Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Tokluk Hissi Veren Besinlerle Hızlı Zayıflama Takviyeleri

0 442

Tokluk Hissi Veren Besinlerle Hızlı Zayıflama TakviyeleriSağlıklı yaşamımızın bir parçası olan besinler,fazla ve dengesiz bir şekilde tüketildiğinde, istenmeyen kiloların oluşumuna zemin hazırlar. Sağlıklı ve dinç kalmak için tabii ki her besinden tüketmemiz gerekir. Besinlerin yetersizliği oluştuğunda,vücut için gerekli olan vitaminler ve mineraller eksik kalır ve sağlıksız bir durumun içinde yer almamıza neden olur. Hastalıkların oluşumunu tetikler. Bu nedenle önceliğimiz,sağlıklı ve planlı beslenmek olmalıdır. Yaşam kalitesini arttırmak için hangi besinlerden ne kadar tüketmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir. Vitaminler ve çeşitli lif içerikli gıdalar beyin gelişimi etkilerken ,kalp sağlığını da bir o kadar korumaktadır. Suyun eksikliği,uykunun bölünmesi ve azlığı,yemeğin zararlı kısımlarının çokça tüketilmesi,ısrarla uzmanların söylenimleri ciddiye alınmaması sonuçlarında,karşılaştığımız olumsuz durumlardan birisi obezite rahatsızlığıdır.

Tokluk Hissi Veren Besinlerle Hızlı Zayıflama TakviyeleriPeki,obezite nedir ? Obezite yağ ve besinlerin dengesizce tüketilmesi ve midenin doyumsuz hali alma şeklidir. Yani obez olan bir kişi sürekli acıkır ve doyduğunu hissetmez. Karnı bomboş gibi sürekli yeme ihtiyacı yaşar. Obezite besinler haricinde bir de yanlış ilaç kullanımı ile gerçekleşmektedir. Bununla beraber ,düzgün çalışmayan hormonlar,bağırsaklar,kan ve damarlarda tıkanıklıklar,sindirim sisteminde aşırı düzensizlikler ve metabolizmanın yavaş çalışma şekilleri ,genetik faktörler ve psikolojik nedenler birer, obezite hastalığını ortaya sermektedir. Obeziteye yakalanmamak için ve fazla kilolardan kısa yoldan arınmak için ,besin şeklinize çeki düzen vermeniz oldukça önem taşımaktadır. Çünkü sağlık bunu gerektirir.

Tokluk Hissi Veren Besinlerle Hızlı Zayıflama TakviyeleriKahvaltılarda tükettiğiniz besinlerde inanılmaz protein ve vitaminler bulunmaktadır. Güçlü bir bağışıklık için kahvaltıyı sağlam yapmak elbette sizi dinç tutacaktır. Fakat ,burada önemli olan etken,kahvaltınızın kuralını sağlamak ve kendinizi bazı durumlarda sınırlamaktır. Kendinizi sınırladığınız sürece,ilk işlemi doğru bir şekilde başarmış olacak,zamanla bu isteğiniz ve düzgün diyet takviyeniz sizin istenmeyen kilolarınızdan arınmanıza vesile olacaktır. O halde sizler için hazırladığımız tok tutan besinler ile zayıflama takviyelerine geçelim ne dersiniz ?

Tokluk Hissi Veren Besinlerle Hızlı Zayıflama TakviyeleriKahvaltıda Yulaf Tüketmek Tokluk Hissi Veriyor !

Uzman diyetisyenler ,özellikle kahvaltı menüsünde mutlaka bulundurmanız gerektiğini vurguladığı yulafın,yüksek lif içerikli ve çabuk sindirlebilen özelliğine sahip olmasından dolayı, Yulaf ezmesi kahvaltıda hem tokluk hissini veriyor hem de uzun saatler sizin acıkma güdünüzün önüne geçiyor. Ayrıca yulaf çabuk sindirilebilen enzim ve lif özellikleri sayesinde kilo yapmıyor. Kontrollü ve dengeli yaşamanıza katkıda bulunuyor. Her sabah yulaf ezmesini kahvaltınızda gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Tokluk Hissi Veren Besinlerle Hızlı Zayıflama TakviyeleriAkşam Menüsü Kolay ve Tok Tutan Besin Bezelye Tokluk Hissi Veriyor !

