Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

Cildinizde oluşan siyah noktaları bitkisel yöntemlerle anında temizleyebilirsiniz. Cildinizin kalitesini bozmadan ve estetiğinize zarar vermeden anında temizleyebilirsiniz.

Bitkisel siyah nokta temizleme maskesi nasıl yapılır ?

siyahnoktaMalzemeleri 1 yemek kaşığı yulaf unu, 1 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı badem unu malzemeleri hazırladıysanız yapılışına geçelim. Suyun içeresine yulaf ununu pişirin hamurlaşmaya başladığında 1 tatlı kaşığı badem ununu da ilave edin ve tekrar karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi cildinizdeki siyah noktalara sürün. 7 dakika sonra cildinizi iyice yıkayın. 7 günde 1 defa uygulamanız kafi olacaktır. Bu sağlık yönünden de oldukça faydalı bir işlemdir.

Siyah noktalar için yumurta maskesi tarifi

Malzemeleri 1 tane yumurta akı ve yarım limon suyu malzemeleri ayarladıktan sonra yapılışına ve kullanımına geçiyoruz. Malzemeleri birbirine karıştırın ve ocak bir dakika kadar ısıtın ve daha sonra karışımı cildinize sürün. 15 dakika sonra cildinizi temizleyin. 7 günde 2 defa uygulamanız kafi olacaktır. Benzer şekilde saç bakımı ile ilgili konular da dikkatinizi çekebilir.

Önemli Not: Maskeleri uygulamadan önce cildinizi temizleyin.

Kaynak: cilt bakımı