Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Siyah Sabun Kullanmanın Sağladığı Güzellikler

0 605

Siyah Sabun Kullanmanın Sağladığı GüzelliklerGenel olarak siyah sabun kullanmak, ülkemizde çok nadir görülür. Hatta birçok insan bunun kimliğinden yeterli bilgiye sahip değildir. Siyah sabun Avrupa ülkelerinde kadınların en sık kullandığı hatta tutkusu olduğu temizlik ürünü olarak kullanılmaya devam edilmektedir. Yüze verdiği mucizevi güzellikten yanı sıra ,banyo esnasında vücuda sağlamış olduğu inanılmaz huzur ,bütün streslerden ve kötü enerjilerden arınmaya katkıda bulunuyor. İçeriğinde bulunan zengin enzimler vücudu dinlendiriyor,nefes almasını sağlıyor. Türkiye ‘de çok fazla adını duymadığımız siyah sabun,diğer ülkelerde nam yapmış durumdadır. Neredeyse satışı yok satan bir kozmetik bakım kürü olarak kullanılmaktadır. Meksika da yapılan bir araştırmaya göre ,Meksikalı bayanların cildinin güzelliği ve duruluğu,siyah sabunun mucizesinden geliyor. Diğer ülkelerde adı Ghassoul olarak adlandırılan bu sabun içeriğinde yoğun miktarda vitamin ve Shea yağı ve kayaçlardan elde edilen çamurlar bulunmaktadır.

Siyah Sabun Kullanmanın Sağladığı GüzelliklerCildin saf ve temiz olmasından ziyade ,cildin tahriş olmuş,ölü hücrelerini tespit ederek yeniden hayat kazanmasına katkıda bulunuyor. Yıkama sonrası,yüzde oluşan kayganlık ve yumuşaklık sabunun verdiği shea yağı maddesinden gelmektedir. Yüzünüze dokundukça sanki bütün kirlerden derinlemesine arındığınızı fark edecek ve bu mucize buluşu sürekli kullanma alışkanlığı edineceksiniz. Peki,siyah sabun cilde neler sağlıyor. Gelin birde sunduğu hazin yararlardan bahsedelim,birlikte aydınlanalım ne dersiniz ? İşte siyah sabun kullanmanın sağladığı güzellikler ve inanılmaz faydalar…

Siyah Sabun Kullanmanın Sağladığı GüzelliklerSiyah Sabunun Cilde ve Vücuda Sağladığı İnanılmaz Faydaları

Bu sabunun kullanımına başlanıldığı an itibari ile gerekli düzen sağlandığında cilt buna alışır ve derinlemesine temizliğini sağlarken,cildin diğer yandan tahriş olmuş ve yağlanmış siyah noktalarını da doğal yöntemler ile tedavi etmeye başlar. Özellikle ergenlik çağlarında ciltte aniden oluşan yağlanmalar ve yağlanma sonrası ortaya çıkan sivilceler,kişinin mutsuz olmasını ve kötü bir görsele sahip olmasına neden olur. Bu olumsuzluklarla baş etmenin en alternatif yolu, kullanılan sabunun cilde uygun olup olmadığı önceden analiz edilmelidir.Cildinizin kabul etmediği ürünleri mümkün oldukça kullanmayın ve size en uygun sabunu kullanın. Siyah sabun kullananların birçoğu bu konuda asla şikayet etmemişlerdir. Bunun nedeni içeriğinde var olan yağ ve nem dengeleyici özelliği,kuru ve yağlı ciltlerde orta yolu bulmalarına yardımcı oluyor. Cildi bir yandan beslerken ,diğer yandan ise temizliğini derinden yapıyor. Siyah sabunun rahatlatıcı etkisi sayesinde,gün içinde negatif durumlardan kısa zamanda arınırsınız. Cildin doğrudan nefes almasını sağlar. Saç ve kaşlarda gürleşmelere yol açar. Saçta kepeklenmeleri giderir. Saçta kullanımı da faydalıdır. Özellikle çabuk uzamayan saçların ,kısa sürede uzamasına katkıda bulunur.

Siyah Sabun Kullanmanın Sağladığı GüzelliklerSiyah sabun aynı zamanda antioksidan görevini de üstlenmektedir.
Vücutta var olan toksinleri dışa atarak,ölü hücrelerin canlanmasına yardımcı olur. Cilt problemleri ve ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde kullanılır. Sağlık bakımından zengin olan bu sabun,hiç bir kimyasal madde barındırmaz. Bu nedenle kanserojen madde üretmemekte,rahat bir şekilde kullanılmaktadır.Yağ bezelerinin giderilmesinde de kullanılır. Bunun daha etkili olmasını sağlamak için,öncelikle kullanılan siyah sabunun düzeni günlük olarak sağlanmalı ve yüz yıkama esnasında sabun en az 10 dakika masaj yöntemi ile deriye iyice işlemelidir.

Derideki ölü tabakanın dışa atılması için bu yöntem gereklidir. Sağlıklı ve güzel bir cilde kısa sürede kavuşmak hayal değil. Siyah sabun kullanarak cildinizin yenilenmesi sağlayabilir,uzun yıllar taze bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken verdiğimiz taktikleri uygulamanızdır. Sizlere siyah sabunun cilde ve vücuda sağladığı inanılmaz faydalarından bahsettik.Sağlıklı günleri dileği ile.

Kaynakça:
uzmanasor.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.