AMD ve NVIDIA ‘dan Yeni Ekran Kartı Sürücüleri

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

fp__fp__fp__radeon.jpgAMD ve NVIDIA ekran kartları için yeni sürücüleri bu hafta yayınladılar. AMD nin en son sürücüleri ATI Catalyst Software SUite 7.9 yeni özellikleriyle parformans artışı ve birçok soruna çözüm getirmiş olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Catalyst 7.9 sürücülerine sıcaklık kontrol paneli eklenmiş. Bu panel sayesinde ATI Radeon X1000 ve HD 2000 serisi kartların sıcaklık değerlerinin ayarlanmasına imkan sağlıyor.

AMD bununla birlikte Avivo Video Converter isimli uygulamasını Windows Vista 64bit versiyonunu da duyurdu. Avivo Video Converter programı sayesinde kullanıcılar vidyo kodlayıcılarını birbirleri arasında değiştirebiliyorlar. Örneğin MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, WMV, H.264/AVC ve diğerleri.

Yeni sürcülerle birçok oyunda performans artışı sağlanmış. Far Cry, Call of Duty 2, Half-Life 2, Serious Sam 2 ve Quake 4 . En fazla performans artışı ATI Radeon HD 2000 serisi ekran kartlarında görülüyor.

NVIDIA tarafında ise yeni Beta sürücüleri kamuoyuna duyuruldu. Bioshock ve Crysis de uyumsuzluk sorunları geliştirilmiş. Windows Xp ve Vista için.

AMD ATI Catalyst 7.9 Sürücüleri
Windows XP
XP-64
Windows Vista
Vista-64

NVIDIA ForceWare sürücüleri
Windows XP
XP-64
Windows Vista
Vista-64

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir