Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kimyasal Arınma ve Faydaları

0 317

Kimyasal Arınma ve FaydalarıSon dönemlerde gelişen teknoloji ve pratik yaşamın mecburiyetinden dolayı, hemen hemen bütün insanlar bir takım kimyasallara maruz kalırlar. Üstelik bu yeni doğmuş bir bebek için bile geçerli. vücudun kimyasal kirlenmesi demek bir çok yönden gerçekleşir. Hatta kimyasal kirlilik maalesef ki insanlarda bir yaşam tarzı ve alışkanlık haline gelmiştir.

Kimyasal kirlik; vücuda alınan bir takım ilaçların alınması ile televizyon -tablet –bilgisayar gibi teknolojik aletlerden çıkan radyasyonla, tüketilen hazır gıdalarla ve hatta temizlik için kullanılan şampuan, sabun, duş jelleri gibi ürünlerle oluşur. Yani kısacası vücuda doğal olmayan her şeyin teması yada alınması ile vücutta kimyasal kirlenme oluşmaktadır. Bu gelişen teknoloji çağında kaçınılması zor olan bir durumdur. Fakat kimyasal arınma uygulayan insanlar oldukça rahatladıklarını ve bir çok hastalıklarının kendiliğinden geçtiğini ifade etmektedir. Yani kimyasal arınma uygulaması insan sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Geçmişe dönülüp araştırma yapıldığında hastalıkların oldukça az ve ortalama insan ömrünün ise daha uzun olduğu görülmektedir. Bunun tek bir açıklaması vardır. Oda geçmişte insanların kullandığı bütün her şey doğaldı ve radyasyon saçan aletlerin bulunmamasıydı. Hatta çağ hastalığı olarak bilinen kanserin temel sebebi vücuda bir şekilde giren doğal olmayan ürünlerdir ve git gide kanser hastalığı oranı artmaktadır. Çünkü insanlar yoğun çalışma ve gelişen teknoloji nedeni ile beslenme dahil her şeyi en kolay ve pratik olanı seçmeye çalışıyor. oysaki yapılan bu hata anlık olarak vakit kazancı gibi görünse de aslında ömürden çalınan vakit olarak bilinmelidir. İşte bu duruma engel olabilmek ve insan sağlığına olumlu dokunurlar yapabilmek için kimyasal arınma uygulanmalıdır. Peki bu kimyasal arınma nedir, nasıl olur.

Kimyasal arınma vücudun bir süre , dönem dönem veya kalıcı olarak bütün kimyasallardan uzak tutularak geçirilen zamandır aslında.
kimyasal arınma süresi uygulaması:
#Öncelikli olarak bir aylık bir süreç olmalıdır. Bu bir aylık süreçte aşağıda sıralanan bütün kurallara uyulmalıdır.
Kimyasal arınma süresinde neler yapılmalı
-Doğal bir ortam seçilmeli ( dağ evi, yayla evi, deniz kıyısında bir ev ) bu süreç için oldukça uygun yerlerdir.
– Televizyon, cep telefonu, bilgisayar, tablet bu süreçte asla kullanılmamalı.
– Hiç bir şekilde hazır yiyecek ve içecek ( konserve, ambalajlı ürünler, mevsimsiz ürünler, kutu meyve suları… gibi ) tüketilmemeli
-Uyku düzeni oluşturulmalı ( sabah erken kalkılıp erken yatılmalı )
-Her gün düzenli yürüyüş ve egzersizler yapılmalı
– Bulaşık ve çamaşırlar elde doğala en yakın temizlik ürünü seçilerek yapılmalı ve mümkün olduğunca bu işlem sırasında tene temiz yapılmamalı
– Bu dönemde hiç bir şekilde ilaç kullanılmamalı ( bu süreci herhangi bir rahatsızlığı olan insanlar doktoruna danışarak belirlemeli)
– Her gün sabah ve akşam olmak üzere düzenli duş alınmalı
-Duş el yıkama gibi temizlik anlarında sadece doğal olarak üretilmiş zeytin yağlı sabunlar tercih edilmelidir.
– Bu süreçte mutlaka her gün düzenli olarak en az bir kase yoğurt tüketilmeli
– Ev temizliğinde ise sadece sirke kullanılmalıdır
– Bu süreçte imkanınız varsa yoga yapmakta verimi oldukça arttırmaktadır
– Çok özel bir bir ortam olmadıkça ayakkabı veya terlik kullanılmamalıdır. Yani özellikle ayakların bol bol toprakla teması gerekir.
– Bol bol dağ, kır, sahil gezintileri yapılmalıdır
– Bu sürede doğadan direk olarak elde edilmiş bitkilerin çayları bol bol tüketilmelidir.

Kimyasal arınma uygulamasının faydaları nelerdir
– Özellikle kanser başta olmak üzere bir çok hastalığın ilerlememesi ve geçmesine neden olur.
– İnsan ömrünü uzatır
– İç organların kendini yenilemesi ve işlevlerini daha iyi yapmasına neden olur
– Beyinde pozitif etkiler bırakarak çok daha iyi anlama ve üretme yeteneğini tetikler
– Varsa psikolojik sorunları yok eder ve hayat enerjisini artırır
– Fiziksel olarak cildin parlamasına, saçların canlanmasına ve kemik yapısının güçlenmesine neden olur.
-Vücutta oluşmuş ödemi atar ve enerji verir
– Beslenme ve uyku alışkanlığını düzene sokar.

Yukarıda sayılan kurallara uyularak bütün bu sonuçları almak gayet mümkün bir durumdur. İlk başta çok zor gibi görünen bu süreç aslında getirileri düşünüldüğünde vücuda yapılmış en büyük yatırımdır. Bir çok insan kimyasal arınma süresini yılda bir kez uygular. Hatta bir çok kişi bunun o kadar keyifli bir durum olduğunu ifade ederek bunu bir yaşam tarzı haline getirmiştir. Son olarak ise kimyasal arınma uygulamak için en uygun mevsim ilk bahar ile yaz aylarının kesiştiği zaman dilimidir.
Daha temiz bir dünya da daha sağlıklı yaşamak dileğiyle…

Yazar: Feride AkdoĞan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.