Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Makarna Diyeti ile Ayda Kaç Kilo Veririm?

0 183

Makarna Diyeti ile Ayda Kaç Kilo Veririm?Sağlıklı bir yaşam için kilolu olmamak gerekir. Fazla kilolar zamanla sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Birçok insan estetik kaygılarla kilo vermek istese de sağlık her zaman ön planda olmalıdır. Sağlıksız bir vücudun ne kadar güzel olduğu çok da önemli değildir.
Kilo vermek için çok çeşitli yöntemler ve diyetler mevcuttur. Bu noktada önemli olan kilo vermek isteyen kişi olması gerektiği ideal kilodan ne kadar fazla ya da gerçekten kiloları fazla mı? Güzel görünmek amaçlı fazla kiloları olmayan kişilerin bile sürekli bir diyet arayışında oldukları görülmektedir. Herkesin boyuna göre ideal bir kilosu vardır. Bu oran bilinmeli ve duruma göre bir diyet programı yapılmalıdır.
Kulaktan dolma bilgilerle diyet listelerini uygulamak yanlıştır. Her bünye birbirinden farklıdır. Bu anlamda yapılması gereken bir diyetisyene gitmektir. Vücuttaki yağ oranı belirlenmeli ve uygun bir diyet programı belirlenmelidir.
Günümüzde çok farklı diyetler uygulanmaktadır. Bu diyetlerden biri de makarna diyetidir. Makarna kilo aldırıcı olarak bilinse de bu diyetle fikirler değişmiştir. Hatta makarna diyeti uygulandığı takdirde 1 haftada 3 kilo vermeyi sağlamaktadır. 1 haftada 5 kilo bile verilebilir. Bu yüzden kısa sürede çok yaygın bir diyet haline gelmiştir.
Tüm diyet programlarında istikrarlı olmak gerekir. Yoksa beklenen sonuç alınamaz. Makarna diyetinde de kesinlikle aksama yapılmamalıdır. Makarna diyeti ile çok hızlı kilo verilebilir ve karın aç da kalmaz. Böylelikle zorluk çekmeden kilo verilmiş olur.

Makarna Diyeti ile Ayda Kaç Kilo Veririm?Makarna diyetleri de kendi arasında birbirinden farklıdır. Bu yüzden en doğru makarna diyeti bir diyetisyen tarafından düzenlenmelidir. Bu diyette sadece makarna yenmiyor. Kişinin bünyesine göre hazırlanan diyet listesinde öğle ve akşam az yağlı makarna bulunmaktadır. Öğünler sık sık olmalı ama az az yenmelidir.
Makarna diyetinde genel olarak sabahları 1 meyve, 2 ceviz, 1 dilim peynir, kuşlu vakti birkaç kuru kayısı, öğle az yağlı makarna, yağsız salata, ikindi 1 meyve ya da 1 kase yoğurt, akşam az yağlı makarna, yağsız salata, yatmadan 1 tane meyve yenilebilir. Önemli olan makarnanın yağsız tüketilmesi ve miktarının çok olmamasıdır. Balıklı ve peynirli makarnalar tercih edilmeli değişik kremalarla yapılan makarnalar tüketilmemelidir. Öğünlere sebze yemekleri eklenebilir. Bu diyette yenilmesi gereken makarna miktarı 4 ile 6 kaşık arasında olmalıdır.
Makarna diyetini hem kadınlar hem de erkekler kolaylıkla uygulayabilmektedir. Önemli olan kilo verdikten sonra o kiloları geri almamaktır. Şok diyetlerde hızlı kilo alınır ve aynı hızda verilen kiloları geri almak mümkündür. Bu yüzden kilo verdikten sonra yenilen içilen her şeye dikkat etmek gerekir.
Kilo vermek için uygulanan diyet programları kadar harekette çok önemlidir. Spor ve sağlıklı beslenme ile istenilen fit bir vücuda kavuşulmuş olur.

Kaynakça:
www.kolaydiyetlistesi.com/1-haftada-3-kilo-verdiren-makarna-diyeti/

Yazar: Serpil Altunyay

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku