Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Limon Kabuğu İle Sağlıklı Zayıflama

0 4.292

Limon Kabuğu İle Sağlıklı ZayıflamaKışın her yemekte,her çayda rahatlıkla kullandığımız limonun birçok hastalığa iyi geldiğini,bununla beraber şifa verdiğini biliriz. Yapılan araştırmalara göre limon tüketen bir insanın hastalığa yakalanması nadirdir. Limon direk beyin hücrelerine ve diğer organların onarılmasına yardımcı oluyor. Sağlıklı gözler,rahat nefes alma, C vitamini bakımından zengin olan limon sayesindedir. Limon yiyenler ve limonun kabuğunu severek tüketenler oldukça şanslıdır. Özellikle limon kabuğunu ziyan etmeyen kişilerin ,limonun bilinmeyen mucizevi faydalarından yararlanmaları mümkündür. Hızlı yağ yakma özelliğine sahip olan limon ,aynı zamanda size istediğiniz kiloda kalmanıza destek veriyor. Limon kabuğunun mikroplara karşı fazlası ile savaştığını söyleyebiliriz. Bağışıklığı yüksek tutan bu besinin tüketilmesi ,sizi bir kış boyu neredeyse hiç hastalanmadan ,güzel zamanlar geçirmenize yardımcı olur. Limonun her türlüsü faydalıdır. Limon ile sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkündür. Eğer size iyi gelen gıdaların ne olduğuna tam karar verebilirseniz ve listenize düzgün bir şekilde dahil ederseniz,istenmeyen kilolarınızdan kurtulabilir,hatta 2 haftada incecik bir bedene sahip olabilirsiniz. Nasıl mı ? gelin size limon kabuğu diyetinden bahsedelim.

Limon Kabuğu İle Sağlıklı ZayıflamaLimon Kabuğu Diyeti

Limon kabuğunu gece yatmadan bir saat önceden almanız gerekir. Çünkü daha önceden yediğiniz gıdaların yakımını hızlandırmak için limon kabuğuna ihtiyacınız olacak. 2 ay süre ile 8 kilo verme oranınız limon kabuğu sayesinde gerçekleşebilir. Kural, planlı hareket etmek ve takviyeye doğru bir şekilde uymaktır. Her ne kadar limonun kabuğu acımsı da olsa hiç birşey eklemenizi,bal ve ya tatlandırıcılarla yemenizi tavsiye etmiyoruz. Bal ve tatlandırıcılar kalori yakmayı engelleyebilir. Hatta limon kabuğunun özelliğini kaybetmesine neden olabilir. Her gün 1 adet limonun suyunu sıkın ve suyunu limon kabuğunu yedikten hemen sonra için. Limon kabuğu acımsı olacağından bu suyu üzerine içildiği vakit, tadı biraz hafifleyecek ve ekşimsi bir tat kalacaktır. Limon yemeye alışkın birisi iseniz,limonun eksisinden etkilenmeyeceğinizi düşünüyoruz. 2 ve 2.5 ay kadar her gün gece yatmadan bu uygulamayı yapın. Normal besinlerinizi de tüketin. Hiç fark etmeden inceldiğinize şahit olacaksınız.

Limon Kabuğu İle Sağlıklı ZayıflamaLimonun Zayıflamaya Etkisi ve Faydaları

– Yağ yakımını hızlandırarak sizde oluşan kötü kolesterolü düşürür.
– Sağlıklı ve dengeli bir şekilde zayıflamanıza katkıda bulunur.
– Bağışıklığınızı en max seviyeye ulaştırır.
-Daha sağlıklı düşünme ve enerji dolu olmanıza katkıda bulunur.
– Limon kabuğu yemek ,cilde ferahlık verir. Cilt üzerinde daha önce oluşan lekeleri,çillenmeleri ve yaraların iyileşmesine katkıda bulunur.

Limon Kabuğu İle Sağlıklı Zayıflama– Ergenlik öncesi ve sonrası oluşan akne ve sivilcelerin tedavisini üstlenir.
– Bel kısmında yağ yakımını hızlandırır ve ince bele sahip olmanıza katkıda bulunur.
-Her tütlü mide bulantılarına,mide ülseri ve diğer mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
Göz sağlığı için idealdır. Gözün görme duyusunu güçlendirir.
– Limon kabuğu yemek zayıflatır. Kabuğunda var olan enzimler vücut için gerekli besinleri karşılar.
– Limonun kabuğu asla çöpe atılmamalı ve mutlaka yenilmelidir. Sağlıklı bir cilt,bağışıklık,direnç,hastalık ve diğer etkenlerde payı oldukça büyüktür. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
uzmankirala.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku