Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Hint Yağı Mucizesi Nedir ? Ne İşe Yarar?

0 171

Hint Yağı Mucizesi Nedir ? Ne İşe Yarar?Doğa bize ve sorunlarımıza her zaman cevap vermiş, bazı bitki ve yağlar felaketimiz oluyorken bazıları ise bizim her türlü derdimize derman oluyor. İşte bunların başında hint yağı gelir. Devası saymakla bitmez ne olduğunu öğrenince evinizden asla eksik etmeyeceğiniz hint yağı sizin hemen her sorununuza çare olacak tek başına kendi küçük ama yaptığı işler kendinden kat be büyük bir yağdır.

Hint yağı ne işe yarar diyenler işte bu yazı tam da sorularınıza cevap bulacağınız bir yazı. Hint yağı yıpranmış saçlarınızın onarılmasını ve gürleşmesini. Yerine çıkacak olan saçlarınızın sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlar. Hint yağını saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve bir saç bonesiye bir gece o şekilde uyuyun, sabah ise saçlarınızı yıkayın. Hafta da 2 kez bu şekilde uyguladığınızda bir kaç zaman sonra gözlerinize inanamayacaksınız.
Kaş ve kirpiklerinize de kozmetik yöntemlerle ve kalıcı makyajlarla eziyet etmeyin, sadece günü kurtarırsınız. Kalıcı makyajlar ve takma kirpikler bunları hayatınızdan tamamen çıkartın. Hint yağını bir kulak çubuğu ile kirpik diplerinize ve kaşlarınıza sürün, haftada 3 kez uygulayın ve bir ay sonra sizde kıskandıracak kirpikler ve kaşlar elde edin.

Saçkırandan kepeğe kadar tek deva hint yağı. Evet sizinde saçlarınız dibinden kırılıyor ve kepek sorununuz varsa, hint yağı bu derdinize de çare oluyor. Saçlarınızı sadece güçlendirip gürleştirmeyecek, anti bakteriyel özelliği ile saçlarınızda oluşan mantar veya parazitleri de hayatınızdan çıkartacak.Sadece saç bakım ürünü değil eklem ağrıları içinde derdinize deva. Ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulayın ve temiz bir bezle masaj yaptığınız yeri kapatın yağın deri tarafından emilimini bekleyin. Eklem ağrınıza da çare bulacaksınız.

Eğer kabızlık gibi bir sorununuz varsa bir çay kaşığı hint yağını sıcak suya dökün ve için. Kabızlık ve hazımsızlık sıkıntınız geçecek ve rahatlayacaksınız. Çünkü hint yağı mide ve bağırsakları yumuşatır rahatsız hissettiğiniz günlere veda edersiniz. aman dikkat aşırı tüketiminde ishale yol açabilir. azı karar çoğu zarar.
Aşırı kilo alıp veren bir bünyeniz varsa bedeninizdeki çatlaklar bunun en belirgin özelliğidir. Maalesef kadınların teni nazik olduğu için bu deformelere daha çabuk cevap veriyoruz. Özellikle hamilelik döneminizde karnınızda ve bacaklarınızda oluşan çatlaklara hafif masaj yaparak uygulayın çatlaklarınız tamamen onarılmaz ancak deforme oranını minumuma indirirsiniz. Buda sizin iyi hissetmenizi sağlar ayrıca vücut sıkılaştırıcı özelliği de olduğu için spora çıkmadan bedeninizi hafifi bir şekilde yağlayın ve spor yaparken sıkılaşmanıza yardımcı olun.

Hint Yağı Mucizesi Nedir ? Ne İşe Yarar?Göz kenarlarınız da size bakan kırışıklıklar mı var işte yine hint yağı imdadımıza yetişti. Kulak çubuğu ile hint yağını göz çevrenize uygulayın. Ve bir ay sonra mükemmel sonuca kavuşun.
Ve sivilceler. Evet hint yağı bu derdinde devası özellikle ergenlik dönemine giren kızlar ve erkekler bu konuda çok muzdarip hatta öyle ki sosyal ortamdan kendilerini dışlayıp depresyona girecek kadar bu konuyu kafalarına takıyorlar. Hint yağı içinde yüksek değerde E vitamini barındırır. Buda cildinimizin yeniden onarılmasına ve yeni pürüssüz bir tene kavuşmamızı sağlar. Her akşam uyumadan önce yara ya da sivilce izinin bulunduğu bölgeye Hint yağını hafifçe masaj yaparak sürerseniz zamanla izin azaldığını hatta uzun süreli uyguladığınızda izin tamamen yok olduğunu görebilirsiniz.

Hint yağı tırnaklarınız içinde bakım yapar. Sürekli manikür pedikür ojeler derken tırnaklarımız iyice yapısını kaybeder. Temiz bir pamukla tırnak diplerinizi ve tırnaklarının üstünü temizleyip yağlayarak daha sağlık bir tırnak yapısına sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken güvendiğiniz bir aktardan hint yağınızı almak olsun gerisini zaten hint yağı sizin için yapacaktır.

Yazar:Merve Yılmaz

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku