Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?

0 33

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?Burun ucu estetikleri, genelde burun ucundaki şekil bozuklukları nedeniyle yapılmaktadır.Kemik yapısındaki anatomik yapının normal olması durumunda, burun ucunda burun ucu düşüklüğü, burun ucundaki sivrilik ya da genişlik ve asimetriler düzeltilebilir. Kapalı yöntemle yapılabilmektedir.Burun ucundaki asimetri yukarıya doğru çekilip ya da tam tersi düşüklük düzeltilebilir ve basıklık yukarıya doğru kaldırılabilir. Uzunluk fazlaysa , projeksiyonu yüksekse geri çekilebilir. Burun ucu estetiği için kemik yapısının düzgün olması gereklidir.Burun ucu estetiği kişinin yüz yapısına göre tasarlanmaktadır.

Kemik silüetinden geçiş hattı , kaş kavsinden inen silüetle burun sırtı silüetinin ve burun ucuna doğru gelen silüetin bütünleşmesi gerekir ve buna göre planlama yapılır. Bu tasarlama ile yüz yapısına göre çözümleme yapılmış olmaktadır.Burun ucu estetiği ile birlikte burun içerisindeki sorunlar da giderilmiş olmaktadır. Örneğin; deviasyonunuz varsa giderilir, ya da burun etinde hipertrofi şişlik varsa radyo frekansı uygulanarak bunlar da küçültülebilir.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?Burun ucu estetiği ile birlikte nefes almanız kolaylaşmaktadır. Ayrıca burun ucuyla dudak açınız da düzeltilmiş olmaktadır..Aşağı açı darsa yukarı çekilir 100 derece civarına getirilir genellikle kadınlarda 95 ile 110 derece olması gerekirken; erkeklerde ise, 90 derece civarına getirilir.Bu sayede daha estetik bir görünüm sağlanmaktadır. Burun Ucu Estetiğinde İyileşme Süreci Normal rinoplastiye göre genellikle daha hızlıdır.Bunun sebebi ise kemik dokusuna müdahale edilmez sadece burun ucundaki kıkırdak ve yumuşak dokuya müdahale edilir.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?Burun ucundaki düşüklük, eğrilik, sivrilik, genişlik, asimetriler varsa düzeltilir.Hatta burun tabanı geniş ise daraltılabilir.Kapalı teknikle yapıldığı için burun ucunda kesik olmaz dikiş aldırmaya da gerek kalmamaktadır.Burun içinde eriyen dikişler kullanıldığı için kendiliğinden düşmektedir.İki hafta içerisinde düşer düşmese bile 3. Aya kadar hepsi erimiş olur.Hasta rahatlıkla bir hafta sonrasında iş hayatına dönebilir.Kapalı tedavi yapıldığı için kesinlikle dikiş izi görünmez ve bantlar bir hafta içerisinde çıkarılır.Burun ucu estetiği size istediğiniz en kaliteli duruşu sağlar ve görsellik bakımından zenginlik kazandırır. Sizlere burun ucu estetiği hakkında gerçek bilgileri sunduk. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
bakımlıyız.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku