Sivilcelerinizden Kurtulmak için En Etkili Sivilce Kremleri

Her insanın karşılaştığı bir sorun haline gelen sivilceler için birçok firmalar çözüm için kremler üretmektedir. Hangi firmanın hangi marka sivilce kremi kullanmanız gerektiğini kesin olarak söylemek mümkün değildir. Eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz ve doktorların önerdiği en etkili ve en popüler sivilce kremlerinin markalarını sizin için araştırdık ve aşağıda sıraladık.

Fakat öncelikle şunu unutmayın ki kullanmadan önce bir doktora danışmanızda yarar vardır.

Imex sivilce kremi

Imex sivilce kremi ile sivilce sorunları yaşayan bir çok kişi tarafından kullanılmış ve oldukça popüler bir sivilce kremi olarak karşımıza çıkmıştır. Krem olmasınından dolayı açık ten rengine sahip bayanların bir çoğu bu kremi fondöten olarak da kullanmaktadırlar. Imex sivilce kremini uygulayan kişilerin büyük bir çoğunluğu Imex sivilce kreminden memnun olduklarını dile getirirken küçük bir bölüm kullanıcı ise ciltlerinde pul pul dökülmeler yaşadıklarını dile getirmişlerdir. Size önerimiz cilt yapınıza uygun olup olmadığını öğrendikten sonra bu kremi uygulamanız yönündedir.

Fucidin sivilce kremi

Fucidin sivilce kremi, başta sivilcelerden dolayı meydana gelen izlerinizden kurtulmak için kullanılmaktadır. Ayrıca epilasyon sonrası kıl kökü iltihapları gibi çeşitli problemlerinizle de savaşmaktadır. Doktor tavsiyesi üzerine kullanmalısınız ve doktorunuzun belirttiği süre zarfında kullanmanız sağlığınız açısından önemlidir. Özellikle de cildinizde oluşan iltihaplı aknede akne iltihabını kurutmada çok etkili bir çözüm olarak fucidin kremi kullanılmaktadır.

Cleocin T sivilce kremi

Doktorların bir çok hastasına ek ilaçlar ile birlikte tavsiye ettiği bir sivilce kremi olarak karşılaşmaktayız. Cleocin T kremini kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken durum kremi uyguladıktan sonra cildinizi güneşten uzak tutmalısınız. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmanız oldukça tehlikelidir.

Nadixa sivilce kremi

Doktorların sivilce tedavisinde en fazla önerdikleri kremlerin ilk sırasında yer alan sivilce kremidir. Nadixa sivilce kremini doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Nadixayı kullanmaya başladığınız ilk 1-2 hafta içerisinde sivilcelerinizde bir artış görmeniz muhtemel bir sonuçtur. Fakat ilerleyen zaman diliminde sivilcelerinizde azalmaları farkedeceksiniz. Kremin işleyiş mekanizması bu şekilde çalışmaktadır. Sivilcelerinizde meydana gelen artışlardan dolayı endişelenmeyin ve hevesiniz kaçmasın.

Eritretin sivilce kremi

Başka kremler ile birlikte kullanımı sakınca teşkil ettiği için doktorunuza danışmadan kesinlikle bu kremi cildinize uygulamayın. Eritretin sivilce kreminin özelliği; cildi soyucudur ve bu özelliği sayesinde cilt derinizi yenileyerek sivilcelerden kurtulmanızı sağlamaktadır. Eritretin sivilce kremini uygulayan kişilerin bir çoğu memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

Clindoxyl jel

Cildinizde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan sivilceleri tanıttığımız diğer sivilce kremlerinden farklı şekilde derinizin alt tabakasından sivilcelerinizi tedavi etmektedir. Yaz aylarında kullanımı; güneş ışınlarından dolayı clindoxyl’i güneş koruyucu kremler ile kullanabilirsiniz. 2 hafta içinde gözle görülür bir etki oluşacaktır. Clindoxyl jeli kullanan bazı kişilerde hassasiyet sorunu ve kızarıklık gibi bazı sorunlar görüldüğü için doktor kontrolünde kullanılmasında fayda vardır. Ciltte oluşan sivilcelerin tedavisinde doktorların hastalarına popüler olarak önerdiği diğer bir sivilce ilacı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Madecassol sivilce kremi

Madecassol kremini doğum sonrası çatlaklar için de kullanan kişiler vardır. Madecassol kremi geniş bir uygulama alanına sahiptir. Yara izleri için, cildinizde oluşmuş çatlaklar için ve sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Sivilce izlerinin tedavisinde de kullananlar mevcuttur ve bu kişiler sivilce izlerinin geçtiğini belirterek memnun kaldıklarını dile getirmişlerdir.

Skinoren sivilce krem

Doktorlar Skinoren sivilce kremini uyguladıktan sonra güneşe çıkılmaması konusunda uyarmaktadırlar. Kullanan kişilerin bir kısmında yanma hissi ile kaşıntı gibi yan etkiler meydana gelmiştir. Doktorunuza danışarak uygulanacak diğer bir sivilce kremi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Azelderm sivilce kremi

Cildinizde meydana gelen sivilcelerin tedavisinden daha çok sivilcelerin oluşumunu tetikleyen etkenleri ortadan kaldırmayı amaçlamak için kullanılan bir sivilce kremi olarak karşımıza çıkmaktadır. Etkili bir krem olduğunu dile getiren kullanıcılar bu kremi uyguladıktan sonra güneşe çıkmamanız yönünde öneriler sunmaktadırlar.

Isotrexin jel

Bu krem doktorların sivilce tedavisinde önerdiği sivilce ilaçları listesinin başında yer almaktadır. Isotrexin jel antibiyotik etkisine sahiptir. Doktorunuzdan kullanım koşullarını muhakkak öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Benzamycin

Uygulandıktan sonra güneş ışınlarından korunmanız gereken diğer bir sivilce kremi olarak karşımıza çıkan benzamycin ortalama kullanım süresi 3 aydır. Sivilce tedavisinde en etkili krem olarak gösterilmektedir. Genelde yağlı ciltlere sahip kişilere önerilen bir kremdir. Antibiyotik içeriğine sahip olduğu için giysilerinize bulaştırmaktan uzak durun. Aksi takdirde giysilerinize bulaşan yerlerde ağarmalar oluşacaktır. Bu yüzden gece yatmadan önce uygulamanız sizin yararınıza olacaktır.

Acnelyse Krem

Acnelyse sivilce kreminin sivilceler ile savaşma şekli nadixa sivilce kremi ile aşağı yukarı aynıdır. Fakat acnelyse kremi diğerlerine göre daha kısa süre de etkisini gösterir. İçeriğinde bulunan A vitamini sayesinde cildinizi de güzelleştiriyor.

SiveX Losyon

SiveX losyonu cildinizin gözeneklerini temizleyerek hem sivilcelerinizi kurutuyor hemde sivilce oluşmasını engelliyor. Doktorunuzun tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılması tehlikeli sivilce kremi olarak listemizde yer almaktadır. Antibiyotik ile birlikte kullanılan bu losyon cildinizi aşırı kurutmaktadır.

Kaynakça:
https://gobekeritmekicin.blogspot.com

Yazar: Alper Kumbaracı

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar