Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kanserin Doğal Tedavisi: Tarçın Elması (Graviola)

0 645

Genellikle tropik bölgelerde yetişen, yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Ve bu ağaçta bulunan yeşil dikenli bir meyve olan tarçın elmasının, yapılan araştırmalar sonucunda, kanser hücrelerini öldürdüğü belirlenmiştir. Hatta araştırmalara göre, kemoterapi ilaçlarına oranla 10.000 kat daha etkili bir doğal ilaç olduğu, üstelik kemoterapinin oluşturduğu yan etkilerin hiç birini göstermediği belirlenmiştir. Kemoterapi ilaçları bilindiği gibi, kanserli hücrelerle birlikte vücuttaki sağlıklı hücrelere de zarar vererek ciddi hasarlara sebep olmaktadırlar.

6049_graviola

Graviola bitkisi adı da verilen tarçın elmasında bulunan sitotoksik bileşenlerin kanser hücrelerine karşı ölümcül etki gösterdiği ancak sağlıklı hücrelere hiç zarar vermediği rapor edilmiştir.

Amerika’ da bir ilaç firmasında tarafından yapılan testlerde yaklaşık 20 analiz laboratuvarı 1970’li yıllardan beri graviola ve kanser ilişkisini araştırmışlardır. Sonuçlar gerçekten de şaşırtıcıdır. graviola dan elde edilen bileşenlerin;

– Kanser hücrelerinin gelişimini yavaşlatmada ve durdurmada sıklıkla kullanılan kemoterapi ilaçlarından 10,000 kat daha etkili olduğu,

– Meme kanseri, kolon kanseri, pankreas kanseri, akciğer kanseri ve kolon kanseri dahil 12 çeşit kanser tipinde tarçın elmasında (Graviola) bulunan bileşenlerin yalnızca kanser hücrelerini hedef alarak yok ettiği,

– Kemoterapi de olduğu gibi sağlıklı hücrelere hiçbir zarar vermediği, ve seçici olarak yalnızca kanser hücrelerini hedef aldığı,

Yapılan pek çok çalışma ile kanıtlanmıştır.

6049_graviola_3

2011 yılında, graviola bitkisinin meme kanseri üzerindeki etkisini araştıran bir çalışma yapılmış ve Beslenme ve Kanser (Nutrition and Cancer) dergisinde yayınlanmıştır. Araştırmacılar, graviola meyve ekstraktının (Gravioladan elde edilen bileşenlerin) meme kanserine sebep olan genleri etkisiz hale getirdiğini belirlenmişlerdir.

Araştırmacılara göre;

5 haftalık graviola ekstraktı tüketiminde (200 mg/kg diyet) meme kanseri tümörlerinin oluşmasını sağlayan proteinlerin üretiminin % 50 oranında azaldığı belirlenmiştir.

Yapılan çalışmalar, graviola ekstraktlarının kadınlarda meme kanserine karşı koruyucu bir etki sağladığını ve kanser hücrelerini öldürdüğünü ortaya koymuştur.

6049_graviola2

Sonuç olarak mucize yaratan bu ağacın meyvesini tükettiğimizde;

– Kanser gibi ölümcül etkilerden korunarak bağışıklık sistemimiz güçlenecek

– Enerjimiz artacak

– Kemoterapi sırasında meydana gelen saç dökülmesi, kilo kaybı, mide bulantısı gibi pek çok yan etkileri yaşamadan, kanser hücrelerinden doğal ve güvenli yollarla korunabileceğiz.

Kendimizi çok daha sağlıklı ve güçlü hissedeceğiz!

Kaynakça:
http://www.healthyfoodteam.com/soursop-fruit-1000-stronger-at-killing-cancer-than-chemotherapy/#sthash.46DvGkYo.dpuf

Yazar:Buket Sağbasan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.