Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Elektrik Satın Alma Danışmanlığı Hizmeti

0 333

Elektrik Satın Alma Danışmanlığı HizmetiEnerji giderleri işletmelerin ve kurumların en önemli giderleridir. Teknolojinin de gelişmesiyle artık işyerlerinde neredeyse bütün cihazlar elektrikle çalışıyor ve elektrik maliyetleri giderek artıyor. Bu nedenle enerji tasarrufu işletmeler için büyük önem taşıyor. Ancak enerji tasarrufu sadece kullanım sırasında olmaz, enerji satın alınırken de tasarruf yapılmalıdır. Günümüzde elektrik enerjisi rekabet ortamında alınıp satılabilen ticari bir değere dönüşmüştür. Maliyet bazlı tarifeler yerini, arz-talep dengesini yansıtan tarifelere bırakmıştır. Tüketiciler artık farklı tarifeler uygulayan farklı tedarikçi firmalardan elektrik alabilir. Ama doğru tedarikçi firmayı bulmak için oldukça karmaşık olan enerji piyasasını düzenli takip etmek gerekir. Bunun için yeterli bilgiye ve zamana sahip değilseniz eğitimli ve deneyimli bir elektrik danışmanı size bu konuda destek olacaktır.

AFA Enerji Danışmanlık olarak işletmenizin en az maliyetle, kesintisiz ve sürdürülebilir enerjiden faydalanması için etkili bir danışmanlık hizmeti veriyoruz. Enerji piyasasını ve mevzuatı çok iyi takip eden danışmanlarımız, elektrik tedarikçisi firmaların uyguladığı tarifeleri de sizin adınıza inceler ve en uygun tedarikçi, firmayla bağlantı kurmanızı sağlar. Bu çalışmaları yaparken tüketim faturalarınızı ve tüketim alışkanlıklarınızı inceler ve en uygun çözümleri sunarız. Elektrik piyasasının özelleştirilmesiyle elektrik dağıtım ve satış işlemlerini farklı firmalar yapmaya başlamıştır. Dağıtım şirketleri dağıtım bölgelerinde kurulum, bakım, onarım ve işletme görevlerini yürütmeye devam ederler. Tedarikçi firmalar ise EPDK ‘ nın sunduğu fiyatlardan daha düşük birim fiyatlarla ve abonelerle yaptığı ikili sözleşmelerle elektrik satışı yaparlar.

Serbest tüketici olarak istediğiniz tedarikçi firmadan elektrik alabilirsiniz. Ancak tedarikçi firmanızla zaman içinde çeşitli sorunlar yaşayabilir, tedarikçi firmanızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda mağduriyetler de yaşayabilirsiniz. Elektrik satın alma danışmanlığı hizmeti almanız halinde mağduriyet yaşamazsınız. Tedarik şirketleri genellikle tüketicilerin ihtiyaç duydukları bilgileri onlara vermez. Buna mevzuat değişiklikleri de eklenince tüketici süreci doğru takip edemez. İşte bu noktada AFA enerji danışmanları, hem tedarikçi hem de dağıtım şirketleriyle olan sorunlarınızın çözümünde sizin lehinize çözümler üretir. Serbest tüketici olsun olmasın bütün elektrik tüketicilerine hizmet vermekteyiz ve avantajlı elektrik kampanyaları hakkında müşterilerimizi bilgilendirmekteyiz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.