Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Prof. Dr. Ahmet Maranki Kimdir, Kürleri Nelerdir?

0 417

En başarılı bilim adamlarından biri olan, stratejik ve kozmik araştırma merkezlerinde eğitimde bulunan Prof. Dr. Ahmet Maranki Kimdir?

Bu sorunun cevabını gelin hep birlikte öğrenelim.

1956 yılında Kastamonu” da doğan Prof. Dr. Ahmet Maranki, lise öğrenimini de İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından, Tütün Eksperleri Yüksek Okulu’ndan mezun olmuştur. 1976 yılında stajını bitiren Ahmet Maranki devlet görevine başlamıştır. 1981 yılında da İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği eğitimi almıştır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Master’ını tamamlamıştır.

Doktorasını ise yine aynı bölümün “Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri” alanında tamamlamıştır. Ayrıca, 1991 yılında ABD‘de mesleki alanda mahalli idareler ve sosyal güvenlik sistemleriyle birlikte, tarım alanında da doktora üstü bilimsel araştırmalar ve çalışmalar gerçekleştirmiştir. Evli ve 3 çocuk babası olan, ayrıca çeşitli üst kademelerde idari görevler ve baş uzman olarak çalışmış bir yazardır.

6262_maranki

İngilizce, Rusça, Osmanlıca, Arapça dillerini bilen Ahmet Maranki özellikle, sağlıklı yaşam konularında yaptığı uluslararası çalışmalarla tanınmaktadır. Birçok bilimsel araştırmaların öncülüğünü yaparak, bioenerjist unvanını da kazanmıştır. Stratejik araştırmalar uzmanı gibi sıfatlarla adından çok söz ettiren, özellikle bitkisel tedavi konusunda büyük araştırmalara imza atan ve Ahmet Maranki kürleri ile hepimizin çok yakından tanıdığı kozmik bilimcidir.

En bilinen ve en çok uygulanan Ahmet Maranki’nin kürleri hangileridir diyorsanız, işte yanıtı…

Bağırsak temizliği için uygulanan kür: Sindirim sisteminin en önemli organı olan bağırsakların temizliği oldukça önemlidir. Çünkü, daha sağlıklı ve dengeli bir yaşam oluşturabilmek için bağırsak temizliği kürünün uygulanmasında fayda vardır. Kabızlık ve hazımsızlık şikayetlerinin yanı sıra, bağırsak temizliği kürüyle tüm beden temizliği sağlanmış olmaktadır.
Sindirim sisteminizin daha çok rahatladığını hissedeceğiniz bağırsak temizliği kürünü, herkesin yapması gerekmektedir. Her evde bulunan malzemelerle hazırlanan bağırsak temizliği kürünü anlatmaya başlayalım.

Bir adet lahana, 1 adet kırmızı pancar, 1 adet havuç ve 1 adet elma ile hazırlanmaktadır. Yapılması gereken ise, bu malzemelerin suyunu sıkmaktır. İçine biraz zeytin yağı ekleyerek sabah ve akşam aç karnına içilmelidir. Dilerseniz bu karışıma maydanoz ve kereviz sapı da ekleyebilirsiniz.

Kalp Damar sağlığına yönelik şifalı kür: Bu kürle hem kalbinizin güçlenmesini hem de kalp damarlarının açılmasını sağlayabilirsiniz. Kalp damar sağlığı için oldukça basit bir uygulamayla kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz. Kalp damar sağlığına yönelik şifalı kür için gereken malzemeler ve yapılışı şöyledir.

Bir litre kaynatılmış ve soğutulmuş su ya da alkali su, 3 baş sarmısak, 3 adet limon, 1 gram kristal tuzla hazırlanmaktadır. Dilimlenen limonları, tuz ve ezilen sarımsaklarla birlikte bir kavanoza koyun. Kavanozun ışık almamasına özen gösterin. Hatta, kavanozun her yerini alüminyum folyo ile kaplayarak, ışık almasını engellemek daha doğru olacaktır. Hazırlanan bu kavanozu 2 günde bir çalkalamak gerekmektedir. 3 hafta sonra bu şifalı kür rahatlıkla içilebilir hale gelmiştir. Yetişkinlerin günde 3 kez, 1 yemek kaşığı kullanması tavsiye edilmektedir. 12 yaşına dek ise günde 3 kez, 1 tatlı kaşığı kullanılabilmektedir.

Karaciğer temizliği için kırmızı pancar kürü: Karaciğer rahatsızlığında cilt sorunları, saç dökülmesi, sedef hastalığı ve kurdeşenin yanı sıra, egzama da görülmektedir. Bu nedenle karaciğerin bir an önce temizlenmesi gerekmektedir. Bu konuda pancar kürü formülüyle karaciğeriniz temizlenmektedir. Peki, pancar kürü nasıl hazırlanmaktadır? Haydi hep birlikte öğrenelim.

Ahmet-Marankisinüzitsinüzit-nasıl-geçersinüzit-tedavisisinüzit-için-ne-kullanılmalısinüzit-tuzlu-su

Pancar kürü için, 250 gram kırmızı pancar ve 1 litre suya ihtiyacınız var. Dört eşit parçaya bölünen kırmızı pancarı 1litre kaynayan suyun içine atın ve 3 dakika kadar kaynatın. Demlenen pancar suyunu günde 3 kez sabah, akşam ve yatmadan önce 1 bardak tüketmelisiniz. Bu kürü 3 hafta boyunca uygulamanız, karaciğerinizin temizlenmesinde oldukça yardımcı olacaktır.

Gençlik iksiri olan kür: Bu kür sayesinde hem karaciğer hastalıkları olan Hepatit B, Hepatit C, hem böbreklerde oluşan problemler, hem de cilt güzelliğinde büyük faydalarını göreceksiniz. Peki, gençlik iksiri kürü nasıl hazırlanmaktadır. Çok basit..
1 adet limon, 1 tatlı kaşığı bal, 2 su bardağı su ve 15-16 adet maydanozu kaynatın. Suyunu süzün ve için. 21 gün uygulanması gereken bu kürü, sabah ve akşam 1 bardak tok karınla içebilirsiniz.

Öksürük için uygulanan kür: Uygulanması çok basit olan öksürük kürüyle, kış aylarında en büyük sorununuz olan öksürük, en kısa zamanda ortadan kalkacak hem de öksürüğünüze deva olacak diyebiliriz. Yapılması gereken öksürük kürü ise şöyledir.
Bir adet siyah turp ve hakiki bal ile hazırlanan bu kürde, siyah turpun içini oyun. İçine bal koyun ve bir bardağın içinden sabaha dek akmasını sağlayın. Süzülen ballı turp suyu karışımını herkesin içmesinde fayda vardır.

Prostat için uygulanan bitkisel kür: İdrarda yanma ve ağrı dışında, gece uykudan uyandıran ve sürekli rahatsız eden prostat hastalığında uygulanması gereken kürler ise şöyledir.
Bir tutam ısırgan otu yaprağını, 2 bardak kaynamış suya atın. 10 dakika dinlenen bu çayı, günde 2 bardak içilmesi gerekmektedir.
Bir diğer kür ise her derde deva soğan ile hazırlanmaktadır. Yapılması gereken, 1 litre suda 2 adet soğanı geceden bekletmektir. Her sabah aç karnına 1 bardak içilmelidir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.