeler temiz bir cilde kavuşmanız için yeterlidir. O halde yapılışına geçelim ve uygularken nelere dikkat etmemiz gerekir? bir de bunlardan bahsedelim.

Yapılışı Ve Hazırlanışına Geçelim:

Yazımızda özellikle belirtmiş olduğumuz bu önemli,3 malzeme tarifinde, ilk yapmanız gereken,derin bir cam bir kasenin içine bu saydığımız malzemeleri ilave ediniz.Daha sonra istediğimiz kıvamı tutturana kadar,harcı karıştırmayı sürdürünüz. Gliserin maddesi cildin direk olarak temizlenmesine aracı olacaktır. Limon suyu ise siyah noktaların hızlı bir şekilde kaybolmasını sağlayacaktır. Son olarak,elde ettiğiniz karışımı yüz kısmınıza ,ince tabaka şeklinde sürünüz. Sürme işlemine geçtiğinizde gözün içine ve göz altı torbacıklarına gelmemesine özen gösteriniz. Çünkü limon göz yakan bir maddedir. Ve içinde asit barındırır. Göze zarar verme olasılığı yüksektir.Bu karışım sulu olduğundan karışımı parmak ucu ile yüzün her tarafını ıslatacak şekilde sürünüz. Daha sonra yüzünüzü yıkamayınız. En az bir kaç saat o cilt limon kürünün etkisine kapılmalı ve faydasını hızlı bir şekilde sağlamalıdır.Hazırladığınız kürün fazlasını dökmeyiniz. Buzdolabında saklayarak her gün kullanabilirsiniz.1 haftada kesin sonucu alacağınızı düşünüyoruz. Cilt temiz kalacak ve bebeksi bir yumuşaklığa sahip olacaktır.

Yulaf Karışımlı Süt Temizleme Kremi Nasıl Yapılır ?

Aslında bütün tarifler birbiri ile yakındır. Sadece burada malzemeler farklıdır.Dikkatli bir şekilde en ince detayları ile tarifimize başlayalım.Önce ,1 su bardağı ayarında hazır çiğ sütü derin kaplı bir cam kaseye aktarıyorsunuz. Daha sonra içine ilave olarak,4 tatlı kaşığı saf alkol ekliyorsunuz. Alkolü kullanırken nereden aldığınıza dikkat ediniz.Hatta,direk eczanelerden alabilirsiniz.Hemen ardında 4 tatlı kaşığı ölçüsünde yulaf ununu içine dahil ederek krem şekline gelinceye kadar karıştırma işlemine devam ediyorsunuz. Yulaf karışımlı süt temizleme kreminiz hazır. Şimdi uygulamasına geçelim. Uygulama her yüz küründe yapıldığı gibi basittir. Yapmanız gereken göz altı torbacıklarına zarar vermeden elde ettiğiniz süt kremini yüze ince bir tabaka şeklinde sürmektir.Daha sonra 20 dakika kadar bir süre ile yüzünüzde bu kremi uygulayarak farkı görün.Haftada en az 3 kere yapılması ölü hücrelerin oluşumunu engeller. Üstelik cildiniz bebek gibi olur. Aynı şekilde salatalık maskesi,yoğurt maskesi,yumurta maskesi de cildin güzel olmasına neden olur. Sizlere evde doğal süt kremi nasıl yapılır? hakkında gerekli bilgileri sunduk. Peki Biberiye yağı ile neler elde ederiz bir de bunlardan söz edelim.

Evde Biberiye Yağının Yapılışı Ve Kullanım Şekli

Sağlık açısından oldukça faydalı olan biberiye yağını evde kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için bir takım malzemelere ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu malzemeler ile elde edeceğiniz biberiye yağı sayesinde yemeklere inanılmaz bir lezzet katacak hatta her yemekte değişik bir tat elde edeceksiniz. Evde yemek yapmasını sevenlerin değişik lezzetlere her daim ihtiyacı bulunmaktadır.Biberiye nedir öncelikle bundan söz edelim. Genelde biberiye çok fazla kullanılan ve kolay bir yetişen bir bitki türüdür.Marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu bitkiden biberiye yağı çıkartabilirsiniz. Peki, evde biberiye yağı nasıl yapılır bu konuda sizlere engin bilgilerimizden söz edelim.

Evde Biberiye Yağı Yapılışı

Öncelikle size vereceğimiz malzemeleri göz önünde bulundurmanızı hatta bu malzemelerin eksiksiz olmasına özen gösterelim. Evde biberiye yağı için gerekli malzemeler şunlardır :
-1 su bardağı ölçüsünde taze ayıklanmış biberiye,
– 2 su bardağı ölçüsünde ayçiçekyağı,
-Yayvan içi çukur yanmaz yapışmaz yavaş pişiren bir tencere,
– Süzgeç biberiyeleri sonradan süzmek için kullanılacak,
-Cam kavanoz küçük kapaklı olması tercih edilir.
-Size sunduğumuz malzemeler yeterli bir şekilde mevcut ise o halde haydi birlikte biberiye yağının yapılışına geçelim.

Biberiye Yağının Hazırlanışı Ve Yapılışı

Öncelikle aldığınız biberiyelerin çok iyi yıkanması ve ayıklanması gerekir. Daha sonra saplarından başlayarak yaprak ve saplarını birbirinden ayırınız. Burada kullanacağımız biberiyenin yapraklarıdır.Elde ettiğiniz bir bardak su ayarında biberiye’yi bir tencerenin içine ekleyin. Üzerine 2 bardak tepeleme sıvı yağ ekleyin.Eğer yağda yoğun koku olsun istemiyorsanız sıvı yağı ayçiçek yağı olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Biberiye yağı en kısık ateşte az pişiren bir tencerede en az 6 saat kadar en kısık ayarda pişmelidir. Ocak ayarı yağı çok yavaş pişirmeli ve yağın yanmasına neden olmayan ağır pişiren bir yayvan çukur tencere tercih edilmelidir.

Biberiye yağını, her yarım saatte kontrol edin ve 6 saate yavaş yavaş pişen biberiye ,yapraklarından aldığı özü ile hakiki biberiye yağı olacaktır. Daha sonra küçük kapaklı bir cam kavanoza olan yağı ekleyin ve dinlenmeye alın. Bu yağ çok özel bir yağdır yapımı zahmetli değil fakat pişme şekli uzundur. Yapraklar özünü yağa nüksedene kadar pişmeli daha sonra süzülüp cam kavanoza aktarılmalıdır.Sizlere ev de kolay yapabileceğiniz biberiye yağı hakkında bilgileri sunduk.

Evde Saçınızı Boyamanın Kolay Yöntemleri

Düzenli olarak saçınızı boyayan birisi iseniz saçınızı sürekli kuaförlere ihtiyaç duymadan evde kolay yöntemler ile kendiniz boyayabilirsiniz.Saç boyama işlemi oldukça kolaydır. Yapmanız gereken saç tipinize uygun boyayı satın almaktır. Alacağınız boyanın marka adı altında olması saç yapınız ve saç bakımınız için önemlidir.

Özellikle ucuz boyalar saça zarar vermekle kalmayıp saçın hızlı bir şekilde dökülmesine neden oluyor.Evde saçınızı boyamak için birinci kural kaliteli bir boya ikinci kural tarak ve fırçadır. Zaten boya kutusunun içinde eldiven ve diğer saç besleyici kremler mevcuttur.O halde sizlere evde saçınızı boyamanın kolay yöntemlerinden söz edelim.

Saçınızın Kirli Olması Boya İşleminde Etlili Yöntemdir
Sık sık yıkadığınız saçın yağ ve nem oranı azaldığından saç istenmeyen yıpranmalarda bulacaktır kendisini.Bu yüzden saç boyama işlemine geçmeden önce 3 gün saçınızı yıkamanızı istemiyoruz. Saçın yağlanması ve nemlenmesi boyanın daha kesin sonuçlar vereceği anlamına gelir.Boya işlemine geçmeden önce boyanın karışımını oksidan ile gerçekleştiriniz.

En iyi şekilde karışım sağlanmalıdır.Daha sonra bir aynanın karşısına geçin . Üzerinize ve etrafınıza kullanmadığınız bir örtüyü serin ve boyanın çevrenize ve üzerinize gelmesini engelleyiniz.Daha sonra saçınızın ön kısımlarından başlayın ve saçı belli aralıklara bölerek dip boyama işleminde işe başlayın. Her yere değecek gibi olmalı bütün dipler eşit şekilde boyanmalıdır.Fırça mutlaka kullanmalı ,tarak ise belli aralıklarla kullanılmalıdır.Geri kalan saç boyasını ise saçın uçlarına kadar uygulayın ve saçınızın tamamen ıslak olmasını sağlayın. Saçın her yerine iyice değen boya alnınıza ,kulağınıza,ense arkalarına gelmemesi için önceden nemlendirici krem sürmeniz bu olumsuz durumları ortadan kaldıracaktır.40 dakika bekletilme süresi her zaman idealdir. Çünkü boya işleminde saç oyalandığı için rengin tamamen tutmasını sağlaması gerekir. Bu da 30 dakika değil de 40 dakika bekletilme süreci ile gerçekleşir.Saçınıza hiç bir şey örtmeyin boyalı bir şekilde hava alması daha sağlıklı olur. Saç boyalı da olsa o an için nefes almaya ihtiyaç duyacaktır. Bu yüzden saçınızı nefessiz bırakmayınız.

Evde Yapabileceğiniz Kolay Kullanışlı Pratik Bilgiler Ve Kişisel BakımlarYıkama İşlemi Ve Sonuç

Saçınızı boyadıktan sonra 40 dakika bekledikten sonra hemen daha fazla saçın zarar görmemesi için yıkama işlemine geçiniz. Öncelikle saça kesinlikle sabun ya da şampuan değdirmiyorsunuz. Duru berrak su ile boya rengini atana kadar yıkıyorsunuz. Daha sonra saç boyasının içinde size verilen hediye saç bakım kremini saçın uçlarına doğru sürerek 2 dakika bekletiyorsunuz. Saç kreminin saç diplerine gelmemesine dikkat ediniz. Çünkü saç alışkın olmadığından sonradan dökülmeler yaşayabilir. Saç uçlarına sürülen bakım kremi saça katiyen zarar vermez. 2 Dakika beklettiğiniz saç kreminin ardından tekrardan saçınızı durulamaya devam ediniz.
Boya yeni olduğundan sürekli su kirli akacaktır. Hatta bir hafta bu manzara ile karşılaşacaksınız. Bu oldukça normal bir durumdur. Saçınızı yıkadıktan sonra farkı ve rengi anlayabilmeniz için fön makinesi ile düzleştirniz. Gözlerinize inanamayacaksınız. Sizlere evde kolay yöntemler ile saç nasıl boyanır hakkında temel bilgileri sunduk.

Evde Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır

Bayanların severek yaptığı makyajların yüksek kalitede en güzel görselliği sunması oldukça önemlidir.Yapılan hatalar fark edilmeden onlar açısndan güzel görünse de mutlaka eksiklikler bulunmaktadır.Doğru bir makyajı kendi evinizde bir başkasına ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz. Kuaförlere para ödeyerek günlük makyaj yaptırmak size epey pahallıya patlayabilir.
Özellikle çalışan kişiler hiç uğraşmamak için kuaförlere başvurup günlük makyajlarını yaptırırlar.Bazen ben yaptım olgusu insanı daha fazla mutlu eder. Makyaj bir bayanın ayrılmaz bütünlüğüdür. Olmazsa olmazlarındandır. Bunu düzenli yapan biri bu duruma alışmıştır ve eksikliğinde kendini adeta çıplak gibi hisseder. Kendinize en güzel bakımı evde yapabilir kaliteli makyaj ürünlerine sahip olarak evde profesyonel makyaj yapabilirsiniz. Peki bunun için nasıl bir düzen sağlamanız gerekir? öncelikle sizi bu konuda aydınlatalım.

Evde Kuaföre İhtiyaç Duymadan Harika Bir Makyaj Yapabilirsiniz !

Bayanlar kişisel bakımında titizliğe ve güzelliğe oldukça önem verirler. Bu nedenle kendilerine adeta bir sanat eserini oluşturmayı yeğlerler. Harika bir makyaj için önce kaliteli ürünlere sahip olmanız gerekir. Temiz,önceden yıkanmış pak yüzün üzerine ,makyaj yapmak,oldukça kolay olacaktır. Hedefe odaklanın ve önce ilgi çeken yerlerden başlayın. Göz makyajına çok zaman ayırın ve dudak çevresini belirleyin. Daha sonra renk tonlarında en güzel vurguları yakalayın. Bunun için istemek ve keşfetmek olgusunu geliştirmeniz gerekir. Bunlar için çok fazla servet ödemenize gerek yok. İsteyin yeter.

Evde Doğal Ağda Yapımının Sırları Neler ?

Bayanların en çok şikayet ettiği ve rahatsızlık duyduğu vücutlarının belli bölgelerinde istenmeyen tüylerin oluşmasıdır.Ağda yapmak tüyleri kökünden alarak cildin daha temiz ve estetik görünmesine vesile olur. Fakat her zaman kuaförlerde bu işlemi yaptırmak istemez bayan. Bunun için doğal yolları arayarak evde kendi başına ağda yapmayı ve bu işlemi en düzgün şekilde gerçekleştirmeyi planlar. Bu nedenle pek çok bayan bunu beceremez ve ağdayı tam olarak tutturamaz. Hazır ağda alacak vaktiniz yok ve acil olarak doğal yöntemler ile evde ağda mı yapmak istiyorsunuz? o halde size en doğal yolları ile evde ağda nasıl yapılır taktiklerinden söz edeceğiz. Bu sayede zor durumlarda hemen kendiniz ağda yapabilecek,gideceğiniz yere daha öz güvenli bir şekilde gitme hakkını elde edeceksiniz. Bakalım evde doğal ağda yapımı nasıl olur hep birlikte aydınlanalım.

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır ? Hazırlanışı Nasıldır ?

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili çözümü ağdadır. Bu nedenle ağda yaparak bu durumdan kurtulabilir hatta tüyleri kökünden alabilirsiniz. Ağda yapımı kolay ve basit bir yöntemdir. Sizi katiyen zorlamaz ,yormaz. Hatta yaparken eğlenirsiniz ve bu durum sizin hoşunuza gider.Özellikle piyasada satılan birçok ağda markalarının içerisinde neler olduğunu bilmeden bu uygulamaya geçeriz. Oysaki bazı kimyasallar cildin direk olarak zarar görmesini sağlar. Çeşitli alerjiler baş gösterir.Şimdi sizlere evde doğal yöntemler ile ağda nasıl yapılır hakkında en doğru bilgileri aktaracağız.Bakalım bunun için gerekli malzemelerimiz neler ?

Ev Yapımı Doğal Ağda Yapımı İçin Gerekli Malzemeler Ve Uygulama Yöntemleri :

2 Bardak tepeleme toz şeker,
1 su baradağının 4’te 1′ i kadar limon suyu 1/4 limonsuyu,
Su oranıda limonsuyu ile eş değerde olacak 1/4 su,
2 tane aspirin içerisine eklenecek,
Gerekli malzemeler elinizde mevcut ise o hale hemen ağdanın yapılışına geçelim.

