Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yılan Yağı Sabunu ile Akne Tedavisi

0 827

Yılan Yağı Sabunu ile Akne TedavisiYılan yağı sabunu adı ile çok dikkat çeken yalnız yılan yağından elde edilmeyen bir sabundur. 5 bitkisel yağın karışımıyla elde edilir. Etkili bir sabun olduğu için etkili bir ad konulmuştur. Cilt ve saç için çok yararlıdır. Cildin ve saçların güzel olması görsellik açısından çok önemlidir. Günümüzde doğal çözümlere yöneliş çok fazladır. Bu yüzden doğal bir yöntem olan yılan yağı sabunu ile daha pürüzsüz bir cilt ve daha güzel saçlara sahip olmak mümkündür.
Yılan yağı sabununu yararlı kılan özelliği içeriğindeki yağların bileşenleridir. Bu sabun sayesinde cilt temizlenir, sivilceler, akneler yok olur, kırışıklıklar azalır. Sadece yüz için değil bütün vücut için kullanılır. Duş esnasında başka bir sabun kullanmak yerine yılan yağı sabunu ile yıkanılırsa cilt güzelleşir, dirileşir. Her duşta rahatlıkla kullanılabilir. Yüz için de gece yatmadan önce yüz bu sabunla sabunlanır ve durulanır. Belli bir süre sonra ciltteki ve yüzdeki olumlu farklılık ortaya çıkar. Eğer ciltteki akne ve sivilceler tedavi edilmek isteniyorsa akne ve sivilceler yılan yağı sabunu ile sabunlanır ve 10 dakika kadar yüzde kaldıktan sonra yüz yıkanır. Bu işlem 1 hafta devam ederse akneler ve sivilceler yok olur. Özellikle ergenlik dönemindeki gençler yüzdeki sivilcelerden ve aknelerden çok rahatsız olur. Ve geçirmek için çeşitli yöntemler uygularlar. Bu yüzden en etkili yöntemlerin başında yılan yağı sabunu ile yüzü yıkamak gelir.

Yılan Yağı Sabunu ile Akne TedavisiBu sabunun içinde E vitamini vardır. Cildi gençleştirmesinin yanında cildi rengini de açar ve aydınlatır. Cilt lekelerden kurtulur.
Dökülen ve yıpranan saçlar için yılan yağı sabunu ile saçları yıkamak çok faydalıdır. Hücreleri yenileyen bu sabun sayesinde hem var olan saçlar dökülmez iken yeni saçlar da çıkar. Kadın ve erkeklerin saç tipleri farklı olmasına rağmen her ikisi de yılan yağı sabununu kullanarak fayda görebilir. Ayrıca saçlarını uzatmak isteyenler de bu sabunu kullanmalıdır. Saça uygulanışı çok basit ve pratiktir. Saç ıslatıldıktan sonra saç yılan yağı sabunu ile sabunlanır ve saç dipleri 2 dakika kadar masaj yapılır. Daha sonra istenirse şampuan ile saç yıkanmaya devam eder.

  • Bu sabun sadece güzellik için değil sağlık için de faydalıdır. Egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılabilir.
    Birçok kozmetik hammaddesi olarak kullanılan yılan yağı sabunu aktarlardan ve eczanelerden uygun fiyata kolaylıkla elde edilir.

Yazar: Serpil Altunyay

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku