Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Testosteron Seviyesi Doğal Yollarla Nasıl Arttırılır ?

0 395

Testosteron kaslarımızı, kemiklerimizi güçlendirmek içinde bulunduğumuz ruh hali ve fiziğimiz için çok önemli bir hormondur. Bu hormonu body building yapanlar bilebilir. Bu hormonun artması cinsel ve ruhsal sağlımız için yararlı olacaktır. Testosteron hormonu vücutta az bulunursa bir takım sorunlar yapabilir. Hormunun önemini anladıktan sonra şimdi gelelim nasıl arttırılacağına, bunları madde madde inceleyelim.

1-) Düzenli Egzersiz Yapmak : Spor her türlü sağlımız için gerektiği gibi bu hormunun artması için gereklidir. Günde en az 30 dakika spor yapmak vücudumuzda yağ yerine kas kütlesi olacaktır. Örneğin yürüyüş yapabiliriz. Ancak bu tek başına yeterli değildir. Her gün ekstradan kas güçlendirici egzersizler de yapılmalıdır.

2-) Alkol Ve Sigaradan Uzak Durmak : Sanırım alkolün ve sigaranın vücudumuza verdiği zararları biliyorsunuz. Şunu söylemeliyim ki bu maddeler bütün vücudumuza zararlı olduğu kadar bu hormonun da yükselmesini engellemektedir. Sigara ve alkol bu hormona ters düşmektedir. Bu yüzden bunlardan uzak durmanızı öneriririm

3-) Her Gece Düzenli Uyumak : Ortalama bir yetişkin için günde 8 saat uyku yeterli olmaktadır. Her gece 8 saat sağlınız için çok faydalı olacaktır. 8 saat uyumak ne kadar önemli bile olsa bunu düzenli bir şekilde yapmanız gerekecektir. Eğer her gece saat 11 de yatağınıza gidip uyursanız 8 saat uykuda tamamlanırsa faydalı olacaktır.

niski-testosteron

4-) Ruh Sağlınızı Korumak : Sağlık ne kadar fiziki bir olay gibi gözükse de bir de ruh sağlınız var. Belki de çoğumuz iş hayatı okul hayatı derken strese giriyoruz. Belki de hepimizin içinde bir takım sıkıntılar var. Bunlar ruh sağlımız için zararladır. Aynı zamanda testosteron hormonu içinde. Size tavsiyem ruh sağlınızı koruyun.

5-) Dinlemekte Olduğunuz Müzikler : Bu yazının belki de ince ayrıntılı ancak çok önemli bir maddesi. eğer dinlediğiniz müzikler sıkıntı veriyorsa ve sürekli dert içeren mesajlar veriyorsa o müziği dinlememenizi öneririrm. Beynimiz müzik dinlerken telkinlere açık hala geliyor. Zaten müzik dinlerken rahatlama moduna giriyoruz, bu şekilde kendimize de zarar vermekteyiz.

6-) Düzenli Ve Sağlıklı Beslenmek : Sebze ve meyve tüketmek, abur cuburlardan uzak durmak… Bunlar ne kadar klasik cümleler de olsa sağlınız için önemlidir. Çok yağlı besinler tüketirseniz karaciğerinize zarar verebilirsiniz. Aynı zamanda obezite ile karşı karşıyasınız. Düzenli beslenmek sizin için faydalı olacaktır.

Evet, görmüş olduğunuz üzere maddelerimiz bunlar. Aslında bunların hepsi normal yaşamımızda da yapmamız gereken şeyler. Testosteron hormonunuzun yükselmesini istiyorsanız yaşamınızı sağlıklı hale getirmelisiniz. Bunların hepsi aslında doğal maddeler. Bunları değiştiren bizleriz. Daha fazla zarar görmemek ve sağlınızı korumak için bu maddeleri uygulamanızı öneriyorum

Yazar:Eren Çelikel

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku