Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Limon Suyu Cilt Lekelerini Gerçekten Giderir mi?

0 615

Limon Suyu Cilt Lekelerini Gerçekten Giderir mi?Limon C vitamini kaynağıdır. Aynı zamanda potasyum ve B vitaminleri de içerir. Cilt için de çok faydalıdır. Limon yüz, dirsek, diz gibi bölgelere sürülebilir. Ama sade olarak değil su ile karıştırılarak ya da bir pamuğa limon damlatılarak sürülebilir. Yoksa kuruluk yapabilir. Ya da limon sürüldükten sonra uygun bir krem sürülebilir. Limon cilde parlaklık verir, cilt lekelerini azaltır. Limon asitli olduğu için güneşe çıkmadan önce cilde sürülmemelidir. Limonu cilde sürmek için en uygun vakit gece yatmadan öncedir. Özellikle siyah noktalardan kurtulmak için bir pamuğun üzerine sıkılan limon gece yatmadan önce siyah noktaların üzerine sürülür. Bu işlem siyah noktalar geçinceye kadar uygulanabilir.

Limondan maske de yapılabilir. Bunun için bal, limon suyu ve zeytinyağı karışımı yapılıp yüze sürülür. 10 dakika bekletildikten sonra cildin yumuşadığı ve parladığı görülür.
Ölü hücrelerden kurtarır, kırışıklıkları azaltır, çizgileri azaltır ve cilde parlaklık verir. Cilt hücrelerini onarır.
Limon sivilcelerin kolayca iyileşmesini sağlar.
Limon suyunu cilde sürmek kadar limon suyunu içmek de hem bedene hem cilde iyi gelir. Ayrıca limonun kabuğu da çok faydalıdır. Limon kabuğunda E vitamini, potasyum, kalsiyum, Fosfor, magnezyum, çinko ve bakır vardır.
Limonun faydalarından yararlanmak için çeşitli karşımlar uygulamak gerekir. Yalnız herkesin cilt hassasiyeti farklıdır. Limon da asitli bir meyve olduğu için dikkatli olmak da yarar vardır. Birinin cildine faydası olan bir karışım başka bir kişinin cildine fayda sağlamayabilir. Kişi kendi cildini iyi tanımalıdır. Ona göre uygulamalar tercih etmelidir. Özellikle açık yaralara kesinlikle limon sürülmemelidir. Çünkü yarayı sızlatır.
Limonu cilt için kullanmak istenirse sonuçları için sabırlı olmak gerekir. Doğal olduğu için düzenli kullanılmasına ve sabırlı olmaya ihtiyaç vardır. Kuru ciltler limonu mutlaka su ile karıştırıp kullanmalıdır.

Limon Suyu Cilt Lekelerini Gerçekten Giderir mi?Limonu yağlı cildi olanlar ciltteki fazla yağdan kurtulmak için, saçında kepeği olanlar kepek sorunu çözmek ya da en azından azaltmak için, dizler ve dirseklerin karalığını azaltmak için, ciltteki, gözenekleri açmak için, cildi canlandırmak için limonu çeşitli karışımlarla kullanabilir. Önemli olan tahriş etme özelliğinden dolayı dikkatli olmaktır. Çünkü tüm doğal yollar kontrollü bir şekilde uygulanmalıdır. Ciltteki problemler alanında uzman bir doktor tarafından tedavi edilmeli tavsiye edilen durumlarda ek olarak doğal yöntemler de uygulanabilir.

Yazar: Serpil Altunyay

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku