Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Evde Hayvan Beslemenin Çocuklara Kattığı Değerler

0 405

Evde Hayvan Beslemenin Çocuklara Kattığı DeğerlerEvde hayvan beslemek oldukça keyifli olmasıyla beraber birazcık da zahmetli ve sorumluluk isteyen bir durumdur. Evde hayvan beslemek bu yüzden herkesin yapacağı yada keyif aldığı bir şey değildir. Oysaki doğanın canlılarından olan hayvanlar insanlara hatta çocuklara neler katıyor bilinseydi eminim herkes evde bir hayvan beslemek isterdi.
Evde hayvan beslemek özellikle çocuklar olmak üzere insanlara ayrı bir sorumluluk, sevgi ve haz vermektedir. Evde hayvan besleyen insanların çocukları ile, beslemeyen insanların çocukları arasın da oldukça büyük farklar vardır. Evinde her hangi bir hayvan beslenen çocuklar diğer çocuklardan artı olarak öndedir.Bu bilimsel olarak da kanıtlanmış bir durumdur. Peki hayvan beslemenin çocuklara ne gibi getirileri vardır.

Evde Hayvan Beslemenin Çocuklara Kattığı Değerler-Hayvan beslemek çocukta her şeyden önce sorumluluk duygusu geliştirir.
-Çocuklarda merhamet, vicdan duygularını geliştirir.
-Hayvan olan evlerdeki çocukların daha az hasta oldukları gözlenir.
-Çocukta pozitif duygular uyandırarak iyi şeyler düşünmesini sağlar.
-Çocuklar hayvanlarla ilgilenirken gereksiz ve zararlı şeylerden uzaklaşırlar.
– Hayvan besleyen çocukların daha girişken ve sosyal oldukları görülür.
-Hayvan besleyen çocuklarda doğaya ve doğadaki canlılara karşı hem saygı hemde ilgi gözlemlenmiştir.
-Hayvan besleyen çocuklar çok daha sağ duyulu olurlar.

Evde Hayvan Beslemenin Çocuklara Kattığı DeğerlerHayvan beslemenin çocuğa kattığı değerlerin başlıcaları bunlardır: Çocukta ılımlı duygular uyandırarak hayatını daha renkli , neşeli ve pozitif hale getirir. Hatta bazen doktorlar çocukların tekrarlayan rahatsızlıklarını gidermek amacı ile anne babalara evde bir hayvan beslenmesi gerektiğini uyarabilirler. Çünkü hayvanların çocuklar üzerinde pozitif düşünce ile iyileştirici etkileri bulunmaktadır. Aynı zamanda evde hayvan beslemek çocukların hayvanlara karşı ön yargılarını yıkarak korkularını yok eder. Evde hayvan besleyen bir çocuk en yakın dostunu bulmuş demektir. Üstelik bu dost o çocuktan hiç bir menfaat gözetmeksizin aksine ona güzel şeyler katar. Çocukların gelişiminde pozitif duygular uyandırmak isteniyorsa mutlaka bir hayvan sahiplenip bakılmalıdır. Bu hem o canlıya verilecek bir armağan hem de çocuğa verilecek en iyi sorumluluktur.

Yazar: Feride AkdoĞan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku