Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kivi Yiyerek Zayıflama Yöntemi

0 971

Kivi Yiyerek Zayıflama YöntemiKontrolsüz kilo,metabolizmanın yavaşlaması ve hormonların bozulması ile başlar. Bu fazlalıklarla baş edememe durumlarında kişi obezite hastalığına yakalanır. Obezite ,sürekli yeme isteğinin artması sonucu meydana gelir. Bir diğer adı şişmanlık hastalığıdır. Tedavisi uzun yıllar sürer. Obezite ile baş etme zorlukları,kilo verememe sorunları ,psikolojiyi de derinden etkiler. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en alternatif yönü,yediklerimizden ve içtiklerimizden kaynaklanır. Gıda sağlığı ve güvenliği dışında bir de fazla kiloya sebebiyet veren yüksek kalori içeren gıdalar az tüketilmeli,hatta sofradan doymadan kalkma alışkanlığı sürdürülmelidir. Kivi ve benzeri lif içeren zengin meyvelerde asit bulunur. Bu asit yağ yakmada oldukça etkilidir.

Vücutta oluşan yağ birikimini azaltarak ,bağırsak sisteminin işlevselliğini hareketlendirir. Kivi mideyi hızlı çalıştıran ve hızlı bir şekilde yağ yakma özelliğine sahip olan doğal bir antioksidandır. Zehirli bakterilerin vücuttan kolay bir şekilde atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bağırsak düzenleyicidir. Kabızlığa oldukça iyi gelir. Bağışıklığı zengin olduğunda,yüksek kalitede vitaminler depoladığından ,sağlık bakımından en çok tercih edilen gıdalar arasında yer alır.

Kivi Yiyerek Zayıflama YöntemiKivi yiyerek zayıflama yöntemi oldukça basittir. Özellikle sabah kahvaltısından hemen sonra alına kivi yüksek kaloriyi düşürerek yağ yakımı işlemini gerçekleştirir.Akşamları yemekten yarım saat sonra alınması akşam tüketilen yağlı gıdaları azaltarak,yağın hızlı bir şekilde emilimini sağlar. Kivi yağ yakan bir besindir. Kilo yapmaz. Hatta kolay kilo vermek için kullanılır. Düzenli tüketildiğinde,çayı şekersiz içildiğinde faydası çoktur.

Kanserli hücreler ile savaşır. Ölü hücrelerin yeniden canlanmasını sağlar. Vücut için çok önemli olarak biline hücrelerin azalması her türlü hastalığa yol açar. Hücreler her zaman dinç ve sağlıklı kalmalıdır. Bu bağışıklık için oldukça önemlidir. Kivi diyetini uyguladığınız zaman ,kepekli ekmek ve az yağlı gıdalar tercih etmeniz gerekir. Bunun nedeni kivi takviyesi ile zayıflama etkisinin hızlıca artmasıdır. Kivi suyunu sıkarak içine bir adet limon sıkarak yatmadan önce ılık bir şekilde içme alışkanlığını sürdüren kişiler daha hızlı yağ yakarak zayıflıyor. 2 ay içinde 5-7 kilo verebilirsiniz.

Kivi Yiyerek Zayıflama YöntemiVücudun gereksiz yağlardan ve kilolardan arınmasına bu yöntemle destek verebilirsiniz. Kivi tüketimi hem çok sağlıklı hem de yüksek oranda C vitamini depolamanıza katkıda bulunur. Kışın hastalıklara karşı daha dirençli olursunuz. Sadece zayıflamada etkisi büyük değil,uyku problemlerinde,depresyon durumlarında,strese bağlı durumlarda ,sinirlerin yatışmasında, bağırsakların daha düzgün çalışmasında size yardımcı olur.

Kivi Yiyerek Zayıflama YöntemiSağlıklı sindirim sistemi ve yağ yakıcı özelliği ile kontrollü bir şekilde kilonuzu ideal oranda tutabilir,fit bir fiziğe kısa sürede sahip olabilirsiniz. Kivi cildi güzelleştirir. Ciltteki lekelerin giderilmesinde en iyi kremdir. Sağlıklı bir şekilde zayıflayabilir,hastalıklardan kivi sayesinde arınabilirsiniz. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
uzmanhekim.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.