Ev Yapımı Doğal Ağdanın Hazırlanışı Ve Yapılışı

ilk olarak yapmanız gereken 2 bardak tepeleme toz şekeri kaynatacağınız bir derin kapta içerisine 4’te 1’i kadar limonsuyu ve su ilave ediyorsunuz.Daha sonra 1/4 ayarındaki suyun içerisine 2 adet aspirini eritene kadar karıştırıyorsunuz.
Tüm malzemeler eksiksiz bir şekilde uygulandıktan sonra kısık ateşte kaynatma işlemine geçiyorsunuz.Şeker kaynama esnasında yoğunlaşmaya ve kalınlaşmaya başlayacaktır. Şekerin erimesi bu konuda oldukça önemlidir. Bu nedenle sürekli karıştırma işlemini uygulamanızı istiyoruz. Orta derecede kaynayan ağda yavaş yavaş bal rengini almaya başlayacaktır. Kıvama gelinceye ve kalınlaşıncaya kadar en kısık ateşte bu işlemi yapmayı sürdürünüz.Ağda karamele rengine dönene kadar bu işlem sürdürülmelidir.Daha sonra ocağın altını kapatın ve soğumasını bekleyin. Ilık olması yeterli olacaktır. Eliniz yanmasın, ele yapışmasın diye soğutma daha başarılı sonuçlar alacağınıza yardımcı olur. Hemen ardından cam kavanoza yaptığınız ağdayı alın ya da yağlı bir buzdolabı poşetine de alabilirsiniz.

Serin bir yerde muhafaza ettikten sonra kendi doğal işleminiz ile tüy olan yerlere ağdayı elinize yuvarlayarak açın ve tüy olan yerlere yapıştırıp bir ince bez yardımı ile çekin. İşlem bu kadar basit ve kolay. Dilerseniz işinizi kolaylaştırmak için ağda bantları ve ya bezleri alabilirsiniz. Tercih sizin.Sizler için evde doğal ağda yapımı hakkında bilgileri sunduk.Bir de evde kullanabileceğiniz doğal kür ,bebek pudrası ve kahve telvesini ele alalım.Bakalım bu karışım cilde neler kazandırıyor ? Hep birlikte faydalanalım.

Evde Yapabileceğiniz Kolay Kullanışlı Pratik Bilgiler Ve Kişisel BakımlarEvde Doğal Güzellik Maskesi : Kahve Telvesi ve Bebek Pudrası İle Doğal Peeling

Günümüzde cilt güzelliği hemen hemen herkesin en çok dikkat ettiği kısımdır. Yüzün pürüzsüz güzellikte olması oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle bayan ve ya erkek olsun cildini kötü etkenlere karşı en iyi şekilde korumasını bilmelidir.Cilt neyi sever öncelikle ilk aşama kendi cildinizi doğru bir şekilde tanımaktan geçer.Cildin olumsuz bir şekilde etkilenmesini önlemelisiniz. Cilt için gerekli uygulamalar neler ? Cildin ana kimyası olan yağı nemi nasıl dengeleriz.? Bütün bunları bir araya getirerek en doğru bilgilere ulaşalım. O halde,cildi güzelleştiren özel bu kürler neler? isterseniz sizleri bu konu hakkında en doğru şekilde bilgilendirelim. Kusursuz bir cilde sahip olmanıza destek olalım.

Cildi Güzelleştiren Kahve Telvesi ile Doğal Peeling

Kahve telvesinin bardağın dibine çökmesi kahvenin en lezzetli kısmıdır.Bu nedenle kahvenin dibe dökmüş telvesi ile birçok kür yapabilirsiniz. Örneğin yüz güzelliği için oldukça faydası bulunan kahve telvesini cildinizin yeniden hayat kazanmasını sağlayabilirsiniz. Cilt ,kahve telvesi sayesinde hayat kazanacak ölü hücreler canlanmaya başlayacaktır.

Yıllardır severek içtiğimiz kahvenin bir gün yüzde mucizeler yaratacağını söyleseler asla inanmazdık. Evet doğru içeriğinde var olan güçlü elmentler sayesinde kahve aynı zamanda antioksidan görevini üstlenmektedir.Yani cildin çeşitli bakterilere maruz kalmış kısmını yok ederek hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Böylece yüz eskisinden daha güzel görünecek estetik bir görüntü sağlamasına vesile olacaktır.

Cildi güzelleştiren adeta bir peeling bakımını üstlenen kahve telvesini yapmak oldukça kolaydır. Öncelikle kendinize bir keyif kahvesi yapın. Dibe çöken telveyi ayırın ve sonra yüzün her kısmına kalınca sürün. Kahve telvesi ile 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. İnanılmaz değişimleri fark edeceksiniz. Bunu haftada 3 kere düzenli bir şekilde sürdüğünüzde cildiniz zehirli bakterileri dışa atacak cilt eskisinden daha sıkı ve canlı olacaktır. Benimde cildim bebek gibi olsun diyorsanız kahve telvesi oldukça iyi bir peeling görevini tamamlıyor. Denemekte fayda göreceksiniz.

Doğal Bebek Pudrası İle Cildinizde Var Olan Sivilceleri Kurutuyor !

Eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz,fiyat olarak oldukça uygun hemde birçok kozmetik ürüne yok dedirtecek güçlü bir etkiye sahiptir. Ergenliğe girmiş kişilerin bu konuda ne kadar sıkıntılar çektiklerini görmekteyiz. Yüzde var olan siyah noktalara kabarık sivilceler, yüzün bütün kalitesini sıfıra düşürmektedir. Bunu daha pürüzsüz göstermek için mecburen fondötenler ve yüz kapatıcı kremlere başvururuz. Bu oldukça yanlış bir seçimdir. Çünkü böyle durumlarda cildin yağ tabakasını bilmediğiniz kremler ile tahriş etmektesiniz. Cilt hava almadığı zaman doğal olarak bunu çeşitli yaralar ve bakteriler ile sivilce şeklinde dışa atacaktır. Daha sonra en büyük yapılan hatalardan birisi ise sivilcelerin olduğu bölgeyi sıkmak ve içindeki enfeksiyonun yüzün diğer bölgelerine sıçratmaktır.Siz sivilcelerden kurtuldum sanırsınız ama bu tamamen sizin cildin daha fazla bozulmasına zemin hazırlamaktadır.

Size bahsetmiş olduğumuz ,doğal bebek pudrası ile sivilceleri direk olarak kurutabilir hatta sivilce izlerinden bile tamamen arınabilirsiniz. Nasıl mı ? yapmanız gereken bebek pudrasını her gece yatmadan önce sürmektir. Bunu uygulayabilmeniz için öncelikle yüzünüzü kükürtlü bir sabun ile yıkayınız. Kükürtlü sabunlar sivilcelere maruz kalmış enfeksiyonların azalmasına katkıda bulunur.Yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra temiz kullanılmamış bir yüz havlusu ile yüzünüzü nazikçe silin. Daha sonra bebek pudrasını cildin bütün tabakasına değecek şekilde sürün. Bunu bir ay düzenli bir şekilde yaparsanız cildinizde var olan güzelliğin farkına varacak ve bebek pudrasının güçlü etkisine inanacaksınız. Yağlı ve sivilceli yüzleri olanlar bebek pudrası iyi bir tedavi özelliğine sahiptir.

Evde Uygulayabileceğiniz 3 Kesin Yöntem :Diş Beyazlatmanın Sırları

Güzel bir gülümsemeye sahip olmanın yolu kuşkusuz ki sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmaktan geçiyor. Bazılarımız doğuştan beyaz dişlere sahipken maalesef bazılarımız için beyaz dişlere sahip olamamak büyük bir sorun. Ne kadar dişlerinizi düzenli olarak fırçalasanız da bazen diş sararmalarından kurtulamayabilirsiniz. Bunun sebebi gün içerisinde tüketilen asitli içecekler, sigara, çay, kahve, öksürük şurupları, şalgam suyu gibi maddeler olmakla birlikte,artan yaş ile birlikte diş minelerindeki zayıflama sonucu diş üzerinde meydana gelen sararmalar olabilir. Dişlerinizdeki sararmalar günden güne çoğalıyor ve bu sorun gittikçe artıyor ise, evde basit ama etkili bir şekilde bu sorunu çözmek istiyorsanız işte size fırsat ! 3 doğal diş beyazlatma yöntemi ile bembeyaz sağlıklı dişlere sahip olun.

1-) Hindistan Ceviz Yağı İle Bembeyaz Dişlere Sahip Olun !

Birçok alanda güvenle kullanılan Hindistan cevizi yağını diş beyazlatmada da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı doğal bir yağdır ve anti bakteriyel bir özelliğe sahiptir. Ayrıca ağzınızdaki ve nefesinizdeki kötü kokuları giderir. Eğer diş etlerinizde kanama gibi bir sorununuz varsa Hindistan cevizi bunun için iyi bir çözüm olacaktır. Her sabah bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını ağzınıza alın ve en az 10 dakika en fazla ise 20 dakika boyunca ağzınızı bununla çalkalayın. Kullandığınız Hindistan cevizi yağının organik olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde dişlerinizi beyazlatmada sorun yaşatacağı gibi alerjik reaksiyonlara da sebep olabilir.

2-) Zerdeçal Bitkisini Denediniz Mi ?

Diğer 3 doğal diş beyazlatma yönteminden 2. si ise her evde bulunan Zerdeçal. Zerdeçal diş eti şişmelerine iyi gelen doğal bir baharattır. Aynı zamanda diş etlerindeki kan dolaşımını da düzenleyici etkisi vardır. Antiseptik ve antibiyotik özelliklere sahip olan zerdeçal aynı zamanda hassas dişlerinizi beyazlatmanız için iyi bir seçim olabilir. Rengi sebebiyle dişlerinizi beyazlatamayacağından şüpheleniyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü dişinizi asıl beyazlatan zerdeçalın rengidir. Islak diş fırçanızı zerdeçal tozuna batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Bu doğal diş beyazlatma yöntemini haftada bir uygulamanız yeterlidir.

3-) Karbonat Ve Limon Mucizesinden Yararlanın !

Yine her evde kolaylıkla bulunan iki malzeme olan karbonat ve limonu karıştırarak da sararan dişlerinizi doğal bir yöntemle beyazlatabilirsiniz. Bunun için bir yemek kaşığı karbonatı, 1 yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın ve dişlerinizi bu karışımla haftada iki kez fırçalayın. Karbonat ve limonun beyazlatıcı gücü birleştiğinde dişlerinizdeki sararmalardan nasıl bu kadar hızlı kurtulduğunuza sizde şaşıracaksınız. Bu 3 doğal diş beyazlatma yöntemini deneyerek kendinize en uygun olanını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz Kolay Kullanışlı Pratik Bilgiler Ve Kişisel BakımlarEvde Doğal Tedavi : Diş Ağrısına İyi Gelecek 5 Doğal Yöntem

Dişler hassas bir yapıya sahiptirler,çürümeye,saramaya ve ağrımaya meyillidirler. Besinler,sert gıdalar,kireçli sular,zaralı içecekler ve şekerli gıdalar dişin genel olarak zarar görmesine neden olur.Peki bütün bu hassasiyet nelerden kaynaklanır ? Bunun nedeni: bakterileri diş zeminine oturmasını önlemek ve yok etmektir.Diş eti,diş minesi ve diş plaklarında oluşan hastalıkların önüne geçebilmek için ağız ve diş bakımının yeterli bir şekilde yapılması gerekir.Bu şekilde hastalıkların önüne geçilebilir.

Diş ağrısı hiç olmadık zamanlarda nüksedebilir. Bu yüzden diş ağrısı gerçekleştiği zaman ilk işimiz ağrı kesicilere sarılmak oluyor. Bu doğru bir davranış değildir.Çok aşırı baş ağrıları olmadığı sürece ilaç kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü ilaçlar sürekli alışkanlık haline geldiği zaman çalışan organlarınızın da zarar görme olasılığını doğurur. Özellikle antibiyotiklerin alınımı rastgele olmamalı hekim yazmadıkça kullanılmamalıdır. Eğer bilinçsiz ilaç kullanırsanız hayati risk taşıyabilirsiniz. Bunun için temkinli davranmanızda yarar vardır.Peki diş ağrısına iyi gelecek 5 doğal yöntem neler hep birlikte bu konuda aydınlanalım,öğrenelim.

Diş Ağrısına Evde Doğal Çözümler Nelerdir ?

Dişiniz ağrıdığı vakit,ağrının tam olarak neden kaynaklandığını kestşrmeniz zor olur. İlk akla çürük gelir. Fakat bu sadece ilk akla gelendir. Diş sadece çürüdüğü zaman ağrımaz. Çeşitli etkenler,set gıdalar ve alerjilerde buna yol açar.Bundan olumsuz bir şekilde etkilenen diş doğal olarak basınç uygulayacak ve ağrı oluşumuna zemin hazırlayacaktır.Bu nedenle hem diş etleriniz bundan olumsuz bir şekilde etkilenmesin diye dişin tuzlu su ile rahatlamaya ihtiyacı vardır. Ağrıyan dişinizi tuzlu su ile gargara yapınız. Bunu uygulamanız oldukça basittir. Evde bulunan iyotlu tuzu bir tatlı kaşığı ölçüsünde ayarların.İyotlu tuzun içine ekleyeceğiniz su miktarı yarım bardak olmalıdır. Bir de en önemli nokta tuzlu suyun içerisine bir kaç damla limon eklemenizdir. Bu 3 karışımı yani suyu tuzu ve limonu bir kaşık yardımı ile eriyene kadar uygulayınız. Su eski şeffaflığına ulaşmalıdır.

1-Dişe zor zamanlarda gargara yapmak etkili çözümdür.Su bitene kadar 2 dakika ara ile dinlenin ve bu gargarayı yapmayı sürdürünüz. Mikroplar bu sayede hızlı kırılacak ve dişinizin ağrısı kısa zaman içinde azalmaya başlayacaktır.Çok aşırı ağrı var ise mg ayarı düşük olan ağrı kesicilerden alabilirsiniz. Örneğin aspirin 20 mg ya da minoset 20 mg olabilir.
2- Karanfil Tohumu : Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz karanfil tohumu ,güzel kokusu ile ağzınızın güzel kokmasını sağlarken bir de tohumun ağrıyan diş arasında bekletilmesi dişi koruma altına alır ve ağrı en aza inerek sizi kısa süreliğine de olsa rahatlatmaya yeter. Karanfil tohumu dişi direk olarak korumaya alıyor ve ağrı azalarak karanfilin gücünden en iyi şekilde yararlanıyorsunuz. Bunu ağrıyan dişinize sürekli uygulayabilirsiniz. Hiç bir zararı yoktur aksine faydaları oldukça çoktur.
3- Ağrıyan Dişinize Ekmek İçi Bastırın : Dişin ağrısını ekmeğin aldığını biliyor muydunuz ? Pek çok insan yediği ekmeğin diş hacminde ne kadar koruyucu bir etkiye sahip olduğunu bilemez. Özellikle ağrıyan dişinizin arasına ekmek içi sıkıştırmak diin ağrısını hafifletiyor. Ağız sağlığı için bekletilen ekmek içini sakın yutmayınız. Çünkü diş eti hastalıkları ve diğer bakteriler bekletilmiş ekmeğe geçebilir. Yutmadan ekmeği geri çıkartın.Tedaviye olumlu cevap alabilmek için, ekmeği yememeye dikkat ediniz.
4- Aspirini Yutmadan Diş Ağrısında Kullanın : Aspirin dişte bekletildiği vakit ağrıyan yerlere direk olarak temas eder ve ağrı hızlı bir şekilde kesilmeye başlar. Aspirini yutmayın ve ağrı geçene kadar bekletin. Aspirin erimeye başladığı zaman tükürerek ağızdan dışarı atın. Çünkü ağızda bekletilen aspirinin yutulması sağlıklı olmayabilir. Kolay ve basit bir yöntem ile ağrıdan kısa sürede kullanmanız aspirin yolu ile gerçekleşebilir.

5- Karbonatlı Limon : Diş fırçanıza az miktarda karbonat ekleyiniz. Üzerine taze limon damlatın 3-4 damla yeterli olacaktır. Daha sonra dişlerinizi fırça yardımı ile oval olacak şekilde fırçalayın. Oval fırçalama şekli dişetlerine zarar vermemenizi sağlar. Ayrıca dişlere direk olarak masaj terapisi uygular. Karbonatlı limon dişin ağrısını alırken diğer yandan ise diş plaklarınızın inanılmaz beyazlaşmasına katkıda bulunuyor. Sağlıklı diş bakımı ve ağız bakımı için dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalama alışkanlığı edininiz. Sizlere diş ağrısına 5 doğal çözüm hakkında bilgileri aktardık.

Evde Doğal Bakım : Saç Dökülmesine Kesin Çözüm Yoğurt Kürü

İnsan hayatında saç yapısının ne kadar değerli olduğunu görmekteyiz. Saç kişinin herşeyidir. Hayatı sevme potansiyelidir. Saçın olmadığı yerde kişi kendini adeta çıplak hisseder ve bu konuda kendini yalnız hissederek toplum içinde fazla bulunmayı sevmez. Hayata olan sitemi kendi görselliğinin eksikliğidir. Saçı olmayınca kişi bu konuda mutsuz olur ve giyim kombinlerinde saçsız bir kimlik olmayı kesinlikle istemez.Saç özellikle bayanların en çok sevdiği yerleridir. Ona bakmayı saatlerini ayırmayı ve en önemlisi karşı tarafa en iyi enerjiyi sunmayı hedeflerler.

Saç dökülmeleri genelde istenmeyen sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Strese bağlı durumların nüksetmesinde,çevresel etkilere maruz kalma durumlarında,hava değişimi ve mevsim değişiminde,suyun kireçli olmasında,sabun ve şampuanların sürekli değişkenlik gösterdiği alanlarda ve en önemlisi bir iç hastalığının olmasında ,organları sağlıklı bir şekilde çalıştırmadığı durumlarda ortaya çıkabilmektedir.Peki, saç dökülmesini nasıl engelleyebiliriz. Biz bu konuda yeterli ve doğru bilgileri ele aldık size doğal yöntemler ile saç dökülmesini engelleyen kürlerden birisi olan yoğurttan bahsedeceğiz. Bakalım yoğurt kullanımı saç dökülmesine kesin çözüm olarak fayda sağlayacak mı hep birlikte bu konuda aydınlanalım.

Evde Yapabileceğiniz Kolay Kullanışlı Pratik Bilgiler Ve Kişisel BakımlarYoğurdun Saç Üzerinde Kattığı Mucizevi Etkileri

Başta A vitamini olmak üzere,daha sonra B12-B16 D ve C vitamini yoğurdun içeriğinde yoğun miktarda bulunmaktadır.Daha sonra diğer enzimlerde eşlik ettiğinden yoğurdun gücü daha fazla ortaya çıkar. peki bu enzimler neler? sağlık için en çok ihtiyaç duyulan enzimlerden yoğun miktarda sodyum,magnezyum,protein,karbonhidrat bulunmaktadır.Bu enzimler direk olarak saç foliküllerini güçlendirmeye başlar.Bu sayede saçta dökülmeler azalır.Bununla beraber kepek sorunu da kısa sürede çözüme kavuşur.Yoğurdun saç dökülmesini önleyen yapısı ile B5 vitamini ve D vitamininden aldığı vitamin sayesinde saç dökülmesinin neden olduğu ölü hücrelerin aniden işlev görmesini sağlar. Hücreler yenilendikçe ve kan dolaşımı sağlıklı bir şekilde sağlandıkça saç hayat kazanmaya başlar.Saçınız dökülüyor ise evde doğal olarak yoğurt kürü hazırlayabilir,bunu saçınız üzerinde deneyebilirsiniz.O halde saç bakımı için yoğurt maskesini nasıl yapacağınızı sizlere anlatalım. Bakalım yoğurt maskesi nasıl yapılıyor ve saç üzerinde ne kadar bekletiliyor hep birlikte aydınlanalım.

Yoğurt Maskesinin Saça Uygulanışı

Bir kase yoğurdu bir tatlı kaşığı ile iyice karıştırın ve yoğurdun krema haline gelmesini sağlayınız. Daha sonra kıvama gelen yoğurdun içine 1 yumurta sarısı ekleyip karıştırma işlemine devam ediniz. Karışım iyice sağlandıktan sonra saç diplerinize bu kürden sürün ve iyice masaj yaparak saçın bunu emmesini sağlayınız. Bütün işlem bittiğinde saçınızı en az 40 dakika kadar yıkamayınız. Saç yıkama işleminde sabun kullanmayın onun yerine saçı besleyen bir şampuan tercih ediniz.
Şampuan kullanımı saç tipinize uygun olmalıdır. Saçınız boyalı ise şampuanı boyalı saçlara özel olanından kullanmanız gerekir. 40 dakika bekleme aşamasından sonra saçınızı yıkayın ve kurutma işlemini geçin saçınız nem kazanacak,parlak görünecek hatta eskisi kadar dökülmeyecektir. Saç bakımı için yoğurt kürü saç dökülmesine kesin çözümdür. Haftada 2 kere uygulamanızda yarar göreceksiniz.

Evde Güzellik Terapisi : 1 Ayda Dolgun Dudaklara Sahip Olmak

Yüz güzelliğini ele alan dudaklar bayanın duruşunu ve çekiciliğini ortaya sermektedir. Bayan kaliteli bir makyaj sonrası yüz hatlarının belirgin olmasını ve karşı tarafa kendini en iyi şekilde lanse etmesini bilmelidir.Dudakların belirgin ve dolgun olması bayanda hayata karşı daha sempatik ve alımlı durmayı simgeler.Kadının yüzünde en güzel hatlarından birisi olarak bilinen dudaklarıdır. Konuşurken dikkat çekmesini ve içtenliği en derinden hissettirmeyi severler.Bu yüzden dolgun dudaklar bayanın çekici güzelliğini vurgular. Doğuştan neysek oyuz.

Bazen çok kalın dudaklara sahip iken bazen oldukça dolgun ve dikkat çeken dudaklarımız olur. Bu durum her iki değişik karakterdeki bayan için farklı olabilmektedir. Kalın dudaklılar ince dudağa sahip olmayı ince dudaklar ise kalın ve dolgun dudaklara sahip olmayı ister. Bunun en güzel tarafı en doğal ve orta yolunu bulmak makyaj yaparken dudakların çok fazla abartılı ya da mat görünmesini engellemektir.

Dolgun dudağa sahip olmayan bayanlar bu tüyolara dikkat ederlerse bu sorun ortadan kalkacak ve görselliği en şık sunumu ile yapmayı başaracaklardır. Makyajda en çok dikkat edilen olgu ,dudak çevresinin çizim şeklidir. Kaliteli marka adı altında aldığınız bir dudak kalemini dudak çevresine doğru çizerken dudağın ince olmasını unutmayalım . Bu çizimi biraz daha koyu ve dışa doğru yapmaya çalışalım.Dudak şeklini bozmadan bunu yapabilmeniz için aynanın karşısında öpücük pozisyonunda durun. Daha sonra kalemi yuvarlak bir şekilde dudak çevresini kaplayacak şekilde çizin. Dudaklarınızı fazla sıkmadan hafif öpücük pozisyonu ile en iyi oval ve kalın şeklini uygulamaya çalışın.Ya da hiç bu pozisyona ihtiyaç duymadan dudağınıza yavaşça dışa doğru çizgiyi bozmadan ve kenarlara sıçratmadan bu işlemi yapınız. Ne kadar dikkatli yaparsanız bir o kadar başarılı dolgun çizimler elde edersiniz.

Dudak çevresi doğru bir şekilde çizildikten hemen sonra önce dudak renginize yakın bir ruj tonunu tercih edin. Ruju sürdükten sonra iki dudağınız ile arkadan öne içe çekerek rujun dudağa hapsedilmesini sağlayın.Ruju sürdükten sonra 2 dakika kadar bekleyin ve gerçek kullanacağınız ruju sürün. rujun kaliteli ve uzun ömürlü olması kalıcı ve canlı dudaklara sahip olmanıza katkıda bulunacaktır.Dudakların ilk sırı doğru bir şekilde yapılan makyaj çizimleridir. Diğer sırrı ise makyaja geçmeden önce iki ayrı farklı ruj tonlamasını tek bir kerede 2 dakika ara ile üst üste sağlanmasıdır.Bu dudağınızın dolgun canlı ve estetik görünmesine yardımcı olur.

Diş Fırçası ile Her Gün Bir Kere Dudaklarınızı Fırçalayın

İlginç ama gerçek bir bilgiden sizlere bahsediyoruz. Dişinizi günde en az 2 kere fırçalarken fırçalama sonrası dudaklarınızı da 2 dakika fırçalamayı huy haline getirin. Hızlı bir şekilde sağlanan kan dolaşımı sayesinde dudaklarınız canlanacak ve kırmızı görünecektir. Kırmızı görünen dudaklar zaten doğal olarak dikkat çektiğinden dolgun bir izlenim yaratacaktır.Bayanların en çok dikkat ettikleri dudakları doğru bakım ve doğru makyaj sonrası ,fark edilir halini alır. Kendinizi bu konuda ihmal etmemeli güzelliğiniz için gerekli özeni kendinize göstermelisiniz. Dolgun dudaklara kavuşmak için dudak kas sitemini çalıştırmanız gerekir. Mesela sürekli aynanın karşısına geçerek en az 5 dakikanızı kendinize ayırarak A ve U demeli bunu 5 dakikada yapabildiğiniz kadar yapmalısınız. Önceleri dudaklarınız ve ağzınız yorulsa da zamanla bu işlem ince dudakların daha dışta görünmesine yardımcı olacaktır. Dolgun dudakların 3 sırrı var bunlar :

Dudak kas sitemini çalıştıran harekleri düzenli yapma,
Dudakların canlanmasını sağlamak için günde en 1 kere dudak fırçalamak,Dudak kalemini kaliteli alarak dudak çevresini daha koyu ve kalın bir şekilde çizmektir.Bunları uyguladığınızda dikkat çeken dolgun dudaklara sahip olmuş olursunuz.

Kaynakça:
uzmankirala.com
mynet.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.