Sylpheed: Gmail Temizliği İçin Ücretsiz Yazılım

Okuma Süresi: 3 Dakika  | Yazdır

Bazılarımız gmaili yoğun olarak kullanırız. Her ne kadar gigabyte larca kullanım alanı versede, zaman zaman yer problemi çekebilirsiniz. Bu durumda, gmail temizliği şart haline gelmiştir. Gmail sizeçok kapsamlı imkanlar tanıyor fakat maillerin büyüklüğüne göre bir arama yapamıyorsunuz.

İşte tam burada imdadınıza ücretsiz sylpheed programı yetişecek.

Programın son versiyonunu windows için buradan indirebilirsiniz.

Programın resmi web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Programı kurmadan önce Gmail hesabınıza giriş yapıp, ayarlar kısmından IMAP erişiminizi aktif hale getiriyorsunuz.

Program kurulduktan sonra Türkçe arayüz ile karşınıza çıkıyor. Yapılandırma menüsünden, Yeni Hesap oluştura girip gmail hesabınızı ekliyorsunuz. Burda detaylı ayarlar yüzünden zorlukla karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki ekranları örnek alarak başarılı bir şekilde hesabınıza erişebilirsiniz.

22

31

41

51

61

71

81

Programda gmail hesabınızı ekleyip ayarları yaptıktan sonra:

Dosya – Posta Kutusu – Tüm posta kutuları için yeni mesajları kontrol et diyorsunuz.

91

Mailler yüklendikten sonra, Boyut yazısına tıklıyorsunuz ve postalar boyutlarına göre sıralanıyor, artık tek yapmanız gereken silmek istediğiniz mailleri seçip delete tuşuna basmanız.

10

Hız için bir ipucu:

111

Kırmızı yuvarlak içine alınmış yere tıklarsanız önizlemeyi kapatmış olursunuz. Böylece büyük boyutlupostalarda, mailin üzerine tıkladığınızda önizleme yapmak için sizi bekletmez. Ayrıca Shift veya Control tuşu ile toplu seçimler yapıp, istemediğiniz büyük boyutlu bütün mailleri bir anda silmiş olursunuz.

En son olarak Trash klasörünü boşaltırsanız (üzerine sağ click yapıp Çöpü boşalt diyorsunuz) gmail de temizlik işlemini tamamlamış olacaksınız.

Programı daha sonra tekrar kullanmak istediğinizde :

Hesabınız üzerinde sağ click yapıyorsunuz ve “Yeni iletileri al” diyorsunuz. Gerekli işlemleri yukarıda anlatıldığı gibi yapıyorsunuz.

12

Programı aynı zamanda posta işlemcisi olarakta kullanabilirsiniz. Gmail hesabınızla mail okuma, gönderme işlemi yapabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir