VW Tiguan ( Küçük Touareg )

Okuma Süresi: 2 Dakika  | Yazdır

Volkswagen Tiguan
– VW ‘nin yeni Kompakt SUV modeli Tiguan, o sadece bir araç değil , bunun yanında isminin hakkını veren bir araç. ( Arazilerin yeni cesur yolcusu ).


AutoBild okurları tarafından oylanan, 10 ülkede yapılan ankette 350 bin oy arasından açık ara birinci seçilen Tiguan ismi uygun görülmüş bir araç.
– Wolfsburg’da 2008 2009 yılında Touareg’in küçük kardeşi olarak lanse edilecek.
– Dr Wolfgang Bernhard (VW nin yöneten kişidir kendisi) ‘a göre:” Bu harika sonuç,VW grubu için; Tiguan ismini seçmekte potansiyel alıcılara – satıcılara başvurmanın ne kadar doğru oldugunu göstermiştir. Bu pozitif tepkiler doğru yönde olduğumuzu bize gösterdi…”

Nanuk, Namib, Rockton ve Samun isimlerini sollayarak Tiguan ismi seçildi.. AutoBild okuyucuları 5 potansiyel isimden en beğendiklerini seçme fırsatını yakaladılar. Sonuçlar şaşkınlık veriyor.Üünkü 350 bin ‘den fazla okuyucu ankete oy kullanmış.
-Son 5 yılda Sport Utility Vehicle (SUV) sınıfında oluşan büyüme ile başarılı olan Touareg piskolojisinde bir araç transfer edilmiş olacak. O ‘da Tiguan… SUv sınıfındaki kullanıcılar için bu isim, seyahat, macera ve heyecen verici olarak görülüyor. İç mekanın şıklığı – konfor seviyesinin yüksekliği – arazi ve asfaltta sürücülere özgürlük veriyor. 2006 yılında off-road kullanımlar için tasarlanan Consept-A modeli Tiguanın ortaya çıkmasında etkili.

Tiguan: Söyleşini: (tee-güän) -nasıl telafuz edersiniz orasını bilemem..

Video: http://www.edmunds.com/insideline/do/GeneralFuture/articleId=116565
Üeviri: http://www.tiguan.nl adresinden….

Motor Seçeneği ve Üzellikleri:

*Tiguan ,Rabbit ve GTi HB ile aynı platform üzerine inşa edilmiş.
*200HP – 2.0lt turboşarjlı – 4 silindirli GTi motoru ve VW’nin 3.6 lt V6 motorunu kullanılması bekleniyor.
*Passat ve R32 model standartlarında olacak olan Tiguan‘nın olası rakipleri Toyota RAV4 ve Honda CRV olacak..
*Avrupada manuel vites ile ,Amerikada ise 6ileri vitesli DSG (VW de ki adı) otomatik şansımanla donatılarak satışa sunulacak.
*3 sıra koltuk grubu bu modelde olmayacak.
*Bu aracı 2008 yılından önce yollarda görmemiz imkansız çünkü VW 2008 yılına kadar araçı geliştirme işlemlerinin süreceğini bildirmiş durumda..