İster tavuklu,ister kıymalı ,ister sade,canınız nasıl isterse o şekil pişirme ve yeme özgürlüğüne sahipsiniz. Bezelyenin sağlık açısından son derece yararlı bir gıda olduğunu unutmamanız gerekir. Özellikle gelişim çağındaki çocukların bezelye yemesi, onların daha zeki ve bağışıklıkların daha kuvvetli olmasına katkıda bulunur. Okula giden çocukların bezelye ve benzeri yeşil gıdalardan alması ,sağlıklı kilo almalarına yardımcı olur. Abur cubur verilen gıdalar,çocuklarda erken yaşta obezite rahatsızlığını tetikler. Bu nedenle sağlıklı gıdaları yeme alışkanlığını kendinize ve çocuklarınıza mutlaka benimsettin. Bezelyenin lif bakımında ve yoğun C vitamini bakımından zengin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kepek ekmeği ile tüketilen bezelye çabuk doyma ihtiyacını sunuyor. Tokluk hissini arttırıyor. Hatta uzman diyetisyenlerin en çok bezelyeyi listeye dahil ettikleri kanıtlanmıştır. Bezelye çabuk sindirilebilen,zengin enzimlere ve güçlü life sahiptir. Faydaları oldukça fazla ,neredeyse zararları çok az denecek kıvamdadır. Zararı olmayan ve faydası olan bu gıda sizin ideal kiloda kalmanıza katkıda bulunuyor. Yemeğin pişme şekline gelince ,fazla baharatlar ve yağın fazla kullanılması,istenmeyen kiloların oluşumunu tetikler. Bu nedenle bu yemeği yaparken mümkün oldukça az baharat,yağ ve salça kullanınız.

Tokluk Hissi Veren Besinlerle Hızlı Zayıflama TakviyeleriKepekli Makarna ve Yoğurt Takviyesi Zayıflatıyor,Tokluk Hissi Veriyor !

Birçok insan makarnanın çok fazla kilo yaptığına inanır. Oysa ki makarna, en çok kalori yakan gıdalar arsında yer alır. Bunu sizin tüketme şekliniz önemlidir. Örneğin kepekli makarna,makarna salatası,yoğurtlu makarna,yağsız sade makarna yiyenlerin kilo kontrolü hep ideal oranlarda olmaktadır. Makarnayı haşlanmış olarak bile tüketebilirsiniz. Hiç bir sos koymadan tokluk hissini bu şekilde sağlayabilirsiniz. Yoğurt ise tam bir yağ yakıcı besindir. Midede var olan yağın asidiniz dengeleyerek kilo almaya engel oluyor. Yoğurt ve bol yeşillikli çoban salatası normal şartlarda her menüde bulunmalı ve bolca tüketilmelidir. Salata ve yoğurt yiyerek ve sadece bir kepekli makarna yemeği ile bütün gün kendinizi tok hissedebilirsiniz. En iyi zayıflama yöntemlerinin arasında,makarna,salata, kepekli gıdalar yer almaktadır.

Tokluk Hissi Veren Besinlerle Hızlı Zayıflama TakviyeleriMeyve Yeme Alışkanlığını Aç Karna Sağlayın !

Yemek öncesi aç karna yenilen meyvelerin hızlı bir şekilde tokluk hissi verdiğini biliyor muydunuz ? Kendinizi sınırlamanızın en alternatif yolu yemek öncesi meyve yeme alışkanlığıdır. Bu sayede bir yandan vitamin alırken,diğer yandan diğer ağır yiyeceklerden az yeme şansını elde edeceksiniz. Böylelikle kilo kontrolünü en iyi şekilde sağlamış olacaksınız. Diğer tok tutan besinler ise şöyledir : somon balığı, haşlanmış patates, haşlamış yumurta sarısı, peynir ve yoğurt, bir avuç ceviz, keten tohumu, çubuk kraker ,sebzeli doyurucu çorba, elma,sakız çiğnemek. Belki inanmayacaksınız ama tokluk veren besinler arasında en çok sakız ve ceviz ve bezelye yerin alıyor. Sakız çiğnemek ayrıca tok tutarken diğer yandan yağ yakarak zayıflamanıza yardımcı oluyor. Sizler için hazırladığımız tok tutan besinler hakkında genel bilgileri ele aldık. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
mynet.com
uzmanişi.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.