Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Middle East Airlines İle Beyrut’a Ulaşım

0 414

Middle East Airlines İle Beyrut'a UlaşımMiddle East Airlines ya da Air Liban S.A.L. olarak bilinen havayolu şirketi, Ortadoğu ülkeleri arasında yer alan Lübnan‘ın ulusal havayolu olup aynı zamanda da bayrak taşıyıcısıdır. Ülke için son derece önemli bir havayolu şirketi olan Middle East Airlines, genel olarak kısaltması olan ”MEA” şeklinde anılmaktadır. Ortadoğu coğrafyasının en gözde ülkelerinden Lübnan’ın en büyük ve de en önemli havayolu olan Middle East Airlines, ülkenin başkenti Lübnan’da bulunan Refik Hariri Uluslararası Havalimanı‘nda merkezini ve de uçak filosunu bulundurur. Ülkenin en büyük markalarından biri olan Middle East Airlines, aynı zamanda ülkenin dünya ile bağlantısını sağlayan tek küresel çapta havayolu şirketidir. Bu da havayolu şirketine son derece önemli bir misyon yüklenildiğini açıkça ortaya koymaktadır. Küçük bir ülke olan bu Ortadoğu ülkesi sadece 4 milyon civarında bir nüfusa sahiptir. Buna karşın ülke dışında ise çok daha fazla sayıda Lübnanlının yaşadığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar göstermekte ki, özellikle Osmanlı İmparatorluğu döneminin sona ermesiyle beraber Kuzey ve de Güney Amerika kıtasına çok sayıda Lübnanlının göç ettiği ortaya çıkmıştır.

Ülke sınırlarında yaşayan Lübnanlıdan daha fazlasının ülke dışında yaşıyor olması bu kişiler için ülkeye ulaşımın belirli aralıklarda ihtiyaç dahilinde olması sonucunu da beraberinde getirmiştir. Hatta öyle ki bizim de tanıdığımız Lübnan asıllı göçmenler bulunur. Bunlardan en önemlileri dünyaca ünlü pop yıldızı Shakira ve Hollywood yıldızı Keanu Reeves’dir. Ayrıca bir dönem Galatasaray forması giymiş olan Mondragon da aslen Lübnanlıdır. Bu gibi birçok örnek daha vardır. Birçok Lübnanlı her yıl Lübnan’a düzenli olarak tarifeli uçuş gerçekleştirir. Bu hizmette Middle East Airlines çok önemli bir rol oynar. Çok eski bir havayolu şirketi olan Middle East Airlines, resmi olarak 31 Mart 1945 tarihinde tescillenmiş ve de bu sayede ulusal havayolu şirketi olarak kurulmuştur. İlk tarifeli seferine ise 9 ay gibi bir süre sonra başlayan Middle East Airlines, 1 Ocak 1946 tarihiyle beraber uçuşlara start vermiştir. Görüldüğü gibi 70 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Middle East Airlines, dünyaca ünlü havayolu ittifakı SkyTeam da üyedir ve de bu sayede tarifeli seferler düzenleyerek ortak uçuş adı altında bilet satma imkanına sahiptir.

Middle East Airlines İle Beyrut'a UlaşımÜlkenin en büyük ticari havayolu şirketi olan Middle East Airlines, Beyrut’ta bulunan Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda toplam 20 adet uçak bulundurur. Bu uçaklar vasıtasıyla Ortadoğu, Avrupa, Asya ve de Afrika’ya tarifeli seferler düzenleyen Middle East Airlines, bir SkyTeam üyesi olması sebebiyle de Kuzey ve Güney Amerika’ya da ortak uçuş düzenleme imkanına sahiptir. Şirket sloganı ”Lübnan’dan Dünya’ya olan” Middle East Airlines, tarifeli olarak toplam 31 destinasyona sefer gerçekleştirmektedir. Middle East Airlines, İstanbul’a da tarifeli sefer düzenler. Bu anlamda Lübnan’a ulaşmak isterseniz Middle East Airlines aracılığı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku