Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Fas’a Ulaşım: Royal Air Maroc

0 180

Fas'a Ulaşım: Royal Air MarocFas, Afrika kıtasının en kuzeybatısında yer alan bir Arap ülkesidir. Bölgenin stratejik olarak önde gelen ülkelerinden olan Fas, aynı zamanda Avrupa’ya da coğrafi olarak en yakın Afrika ülkesi konumundadır. Çok uzun yıllar boyunca bölge ülkeleri tarafından sömürülen bu yerler, en çok Fransızlarca istifade edilen topraklar olarak karşımıza çıkar. Günümüzde bağımsız ve de kıtanın refah seviyesi her geçen gün artan ülkeleri arasında bulunan Fas, artık ciddi olarak turist çeken bir destinasyon haline de gelmiştir. Bu anlamda ülke sınırları dahilinde yer alan çok sayıda dünyaca ünlü şehir bulunur. Bunlar arasında en gözde olanı hiç şüphe yok ki, ülke için bir marka olan Casablanca’dır. Bu şehir, kendisiye aynı adlı filmle beraber adeta dünya üzerinde var olan en meşhur şehirlerden biri haline gelmiştir. Hal böyle olunca, havacılığın ve de seyahatin imkanlarının kolaylaşması, beraberinde ülkeye olan ilginin ve de trafiğin artması sonucunu doğurmuştur. Fas’a ulaşmak isteyenlerin birçoğu ülkenin ulusal havayolunu tercih eder. Royal Air Maroc adıyla anılan bu havayolu şirketi, ülkeyi dünya ile bağlayan en gözde havayolu şirketidir. Fas’a ulaşmak istiyorsanız bu durumda sizin için en iyi tercih bu havayolu olacaktır.

Fas'a Ulaşım: Royal Air MarocRoyal Air Maroc, özellikle de geçmişiyle son derece güven veren bir şirket olması nedeniyle birçok Faslı tarafından ilk tercih haline gelmiştir. Aslında bu durum bir anlamda mecburiyet kaynaklıdır. Çünkü Fas, bir Afrika ülkesi olması sebebiyle, refah seviyesi endüstriyelleşmiş birçok Avrupa ve Kuzey Amerika ülkesinden farklıdır. Bu da doğal olarak seyahat esnasında gerek transit gerekse de aktarmaların sayısına göre gidilecek mesafe de hesaba katılırsa Faslı vatandaşlar için en iyi tercih Royal Air Maroc olmaktadır. Çünkü bu durumda herhangi bir aktarma yapmaksızın doğrudan varacakları şehre ulaşabilirler.

Fas'a Ulaşım: Royal Air MarocRoyal Air Maroc, Fas’ın ulusal havayolu ve aynı zamanda da bayrak taşıyıcısıdır. Söz konusu bu şirket, Fas’ın dünya ile olan bağlantısını sağlar. Royal Air Maroc, Afrika, Avrupa, Asya ve Kuzey ile Güney Amerika kıtalarına doğrudan tarifeli seferler düzenler. Bu da gerek Fas çıkışlı ya da Fas varışlı havayolu seyahatlerinde Royal Air Maroc’un tercih edilmesi sonucunu doğurur. Öyle ki bazı Avrupalı yolcular Amerika Birleşik Devletleri seyahati öncesinde öncelikle Royal Air Maroc tercih ederek Amerika’ya ulaşır. Çünkü bazı dönemler son derece makul fiyatlar sunan Royal Air Maroc haklı olarak tercih sebebidir.

1957 yılında kurulan bu şirket, filosunda 55 adet ticari ve de kargo uçağı bulundurur. Şirket sloganı ”The wings of Morocco” olan Royal Air Maroc, 3 binden fazla çalışanı vardır. Royal Air Maroc vasıtasıyla Türkiye’den Fas’a ve Fas’tan da Türkiye’ye tarifeli olarak uçabilirsiniz.

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.