Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?

0 403

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?Maydanoz sağlık için çok faydalıdır. Maydanoz kadar maydanoz suyu da faydalıdır. En önemli faydalarından biri de bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Böylece kanser gibi ciddi hastalıklara karşı da vücudu korumuş olur. İyi bir idrar sökücüdür. Börekleri temizler ama böbrek rahatsızlığı olanlar çok dikkatli olmalıdır. Kanı da temizler ve damarları korur. Hatta kırmızı kan hücrelerinin artmasını sağlar. Kana getirdiği faydadan da kaynaklı olarak yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Maydanozun güzel bir kokusu ve aroması vardır. Bunun için ağız kokularını gidermeye yarar. Kalbe iyi gelir. İçinde A, C ve K vitaminleri vardır. Aynı zamanda demir, kalsiyum, potasyum bakımından zengindir. Sabah kahvaltılarında , salatalarda bol bol tüketilebilir.

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?Adet sancılarına iyi gelir. Cilt ve saçlar için faydalıdır. Öksürüğe, gaz sancılarına ve göz sağlığına iyi gelir. Özellikle kilo vermek isteyenler maydanoz suyundan çok faydalanır. Bu su düzenli kullanılırsa zayıflamayı sağlar. Çünkü vücuttaki yağların yakılmasını sağlar. Maydanoz çok ucuzdur ve her mevsim kolaylıkla ulaşılabilir. Hatta evlerin balkonlarında bile yetiştirilir. 1 demet maydanoz 4 bardak kadar su da kaynatılır. Yalnız maydanozun sapları ayrılmalı yeşil yapraklı kısmı kaynatılmalıdır. Birkaç dakika kaynatıldıktan sonra demlenmesi için bekletilir. Taze taze tüketilmesinde fayda vardır. Bu yüzden oranı kişi kendi de belirleyebilir. Yalnız maydanoz suyu ile zayıflamak isteyenler mutlaka doktora danışmalı ona göre bu sudan içmelidir. Herkesin vücut yapısı farklıdır. Kilo vermek isteyenler bir diyetisyene başvurup vücuttaki yağ oranını öğrenmeli gerekli diyet programının yanında doktor müsaade ettiği takdirde ilave olarak maydanoz suyundan içebilir. Günde 1 bardak yeterli olur. Zaten maydanoz suyundan 2 haftadan fazla içilmesi sakıncalıdır.

Maydanoz Suyunun Faydaları Nelerdir?Maydanoz suyundan hamileler, böbreklerinde ve midesinde problemi olanlar içmemelidir. Yarar beklerken zarar görülebilir. Bitkilerin güçlü etkileri vardır ve vücuda beklenmedik bir şekilde zarar verebilir. Bu yüzden kontrollü olmak gerekir. Özellikle başka bir sağlık sorunu yaşayanlar ya da ilaç kullananların durumu bu suyu içmeye uygun olmayabilir. Kulaktan dolma bilgilerle sırf zayıflamak için hareket etmemek de fayda vardır. Önemli olan sağlıklı bir vücuda sahip olmaktır. Sadece maydanoz suyu ile zayıflamada beklememek gerekir. Zayıflamak sağlıklı ve düzenli beslenmek ve hareket etmekle de orantılıdır.

Kaynakça:
iyigelenyiyecekler.com/maydanoz-suyunun-faydalari/

https://www.sifalibitkitedavisi.com › Şifalı Bilgiler

Yazar: Serpil Altunyay

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku