Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

0-6 Yaş Çocuklarda Ceviz Yemenin Zekaya Faydaları

0 660

0-6 Yaş Çocuklarda Ceviz Yemenin Zekaya FaydalarıSağlıklı ve zeki çocukların en çok tüketilmesi gereken bir besindir ceviz.Yapılan araştırmalara göre cevizin kötü kolesterol için zengin bir değer olduğu tespit edildi.Özellikle 0-6 Yaş çocuklara zeka gelişimi için inanılmaz değerler sahip olduğu gözlemlenmektedir. Ceviz sağlık bakımından oldukça güçlü bir gıdadır. Bu nedenle ceviz yemeyi alışkanlık haline getiren kişiler cevizin mucizevi faydalarından yararlanacak ve bu faydalar sayesinde uzun yıllar güçlü bir duruş sergileyeceklerdir.Ceviz yemenin sağlık açısından binbir faydası bulunmaktadır. Şimdi biz sizlere cevizde var olan zenginliklerden söz edeceğiz. İsterseniz hep birlikte bu zenginliklerin neler olduğunu öğrenelim.

Çocuklarda Ceviz Yemenin Kattığı İnanılmaz Değerler

Ceviz kalp ve damar hastalığı olanlara adeta mucizevi bir iksir vermektedir. Kötü kolesterolü atarak kan ve damar sağlığını en üst seviyeye ulaşmasına yardımcı olur.Damarlar esnek kaldıkça kan dolaşımı görevini daha sağlıklı bir şekilde sürdürür.Tansiyonun yükselmesine engel olur.

Günlük olarak ceviz ihtiayacının karşılanması ve bir yemek kaşığı ölçüsünde ceviz yenmesi kalbin sağlığını korumaktadır. Üstelik beyin gelişiminde oldukça etkilidir. Çocukların günlük olarak yedikleri cevizin zeka gelişimine katkısı büyüktür. Okul çağı çocukların bu cevizden günlük olarak tüketmeleri onların daha başarılı olmasını destekler.
Cevizin diğer faydaları ise,içerisinde var olan antioksidanlar sayesinde kanser rizkini en aza düşürerek kanserli hücrelerin oluşumunu engellemesdir.Kronik oksidatif stresini ceviz en iyi şekilde dengeleyerek bu stresin azalmasına yardımcı olur.

Bütün vücudu kas ve iskelet dokusunu,sinir dokuyu,epitel ve bağ dokusunu güçlendirmek kısacası hücrelerin yenilenmesini sağlar.Bu nedenle uzmanlar mutlaka ceviz yenilmesini vurguluyor. Sağlığınızı güçlendirmek ve bağışıklığınızın en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak için ceviz yemeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.Çocuklarda zeka gelişimi için son derece önemli olduğunu unutmayınız. Günlük bir avuç ceviz yiyen çocuk oldukça başarılı ve zeki olur. İlerde çok güzel başarıla yelkenler açar.

0-6 Yaş Çocuklarda Ceviz Yemenin Zekaya FaydalarıCeviz Yiyen Çocuklarda Ne Gibi Değişiklikler olur ?

Ceviz yemeyi alışkanlık haline getiren bir birey sağlıklı bir gelişim izler ve toplumda değer gören bir kimlik olur. Bunun nedeni düşünce akışının güçlenmesi sorulara doğru ve akıllıca cevap verme yetisinin gelişmesidir.Zekası gelişir ve hastalıklara karşı dirençli olur. Kalp sağlığı en iyi şekilde sağlanır ve olası kalp krizleri önceden önlenmiş olur.Ayrıca çocuk hem sağlıklı bir beyne hem de kuvvetli kemiklere sahip olur. Neredeyse süt kadar önemlidir ve tüketilmesi gereklidir.

Cilt sağlığı eskisinden daha enerjik olur. Daha doğru düşünür ve en önemlisi stresi ceviz sayesinde yenersiniz . Ceviz yiyen bir kişi hep zeki olur hem de sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürür. Sizlere ceviz yemenin faydalarını anlattık. Sizlerde gün içinde bir avuç kadar ceviz tüketebilir .Sağlık sorunlarınızı en aza indirebilirsiniz. Sağlıklı günleriniz daim olsun.

Kaynakça:
kanal7.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.